Zobacz wÄ…tek - brak sondy lambda-skutki w silniku?
NAS Analytics TAG

brak sondy lambda-skutki w silniku?

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

brak sondy lambda-skutki w silniku?

Postprzez pilot88 » 14/5/2015, 11:41

witam, zakupilem cbr 600rr z bledem sondy lambda( wlasciwie to jej nie ma)
ale komputer caly czas sie o nia dopomina i stad swieci sie blad 23 i 24
rozwazam 2 opcje:
1) kupic eliminator sondy lambda, koszt ok 100zl i po problemie
2)kupic sonde lambda, ale wymaga to wiecej pracy bo nei mam wejscia w kolektorach wiec trzeba by bylo troche dzialac TIGiem..

wolalbym opcje nr 1 bo wydaje sie byc najprostsza, ale czy to nie wplynie na sam silnnik?spalanie?
przy zakupie sprzedajacy zapewnial ze spalanie male i ze moto chodzi super...
spalania nie mialem okazji sprawdzic(moto u kolegi mechanika, walczymy z ta lambda)

teraz pytanie, czy ktos jezdzi bez sondy lambda? ma to jakis ujemny skutek? czy ktos zalozyl ten eliminator sondy lambda? bardzo prosze o odpowiedz, dzieki
pilot88
Świeżak
 
Posty: 47
Dołączył(a): 20/3/2012, 21:31
Lokalizacja: ns


Postprzez Spidi460 » 14/5/2015, 19:54

Nie chcę się rozpisywać na temat sondy i po co ona jest i czemu ma służyć. Napisze prosto z mostu :) wybij sobie pomysł nr 1 z głowy :)

Dlaczego nie masz w kolektorze miejsca na sondÄ™ ? masz jakieÅ› akcesoryjne ?
Avatar użytkownika
Spidi460
Świeżak
 
Posty: 61
Dołączył(a): 22/8/2011, 11:08


Postprzez pilot88 » 15/5/2015, 13:20

wydeszek mam leo vince, kupilem cebre pare tygodni temu i swiecil sie ten blad 23 i 24 brak sondy, to jest model 2003 i sondy lambdy tam wogole nie bylo(nei ma miejsca na sonde w kolektorze) wiec bede musial zrobic dziure i dospawac miejsce na sonde..
tym bardziej mylace jest to, ze kupilem moto i osoba od ktorej go kupilem mowi ze ukradziono jej kluczyki i zmieniala stacyjke i od tego momentu swieci ten blad (??) wiec wierzac temu to zmieniajac stacyjke nie ingerowana w uklad wydechowy sonde lambda itp...dlatego mysle tak, wersja 2003 hondy (niektore modele w tym moj) nie mial seryjnej sondy lambda, ale ktos zmianial komputer w mojej hondzie i teraz dopomina sie o te sonde...jak myslicie?
pilot88
Świeżak
 
Posty: 47
Dołączył(a): 20/3/2012, 21:31
Lokalizacja: ns

Postprzez pilot88 » 15/5/2015, 13:22

juz dzis kupilem sonde lambda, jedyna na allegro;) mam nadzieje ze to rozwiaze moj problem i gdy ja podlacze to mi skasuje 2 bledy z tym zwiazane...a jak wy myslicie?
pilot88
Świeżak
 
Posty: 47
Dołączył(a): 20/3/2012, 21:31
Lokalizacja: ns

Postprzez henio12323 » 15/5/2015, 22:01

zarzuce troche taki offtop - bez sondy lambda też sie obędzie. ktmy EXC na wtrysku mają wejscie na sonde, ale zadne fabryczne modele nie mają zamontowane sondy - więc jakoś to się dozuje bez odczytu spalin.
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN

Postprzez Spidi460 » 16/5/2015, 07:11

Było trzeba tak od razu że ktoś coś nakombinował... Skoro jej oryginalnie nie było to nie ma problemu. To komputer teraz wymyśla że chce bo jest od moto które miało już montowaną sondę. Pytanie czy nie będzie teraz problemów jak ją zamontujesz i komputer zacznie sobie ustawiać wszystko... Skoro oryginalnie jej nie było to nie ma co mieszać :) Zresztą zawsze możesz zamontować i zobaczyć co się dzieje :)
Avatar użytkownika
Spidi460
Świeżak
 
