Zobacz wątek - Pierwszy Motocykl o poj. 125m3 *używany*
NAS Analytics TAG

Pierwszy Motocykl o poj. 125m3 *używany*

Jeśli chcesz porozmawiać o motocyklach, które nadają się dla posiadaczy kategorii A1 lub B (powyżej 3 lat) to jest to miejsce dla Ciebie.
_________

Pierwszy Motocykl o poj. 125m3 *używany*

Postprzez ciomasta » 6/3/2015, 23:37

Dzień dobry wszystkim.

Jak widać jestem nowym użytkownikiem i jak osobą którą pragnę zakupić pierwszy motocykl o poj. 125cm3
Wiele wyczytałem, analizowałem, oglądałem yt i do szedłem do wniosku że są tylko 3 - 4 modele polecane przez osoby które posiadają lub mieli kilka pojazdów oto one :

Honda NSR 125 , APrilia 125 RS , Honda CBR 125R , Junak 122 sport .

Myślę bardziej nad NSR i aprilia które są dobre motorki i mają dobre przyspieszenie lecz są dość wiekowe np NSR 2001-2 i kosztują prawie 4tys+ , a aprilia 2004 około 5tys można złapać .
Honda cbr jest dość słaba lecz można znaleść do 5tys 2006-7r. w dziale 20tys km , junak jest nowy za 6tys lecz niemiłosiernie słaby i ledwo ledwo co ma przyspieszenie .
Nie szukam motoru aby zapie**alać 160 lecz aby miały coś te przyspieszenie do 0-100 i w miarę szybko w granicach 120-13 dlatego myślę jednak na cbr lub aprilie lecz też też boję się że wpadne w kosztowne naprawy gdyż wyczytałem że np aprilia dość często se psuje i około 10tys lub mniej se remontuje silnik .

Cenę jaką chcę wydać to do 5tys zł
Wiek 28 :) , wzrost 176, waga 74

Pytania sÄ… takie :
1. Czy warto brać wiekowy nsr ?
2. Honda cbr jaką posiada ilość km po zdjęciu blokady bo aktualnie ma 13km.
3. Warto kupować aprilie 2002-4r. co posiada 20tys km przejechanych ?

Nie wiem co więcej napisać. Bardzo proszę wasz drodzy użytkownicy o pomoc, może coś od siebie napiszecie ciekawego ?
ciomasta
Świeżak
 
Posty: 34
Dołączył(a): 6/3/2015, 23:01


Postprzez Rolnik62 » 7/3/2015, 11:57

Moim zdaniem jeśli to twój pierwszy sprzęt powinieneś wziąść czterosuwa, czyli tutaj w twoim przypadku cbr lub junak. Junak odpada, zostaje cebra. Dlaczego czterosuw ? Bo jest niemal bezawaryjny, i ma małe spalanie. Co za tym idzie ? Będziesz na nim jeździł i jeździł. Nie będziesz zawracał sobie głowy myślami, czy lepiej zatankować, czy iść na piwo. Czy robić remont teraz, czy jeszcze nie. Będziesz się skupiał na poprawnej technice jazdy. Będziesz wachlował biegami non stop, żeby to jakoś jechało, czyli zmianę biegów szybko obcykasz. Będziesz się skupiał jak dany zakręt wziąść szybciej, mimo, że wychodzisz z niego v - maxem. Będziesz się doskonalił trenując na pustym parkingu, omijając puste butelki, slalomy, zawracania, kontrola przy bardzo niskiej prędkości. Jeśli kupisz dwusuwa na pierwsze moto, będziesz się jarał tym, jak to odchodzi :) I nic więcej. Jak ci dziadek ślepy wyjedzie z podporządkowanej, to nic nie zrobisz, bo nie będziesz wiedział jak :)
Jeżdżenie "ścigaczem" po mieście to jak bieganie po lesie w garniturze.
Avatar użytkownika
Rolnik62
Bywalec
 
Posty: 622
Dołączył(a): 2/9/2014, 22:42
Lokalizacja: Gliwice


Postprzez cioracz » 8/3/2015, 10:22

Rolnik Ci wszystko dobrze opisał. Ale najwazniejszy argument to, to że aprili czy nsr na kat. B nie mozesz jezdzic ;)
Simson s51 jest, Jawa 350 typ.632 jest
Avatar użytkownika
cioracz
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2129
Dołączył(a): 2/1/2014, 20:15
Lokalizacja: Opatów/Kielce

