Zobacz wątek - Który kombinezon lepszy? Damskie
NAS Analytics TAG

Który kombinezon lepszy? Damskie

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Postprzez Vergon » 4/3/2015, 10:44

Jest sens kupować używany kombinezon gównianej firmy Retbike za 650zł jak za 800 można znaleźć coś nowego lepszej jakości?
Avatar użytkownika
Vergon
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3302
Dołączył(a): 24/2/2010, 10:11
Lokalizacja: Warszawa


Postprzez Obuch » 4/3/2015, 11:36

Drugi lepszy. Nawet nie o wyglÄ…dzi chodzi, a o komforcie
Avatar użytkownika
Obuch
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 3/3/2015, 11:11
Lokalizacja: Kraków


Postprzez Fugu » 4/3/2015, 12:01

Jestes pewna ze chcesz nosic cos, w czyms ktos nie raz, nie dwa spocil sie jak mysz?

Niedlugo Louis, Polo etc. beda mieli akcje rabatowe na rozpoczecie sezonu. Zazwyzcaj jest to miedzy 25% a 33% - za 600PLN mozna czesto wyrwac calkiem niezle kombi. BTW: zastanow sie, czy w twoim wypadku tekstyl nie jest lepszy.
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28

Postprzez Fugu » 4/3/2015, 13:29

Jak nie masz kasy na nowa skore, to moze jednak lepszy jest nowy tekstyl niz przepocona skora?

Sklepy sa internetowe. Spojrz jeszcze na ebay.de - tutaj czasami mozna n.p. zlapac okazyjne wypsrzedarze Tschula.
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28

Postprzez Fugu » 4/3/2015, 14:31

Fakt. Skora -> +100 punktow do lansu

Ebay to zazwyczaj placenie przez Paypal, do tego nie trzeba kart do platnosci zagranicznych.
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28

Postprzez Vergon » 4/3/2015, 14:51

Retbike to shit. Po samym wyglądzie nikt Ci nie oceni stopnia bezpieczeństwa, ten drugi jakiś no name.
Avatar użytkownika
Vergon
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3302
Dołączył(a): 24/2/2010, 10:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Fugu » 4/3/2015, 15:54

Louis jest firma sprzedajaca wszystko mozliwe. To tak, jak bys powiedziala, ze twoj plyn do demakijarzu jest firmy "Rossmann".

Paypal moze byc powiazany z kontem, nie musisz miec zadnej karty.

Jesli chodzi o bezpieczenstwo, to tekstyle za niewielkie pieniadze lepsze sa byle jakich skor. Jesli chodzi o uzywane - tekstyle latwiej wyprac. Jezdze w jednym i drugim i uwazam ze tekstyle maja przewage - w deszczu, w sloncu, jak jest zimno.... Ostatecznie ty musisz wiedziec, wiem ze dla was balerinki musza pasowac do koloru cienia na powiekach. Takie juz sa kobiety - "look before function".
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28

Postprzez Fugu » 4/3/2015, 17:03

Adidasy sobie daruj - chyba ze nie lubisz tanczyc i lubisz takie klimaty (uwaga drastyczne):
http://www.sports-injury-info.com/image ... -38426.jpg
http://farm1.static.flickr.com/48/13977 ... f1b3_m.jpg

Kombinezon dobiera sie tak, zeby tobie pasowal. Dlugosc, polozenie protektorow, ....

W skorze jak jest goraco to sie pocisz, jak jest zimno to marzniesz, jak pada to jestes mokra. Imho to sa stroje na tor - jedyna funkcjonalnoscia jest zabezpieczenie przed urazami.

Zakladam bielizne przystosowana do szybkiego odprowadzania potu.

Rossmann nie produkuje plynow. Rossmann kupuje plyny z naklejka "Rossmann". To samo robi Louis - kupuje u roznych producentow i sprzedaje pod wlasnym labelem.
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28

Postprzez Fugu » 4/3/2015, 18:05

Ja mam wysokiego Helda, ale nie sa najlepsze. Tanie byly. Dobre sa n.p. Daytony z Goretexem, tyle ze drogie.

Bielizny mam pare par - uzywam do wiekszosci sportow. Dobra jest z welny Marynosa.
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28

Postprzez Vergon » 4/3/2015, 19:22

Widziałem kilka produktów Retbike, u ludzi i w ich salonie, nie twierdzę że nie zapewniają bezpieczeństwa, ale po niedługim czasie wyglądają jak szmaty, w nowych kombiakach wszędzie wyłaziły nitki i ogólnie robiły bardzo kiepskie wrażenie. Może coś się zmieniło przez ostatnie 2 lata, ale cudów bym nie oczekiwał.