Posty: 61
Dołączył(a): 22/8/2011, 11:08

Postprzez pilot88 » 16/5/2015, 08:32

tak ewidentnie bylo cos kombinowane ale nie jestem do konca pewien co to mogloby byc, bo gdy czytam to niektore cbr 600rr mialy sonde a niektore nie mialy jej..zalezy od modelu i tak chyba np na niemiecki rynek mialy sonde a na wloski juz nie(motocykl co ja mam jest z wloszech) no i nie bylo sondy na bank bo nawet kolekory nie sa do niej przystosowane, tzn nie ma miejsca w kolektorze na sonde...takze mysle ze musial byc zmieniany komputer z wersji nei wiem niemieckiej czy jakiejs innej z sonda, nie wiem zakupilem sonde i czekam az przyjdzie, zamontujemy i zobaczymy...dlatego myslalem o tym eliminatorze bo skoro moto nigdy nie mial sondy wiec moze sie bez tego obejsc...a i jeszcze powiedzcie mi na 1 pytanie...motocykle przewaznie maja 1 sonde lambda? bo gdy przegladalem allegro cale kolektory dla cbr600rr rocznik 2003 to niektore maja 2 sondy lambda...no i w tym momencie zglupialem znowu;)
pilot88
Świeżak
 
Posty: 47
Dołączył(a): 20/3/2012, 21:31
Lokalizacja: ns

Postprzez Spidi460 » 16/5/2015, 09:41

Chyba lepiej by było tego nie zakładać. A jak świecą 2 błędy to możliwe ze to komp na 2 sondy... Po prostu ktoś nie umiejętnie to zrobił kupił byle jakiego kompa i teraz zostawił Ciebie z problemem. Jak się da to ja bym wycofał zakup tej sondy zostawił tak jak jest tego kompa podłączył pod komputer skasował błąd na stałe. Ale tutaj już Ci nie pomogę bo aż tak się na tym nie znam żeby grzebać w kompie...
Avatar użytkownika
Spidi460
Świeżak
 
Posty: 61
Dołączył(a): 22/8/2011, 11:08

Postprzez pilot88 » 17/5/2015, 19:57

Kurcze sonda juz w drodze woec zamowoenia nie cofne..no wlasnie to mnie martwilo moze byc tak ze jest to komp na 2 sondy i wtedy kiszka..dlatego mnie zastanawialo ile sond moze miec motocykl..no ale wtedy (jak pytalem w sklepie) potrzebowalbym 2 eliminatory..a jesli chodzi o samo skasowanie bledu to Niestety probowalismy i nie ma opcji..no nic czekam na sonde. Zalozymy zobaczymy. Jak zgasnie jeden blad z dwoch no to wtedy kupie elimimator i tyle..oki chyba mozemy zamknac temaT.naposze jeszcze cxy to rozwiazalo moj problem moze sie to komus w przyszlosci przydac.dzieki wszystkim za pomoc.lwg
pilot88
Świeżak
 
Posty: 47
Dołączył(a): 20/3/2012, 21:31
Lokalizacja: ns

problem rozwiazany

Postprzez pilot88 » 22/5/2015, 14:03

czesc ponownie, dla zainteresowanych, przyszla mi lambda, zalozylismy ja i blad nadal sie swieci....rece mi opadly..ale mielismy 2 komputer ktory byl wczesniej zakupiony i podpielismy go i juz blad nie swieci...takze wyglada na to ze i z kompem bylo cos nie tak i trzeba bylo zalozyc lambde..w kazdym razie bledu nie ma i problem rozwiazany, jedynie koszty sie zwiekszyly..ale odbije sobie w ladna pogode;)
pilot88
Świeżak
 
Posty: 47
Dołączył(a): 20/3/2012, 21:31
Lokalizacja: ns



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości




na górê