Postprzez ciomasta » 8/3/2015, 17:32

rozumie ,
mam pare tu właśnie na oku tych hond cbr 125 lecz , dziwi mnie różnością KM jedne maja 7 a inne 13-15km mocy hmm nie powinny mieć 13KM każdy model powyżej 2004r ??
Powiem ze wykonałem telefon do jednego co ma motorek z 2007r i odpowiedział mi iż widnieje mu 7KM na dowodzie hmm dziwne.
Mam na oku motor z 2007r za 5.5tyś zł do kupienia 10tys km zrobione z blokadą, Lub 2004r który ma 12km mocy a 20tys przejechanych także z blokadą i nie jest zarejestrowany ( ściągniety z niemiec ) za 3.9tys zł
ciomasta
Świeżak
 
Posty: 34
Dołączył(a): 6/3/2015, 23:01

Postprzez Rolnik62 » 9/3/2015, 10:19

Daj linki z ogłoszeń.
Jeżdżenie "ścigaczem" po mieście to jak bieganie po lesie w garniturze.
Avatar użytkownika
Rolnik62
Bywalec
 
Posty: 622
Dołączył(a): 2/9/2014, 22:42
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez ciomasta » 9/3/2015, 12:04

Z allegro były , lecz skonczyły :) i nie zostały zakupione bo z tego co mi wiadomo troszkę drogo .
Nie wiem czy jest wart brac motor niezarejestrowany za mniejsze pieniądze czy lepiej szukać coś drozszego lecz motory mają spore przebiegi i boję się że będzie trzeba remont jakiś robic , napędy itd
ciomasta
Świeżak
 
Posty: 34
Dołączył(a): 6/3/2015, 23:01

Postprzez Rolnik62 » 9/3/2015, 12:46

Sprowadzonych z zagranicy od handlarzy lepiej unikać. Oni kupują motor za paczkę fajek, coś tam przy nim porobią, wymyją plakiem i sprzedają z dużym zyskiem.

Ogólnie eksploatacja 125 - tki jest bardzo tania. Oleju wlewasz poniżej litra, opony, klocki, łańcuch to starczają na bardzo długo. Nie są to koszmarne pieniądze ;)
Jeżdżenie "ścigaczem" po mieście to jak bieganie po lesie w garniturze.
Avatar użytkownika
Rolnik62
Bywalec
 
Posty: 622
Dołączył(a): 2/9/2014, 22:42
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez ciomasta » 9/3/2015, 13:26

WIec od handlarzy unikać ? hm dobrze wiedzieć bo miałem kontaktować się z gościem co handluje z motorami i ma parę tych 125tek a cena interesująca jak powiem
http://otomoto.pl/honda-cbr-125-r-z-nie ... 52519.html

Myślę że za 4500 by dało rade kupić

A tu jakaÅ› auckja ale hm nie jestem pewien co do tego motoru
http://allegro.pl/honda-cbr-125-r-zarej ... 66602.html

I tu gdzie byłem osobiście i stwierdzam ze prz zimnym silniku odrazu ładnie odpalił , troszkę obić jest na zbiorniku od paliwa jakby kamykami czy coś przewoziło se nanim , niby 20tys ma i nie zarejestrowany noi był jezdzony przez kobiete tu wpolsce 17 lat miała i teraz siedzi w krakowie i sprzedaje jego ojciec Cena 3900 + rejestracja pewnie 700zł
http://olx.pl/oferta/honda-cbr125-CID5- ... da1b6717c1
ciomasta
Świeżak
 
Posty: 34
Dołączył(a): 6/3/2015, 23:01

Postprzez Rolnik62 » 9/3/2015, 14:18

Handlarz trzyma ze 20 motocykli w szopie. One tam stoją nie jeżdżone i "gniją". Zawsze w ogłoszeniu jest napisane, żeby zadzwonić co najmniej dzień wcześniej przed wizytą. On musi go umyć, akumulator naładować, benzyny wlać itd. Być może czasami od handlarza da się coś kupić, ale wiedz jedno: On nie zapłacił za ten motocykl w Rajchu tyle, ile ty za niego płacisz ;)

1. Klamka sprzęgła ułamana ;) Nie chciało mu się nawet tego wymieniać, mocne oszczędności :)

2. Mój faworyt. Pierwszy właściciel to mocny plus.

3. Jeżdżony przez kobietę, która w niedzielę jeździła tylko do kościoła :)

Nie traktuj moich słów jak wyrocznia, ale ja bym się mocno zastanowił nad drugą cebrą. Pierwszy właściciel, blachy PL, jeżeli ma papierki na to wszystko, co jest tam napisane, to ja bym brał ;) Jeszcze z ceny bym starał się coś urwać :) Takie jest moje zdanie.
Jeżdżenie "ścigaczem" po mieście to jak bieganie po lesie w garniturze.
Avatar użytkownika
Rolnik62
Bywalec
 