W kwestii używany vs nowy weź pod uwagę to, że nowy kombinezon bardziej niż Ci się wydaje dopasowuje się do sylwetki, coś jak buty. Jak kupisz nowy i odpowiednio dobierzesz rozmiar to po jakimś czasie będzie jak Twoja druga skóra.
Kupisz używkę po dziewczynie z większą d*pą to będzie Ci wisiał na tyłku a przecież chcesz się ładnie prezentować ;)
Poza tym tak jak pisali wyżej, w upały pocisz się jak szczur i możesz być pewna że poprzedni właściciel tez to robił.

Adidasy to głupi pomysł, przykłady masz wyżej. Jak już to krótki buty motocyklowe powyżej kostki, ale zdania są mocno podzielone - nie bez powodu.

Jak założysz samą kurtkę od kombinezonu to nerki masz na wierzchu. Te od zestawów kurtka + spodnie są krótsze. Rozwiązaniem jest pas nerkowy jak nie chcesz zakładać pełnego kombi tylko górę.

Długość spodni zazwyczaj wypada kilka cm powyżej kostki.

Jeasny + kurtka vs. kombinezon w upalne dni - różnica kolosalna. Jak będzie po prostu "ciepło" to jest ok, ale z czasem jak każdy przyzwyczaisz się do gorąca ;)
Ja zakładam bieliznę termoaktywną Brubeck Cooler i polecam. Skóra nie przykleja się do ciała, łatwiej się zakłada i zdejmuje kombi, odprowadza pot i ogólnie jest dużo lepiej.
Avatar użytkownika
Vergon
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3302
Dołączył(a): 24/2/2010, 10:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez andy7 » 4/3/2015, 20:42

Jako kobieta kupujesz meski kombinezon ? Az taka plaska jestes ?

Nie wiem czy sie Buforki tam zmieszcza :mrgreen:

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez Fugu » 4/3/2015, 22:15

Masz rozne mozliwosci. Pocic sie jak mysz. Nie jezdzic. Zbierac kase na przeszczepy skory i operacje plastyczne. O tekstylach nie wspomne.
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28

Postprzez qubus333 » 4/3/2015, 22:33

Dylematy skóra vs tekstyl były/są/będą :-)
Kiepski tekstyl też będzie Cie grzał latem a jesienią z kilkoma kiepskimi podpinkami też się spocisz. Nie sądzę, że za 600zł kupisz komplet (kurtka + spodnie) z goreteksu + dobre ochraniacze. Tak samo jak obawiam się, że za 600zł nie kupisz nowego skórzanego kombinezonu nawet po super wiosennych obniżkach. Spędzałem sporo czasu na allegro szukając czegoś dla siebie a później dla plecaczka i nie zauważyłem niczego w takiej cenie.

I zgodzę się z Tobą, że skóra lepiej 'leży' niż tekstyl - zwłaszcza spodnie. Ja wyglądałem w swoich jak ludzik Michelin :-) Szybko sprzedałem
A mój plecaczek też zdecydowanie wybrał skórę. Bądźmy szczerzy Panowie - damskie atuty znikają w tekstylnych spodniach zaś skóra je eksponuje (ew. fajne moto-jeansy) i koniec! ;-)
Chcesz skórę - znasz minusy i akceptujesz je i już.
Zgodzę sie z kolega FUGU ze tekstyle maja przewagę - w deszczu, w słońcu, jak jest zimno.. i łatwiej wyprać ale nie zgodzę się, że tekstyle za niewielkie pieniądze lepsze są tanich skór. Skóra o grubości 1.2mm wytrzyma więcej tarcia niż tani tekstyl.

