Zobacz wÄ…tek - kawasaki zx9 grzeje sie
NAS Analytics TAG

kawasaki zx9 grzeje sie

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

kawasaki zx9 grzeje sie

Postprzez blasterro » 30/4/2015, 21:30

witam Panowie sezon trwa a moje serce krwawi... odpale moto wsiadam i ruszam.... jade okolo kilometra, wskakuje temperatura na czerwone pole po czym zapala sie czerwona kontrolka i wywala mi plyn przez otwor przelewowy w chlodnicy... termostat sprawdzony sprawny, pytanie zauwazylem ze nie ma wogole zbiorniczka wyrownujacego stan plynu chlodniczego?? (nie wiem dlaczego nie ma tak kupilem) Kamraty pomocy bo majowka piekne dni uciekaja LwG!
blasterro
Świeżak
 
Posty: 12
Dołączył(a): 21/1/2015, 21:29
Lokalizacja: Elblag


Postprzez piotrp » 1/5/2015, 05:45

Pewno uszczelka pod glowica
piotrp
Świeżak
 
Posty: 83
Dołączył(a): 27/11/2011, 10:53
Lokalizacja: Kraków


Postprzez blasterro » 1/5/2015, 12:01

tez tak mi sie wydaje ale wolal bym wykluczyc inne rzeczy zanim sie zabiore za glowice wiec zastanawaiam sie czy to moze byc przez brak zbiornika wyrownawczego do plynu chlodzacego
blasterro
Świeżak
 
Posty: 12
Dołączył(a): 21/1/2015, 21:29
Lokalizacja: Elblag

Postprzez Marselino » 1/5/2015, 15:37

hmm brak zbiorniczka wyrównawczego to jakaś rzeźba była ale nie sadze aby przez jego brak tak szybko sie zagrzał no chyba że masz za mało płynu nie masz zbiorniczka to poziom morze byc ciagle za mały. zależy co jest z przewodami do niego idącymi czy są zaślepione czy jak? chodź jak mówisz ze on tak szybko się grzeje stawiał bym na termostat lub pompę wody uszczelka też morze być, a termostat jak sprawdziłeś? odpal zimne moto zobacz czy chłodnica się nagrzewa, dolej plynu odpal na 5 min i znowu dolej jesli nie masz zbiorniczka

Obrazek
Avatar użytkownika
Marselino
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 26/4/2015, 18:21
Lokalizacja: Kluczbork

Postprzez blasterro » 1/5/2015, 18:09

ok tak zrobie jutro bede zaleje jeszcze choc ostatnio jak sie przejechalem i sie zagrzal odczekalem troche i zalalem go a termostat sprawdzilem tak wyciagnelem go wsadzilem do garnka z goraca woda i sie otwieral normalnie jak ostygl to sie zamknal wiec wychodzi na to ze jedyne co moze byc to pompa wody zbiornik lub uszczelka :/
blasterro
Świeżak
 
Posty: 12
Dołączył(a): 21/1/2015, 21:29
Lokalizacja: Elblag

Postprzez piotrp » 2/5/2015, 06:48

Kolego a tak sobie przypominam ze mieliśmy podobny przypadek na serwisie i okazało się ze trzeba było dokładnie układ odpowietrzyc SA tam specjalne śruby w układzie do odpowietrzenia
piotrp
Świeżak
 
Posty: 83
Dołączył(a): 27/11/2011, 10:53
Lokalizacja: Kraków

Postprzez blasterro » 2/5/2015, 10:00

wiem ze napewno jest sruba na wezu od termostatu ale jak odpowietrzalem to ja odkrecalem, piotrp przypominasz sobie moze gdzie jeszcze sa takie srubki? zastanawia mnie jeszcze pompa wody czy ona moze byc przyczyna....
blasterro
Świeżak
 
Posty: 12
Dołączył(a): 21/1/2015, 21:29
Lokalizacja: Elblag

Postprzez blasterro » 2/5/2015, 12:24

dzisiaj bylem przy moto odpalilem go i uslyszalem takie cykanie co jakis czas jak by gdzies uciekalo powietrze .... po odpaleniu i zagrzaniu sie moto do 5 kresek zgasilem chcialem odkrecic korek welemu plynu w chlodnica ale jak tylko odkrecilem to odrazu wywalilo mi plynu :/
blasterro
Świeżak
 
Posty: 12
Dołączył(a): 21/1/2015, 21:29
Lokalizacja: Elblag

Postprzez Katje » 4/5/2015, 14:48

Lol. Jak Ty nie masz zbiorniczka to ja nie mam pytań, a myślisz, że po co on jest? Bez powodu go konstruktor nie wstawił. Właśnie po to żeby Ci układu nie rozsadziło jak się płyn nagrzeje i rozszerzy. A jak się schładza i potrzeba więcej płynu w układzie to jest ze zbiorniczka pobierany którego nie posiadasz. Oczywiście, że to może być też pompa, ale najpierw zakup zbiorniczek a potem będziemy dalej rozmawiać. A uszczelki pod głowicą pewnie tak czy srak już nie masz po tym jak pozwoliłeś silnikowi się przegrzać kilka razy. Aha i bądź taki dobry i nie odkręcaj korka chłodnicy jak silnik jest gorący, krzywdę sobie zrobisz, płyn musi ostygnąć, a potem ostrożnie przez grubą szmatkę odkręć najpierw odrobinę aż ciśnienie ujdzie, poczekaj i dopiero odkręcaj dalej. Już pomijam fakt, że płynu nie dolewa się przez korek chłodnicy (nie licząc początkowego napełniania układu), tylko właśnie przez zbiorniczek. Do manuala zaglądałeś w ogóle?

Marselino weź się polskiego naucz.
Avatar użytkownika
Katje
Świeżak
 
Posty: 63
Dołączył(a): 8/7/2014, 13:21
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez blasterro » 4/5/2015, 16:15

hmm dzieki za rade musze zamowic zbiorniczek doleje i daje na warsztat niech sprawdza stan pompy uszczelki i wstawia mi ten zbiornik
blasterro
Świeżak
 
Posty: 12
Dołączył(a): 21/1/2015, 21:29
Lokalizacja: Elblag



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości




na górê