Posty: 622
Dołączył(a): 2/9/2014, 22:42
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez ciomasta » 9/3/2015, 15:05

to lepiej brać ten niebieski nr 2
Rozmawiałęm z nim i jest ubezpieczenie i przeglad rok . i ma blokade , z ceny cos mowil ze zejdzie, pewnie z 2-3stowy hmm Chyba jego kupie :) jak inny nie kupi , 4.5 to dobra cena ? czyt drogo
przepraszam za bledy PL gdyz klawiatura mi przestawila polskie znaki na inne ;/
ciomasta
Świeżak
 
Posty: 34
Dołączył(a): 6/3/2015, 23:01

Postprzez Rolnik62 » 9/3/2015, 19:52

Kurde musiałbyś się dowiedzieć, jak to jest z tymi blokadami, czy w serwisie za stówę czy dwie ci ściągną, bo jak ma jechać 60 km/h max to nie za fajnie :) Ale to też na plus, bo przynajmniej nie wyżyłowany ;)
Jeżdżenie "ścigaczem" po mieście to jak bieganie po lesie w garniturze.
Avatar użytkownika
Rolnik62
Bywalec
 
Posty: 622
Dołączył(a): 2/9/2014, 22:42
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez ciomasta » 13/3/2015, 16:54

eh
Byłem u okulisty i wyszło że nie mogę mieć soczewek mam astygmatyzm ;(( bo mam taką wadę :((

Eh i jak tu kupować motocykl skoro jest ciężko jeździć w okularach, sprawdziłem to na szkoleniu , nonstop mi spadały gdyż głowa jest troszkę nachylona w dół i to powodowało mi ograniczenie widoczności :((
Chciałbym zakupić ale jeśli mam se denerwować z brakiem widoczności lub nonstop poprawianiem okularów co chwila to chyba jednak nie będe kupował motocyklu :(((

Chyba że ktoś ma ten sam problem i wie jak to rozwiązać ?
ciomasta
Świeżak
 
Posty: 34
Dołączył(a): 6/3/2015, 23:01

Postprzez darth80 » 13/3/2015, 18:21

sa kaski przystosowane do noszenia okularow np. nolan n86
Honda Varadero XL125 2001r https://www.youtube.com/watch?v=8SNUFKAmj34 | http://varadero125.com.pl - portal o małym Varadero
Avatar użytkownika
darth80
Świeżak
 
Posty: 202
Dołączył(a): 11/6/2014, 21:24
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Rura » 13/3/2015, 21:24

To miałeś do pupy kask. Też nie mogę jeździć w soczewkach, ba nawet nosić za bardzo nie mogę. Jeżdżę w okularach od ponad 18 lat i jakoś nie miałem nigdy czegoś takiego jak Ty, no ale zawsze mam dopasowany garnek i nie kupowałem używki i jeszcze nie kosztowały 5 zeta... Dobry kask ma prowadzenia na okulary i jest specjalnie wyprofilowany i jak masz dobrze dopasowane oprawki (to następna para majtek) to nie ma opcji, żeby zmieniły położenie na twarzy.

Kaski integralne bardzo dobre do noszenia okularów, to prawie każdy Caberg, prawie każde HJC, Shuberty są też niezłe pod pod tym względem, Lazery (np. Baymo) dają radę, ale zależy jaki masz kształt głowy, podobnie Shoei XR (te miałem okazję mierzyć), tak samo jak Sharki (trzy ostatnie marki mi totalnie nie leżą, bo są robione na inny kształt głowy i każda L jest za duża, a każde M ciśnie na skroniach).


No i najważniejsze, miałem też w życiu przyjemność zostać ozdobą na burcie tirowskiego (już trochę lat temu, Caberg Brutus, świetny kask poza tym, jest cały z zewnątrz, nie licząc rys ;-) ), wystąpił konkretny strzał z kasku, uderzenie poszło zaraz nad lewą brwią, i głowa z twarzą to były w sumie jedyne części ciała na których nie było obrażeń ;-), okulary potłukły się, bo ściągali mi kask razem z nimi, zamiast je najpierw zdjąć i po prostu poszły na glebę ( z zeznań ratowników tak wynikało, że były całe, ale wyleciały jak ściągali kask i potłukła się jedna z soczewek).
Daytona, MW, GT... byle latało ;-).
Rura
Świeżak
 