Swoja drogą FUGU - zapytaj swojej kobiety czy woli Cię w wydaniu skóra czy tekstyl? :-)
Nie co bezpieczniejsze, lepsze itp - tylko w czym wyglÄ…dasz lepiej? :-)

Buty bierze wysokie. Już pomijam bezpieczeństwo ale skoro zależny CI na wyglądzie to do kombiaka innego wyjścia nie masz :-)
Głęboko też zastanów się nad jazdą w jeansach. Odradzam. W przypadku gleby biodro oberwie mocno (wiem co mówię - na dwa wypadki dwa razy stłuczone biodro - ochraniacz sie sprawdził). Gdybym jechał w zwykłych jeansach to pewnie miałbym otarcia jak te ze zdjęcia :(
Jak zepniesz spodnie kombi z kurtką to zaoszczędzisz na pasie nerkowym i za to kup bieliznę i kominiarkę. Znajdziesz tańsze niż brubeck jak poszukasz na allegroszu. Ja swój najlepszy longslave kupiłem w ... Lidlu za 30zł :-)
Pamiętaj jednak, że i tak będą dni gdzie jazda będzie mniej komfortowa - za zimno, za ciepło itp. Jeden komplet ciuchów to 'zgniły kompromis' :-)
Avatar użytkownika
qubus333
Świeżak
 
Posty: 256
Dołączył(a): 11/9/2013, 21:07

Postprzez Fugu » 4/3/2015, 22:47

Moja kobieta woli mnie w wydaniu bez ciuchow ;)

Za 600 PLN moze byc ciezko. Za 800 powinno sie udac. Dopiero co wywalilem ulotke Louisa do smieci, w ktorej byly tego typu oferty.

Chociaz:

http://www.ebay.de/itm/Tschul-Damen-Mot ... 25a17432ca

Nowka Tschul za troche ponad 600 PLN. Trzeba szukac... ;)

No ale temat i tak jest zamkniety - OP kupila.
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28

Postprzez Vergon » 5/3/2015, 12:06

Baba to zawsze musi po swojemu ;)

Co do bielizny to poczekaj na "tydzień motocyklowy" w Lidlu, przeważnie jest jakoś chyba na początku kwietnia. Mają tam zawsze bieliznę w dobrej, duuużo niżeszej niż Brubeck cenie.
Avatar użytkownika
Vergon
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3302
Dołączył(a): 24/2/2010, 10:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez leff » 5/3/2015, 13:26

retbike ..... obys nie narzekala
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX

Postprzez Fugu » 5/3/2015, 17:34

Poce sie. Umiarkowanie - wlasnie dlatego w cieple dni jezdze w tekstylu - ale sie poce.

Nie wiem czy smierdza - to juz sprawa osobista - ja nie smierdze.
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28

Postprzez Fugu » 5/3/2015, 19:24

Swierzy pot nie smierdzi - o ile czlowiek nie podsmierdywal juz, zanim zaczal sie pocic.

Jezdze w Held 4quattrotempi, latem bez podpinek.
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28

Postprzez leff » 5/3/2015, 20:43

ciuchy termoaktywne z lidla maja bardzo dobry stosunek cena/jakosc, mam takie i jestem zadowolony
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX

Postprzez lagiboy » 5/3/2015, 21:05

tak tylko trzeba patrzeć też do czego taki ciuch termoaktywny jest. inny jest do sportów aktywnych w których wiadomo, że się zgrzejesz, ma wtedy mnóstwo stref przewietrzania. Inny będzie do grzania który będzie dobrze chronił przed zimnym wiatrem ale nie nada się do aktywnego użytkowania bo momentalnie spłyniesz. Ja mam kilka zestawów. jeden z lidla który był niby na narty i jest taki w kit, zaczyna się już sypać i powiedzmy że spełnia swoją rolę w 75%, mam drugi motocyklowy z Aldi kompresyjny i jest lepszy, mam też koszulkę termoaktywną COLD z Surge i ta do jazdy jest rewelacyjna bo nie puszcza wiatru i jakościowo jest kilka oczek ponad Lidlem i Aldi. cenowo też przebija kilkukrotnie ale przynajmniej wiadomo za co się zapłaciło. z kolei w lecie w koszulce COLD nie da się jeździć bo się chwila moment skleisz.

jeśli rano weźmiesz prysznic i użyjesz antyperspirantu, to nie ma siły żebyś zaczęła śmierdzieć, zapach pojawia się w momencie kiedy zaczynają się rozwijać bakterie. antyperspirat nie dość że ogranicza trochę pocenie się to zapobiega rozwojowi bakterii, bielizna termoaktywa bardzo dobrze chłonie i odprowadza wilgoć z powierzchni skóry, dodatkowo niektóre produkty termoaktywne mają dodatki srebra które też znacznie ogranicza możliwości rozwoju bakterii.
prysznic, bielizna, jazda, powrót, prysznic, pranie... materiały do produkcji bielizny są szybkoschnące, w ciepły dzień to ok 15 minut po przepraniu.
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Następna strona


Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości




na górê