Posty: 421
Dołączył(a): 30/1/2015, 22:09
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez ciomasta » 16/3/2015, 10:00

Mam pytanie

Czy warto kupować honde cbr 125 z roku 2006 przejechanym 50tys km ;/// jak dlamnie to sporo chyba , wyczytałem że one wytrzymują do 100tys niby ale moim zdaniem chyba jest na wykończeniu silnik ,
http://olx.pl/oferta/honda-cbr-125-rok- ... 81199935cf

Nie bylo nic robione w silniku podobno i jest 3 wlascicielem w polsce , cena fajna ale czy warto hmm

PS. tu jest jeszcze inny motorek http://otomoto.pl/honda-cbr-125-2006-ns ... 60998.html
Lecz po przygladaniu sie tablicy chyba jest sprowadzony oraz dziwny tylna opona wyglada tak samo jak przedni hmm.
ciomasta
Świeżak
 
Posty: 34
Dołączył(a): 6/3/2015, 23:01

Postprzez Rolnik62 » 16/3/2015, 10:43

To zależy też jak był użytkowany przez te 50 tys. Jak był na zimno kręcony wysoko, olej nie zmieniany na czas itd to jest na wykończeniu.

Musiałbyś się dowiedzieć, ile byś wpakował kasy za nowy tłok z robocizną (na wszelki wypadek).

Do tego na wykończeniu może być dużo innych rzeczy: sprzęgło, opony

A oglądałeś tą hondę ? Bo zdjęcia strasznie słabe.
Jeżdżenie "ścigaczem" po mieście to jak bieganie po lesie w garniturze.
Avatar użytkownika
Rolnik62
Bywalec
 
Posty: 622
Dołączył(a): 2/9/2014, 22:42
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez ciomasta » 16/3/2015, 10:55

tzn tą pierwszą co mam do niej 5km to mogę pojechać i popytać itd , ale odtrasza mnie to 50tys , bo gość może mówić pięknie a póżniej się okaże że trzeba robić :(

A ten drugi z rzeszowa to narazie brak kontaktu , telefon ma wyłączony .
ciomasta
Świeżak
 
Posty: 34
Dołączył(a): 6/3/2015, 23:01

Postprzez Rolnik62 » 16/3/2015, 11:04

Jak masz tylko 5 km to już powinieneś tam być, zwłaszcza, że pogoda jest idealna, żeby sobie troszkę pojeździć ;) Skiknij tam do niego, obejrzyj, niech ci się da przejechać. Nasłuchuj silnika, zobacz jak biegi wskakują. Jak będziesz miał najmniejsze obawy - odpuścisz go sobie. Jedź tam dzisiaj, bo znowu śnieg ma spaść ;)

Zdaj relacjÄ™ :)
Jeżdżenie "ścigaczem" po mieście to jak bieganie po lesie w garniturze.
Avatar użytkownika
Rolnik62
Bywalec
 
Posty: 622
Dołączył(a): 2/9/2014, 22:42
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez ciomasta » 16/3/2015, 16:29

Byłem zobaczyłem i zamyśliłem , motor niby ok ale 52tys ma .
Do wymiany byłaby obudowa plastików z prawej i lewej i pewnie przód bo są porysowane diabli i z prawej strony motor chyba leżał bo na to wyglądało , łańcuch luzny więc do napięcia, biegi mi wchodziły dość dziwnie gdyż chciałem z jedynki na luz dać to potrafiło mi skoczyć 2jka innym slowym ciężko wchodziło na luz .

Moim zdaniem pasowałoby w niego włożyć z 500zł lub więcej .
ciomasta
Świeżak
 
Posty: 34
Dołączył(a): 6/3/2015, 23:01

Postprzez ciomasta » 24/3/2015, 18:23

Witam
Mam prośbę, dzisiaj oglądałem motocykl honde cbr 125 i było wszystko ok tylko że po wyłączeniu było słychać głośno takie stuknięcie ( sprzedawca mówił że to rozrusznik ) nie wiem nie znam się ale pierwsze spotykam bo pierwsze raz słyszę to i wasz proszę co to może być ??

Aha jeszcze jedno przy dużych obrotach było słychać takie stukanie lekkie koło silnika lecz tu trudno stwierdzić co może być

Cena za niego 4300zł rok 2005 9.2tys mile przejechane ściągnięte z Angli ,

Co myślicie ?
ciomasta
Świeżak
 
Posty: 34
Dołączył(a): 6/3/2015, 23:01

Następna strona


Powrót do Motocykle od 51 do 125 ccm - kategoria A1/B



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości




na górê