Zobacz wÄ…tek - buty SWIFT
NAS Analytics TAG

buty SWIFT

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

buty SWIFT

Postprzez snowqba » 10/8/2007, 17:39

Witam ponownie,

ze wzgledu na ograniczony poczatkowy budzet znalazlem takie butki
http://cgi.ebay.co.uk/Nitro-Swift-Race- ... dZViewItem
Opisane sa jako produkt firmy NITRO, ale cos mi sie wydaje ze to jakis inny producent. Cena dobra bo za ok 170pln raczej nie znajde innych nowych butow... Myslicie, ze warto je kupic na poczatek czy lepiej przejezdzic pare miesiecy bez specjalnego obuwia i kupic wtedy cos porzadnego? Pozdrawiam!
snowqba
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 28/7/2007, 13:33
Lokalizacja: Gdynia/Edynburg


Postprzez Kwazi » 10/8/2007, 19:13

rozkleja sie bardzo ladnie po krutkim czasie urzytkowania...poparte faktami
za te pienidze nie kupisz nic dobrego i trwałego...
poza tym temat obówia Nitro był juz tutaj walkowany...opcia szukaj
pozdrawiam
Piłeś?? -nie jedz
Nie piłes??- wypij

"zielona szóstka"
Avatar użytkownika
Kwazi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 590
Dołączył(a): 3/5/2006, 20:24
Lokalizacja: SCZ


Postprzez snowqba » 10/8/2007, 20:15

No, ale wlasnie nie bylem pewien czy to NITRO stad moje pytanie... I poza tym zalezy mi aby buty wytrzymaly ok pol roku bo pozniej bedzie mnie stac na cos lepszego. OK to rozejrze sie jeszcze za czyms innym i w miare nie drogim
snowqba
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 28/7/2007, 13:33
Lokalizacja: Gdynia/Edynburg

Postprzez Kris2k » 11/8/2007, 11:58

Mozesz kupic sobie jakies Probikery... wcale zlych butow nie robia a sa tanie i na pol roku napewno wystarcza.
GS 500E '93 --> VFR 800 '00
Avatar użytkownika
Kris2k
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1617
Dołączył(a): 22/6/2006, 12:06
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Postprzez desmo » 11/8/2007, 14:59

Mam te buty od 3 miesięcy. Jak na razie nie widać na nich śladu zużycia. Słowem nie dzieje się nic niepokojącego. Ale fakt, używam ich sporadycznie, jeden wyjazd na Słowację (troszkę padało, buty wytrzymały). Tak poza tym to raczej krótkie przejażdżki. Jak nie masz więcej kasy to kupuj je.
Tak na marginesie to nie Nitro tylko Swift.
desmo
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 2/6/2007, 09:58
Lokalizacja: Lublin

Postprzez snowqba » 13/8/2007, 20:31

desmo napisał(a):Mam te buty od 3 miesięcy. Jak na razie nie widać na nich śladu zużycia. Słowem nie dzieje się nic niepokojącego. Ale fakt, używam ich sporadycznie, jeden wyjazd na Słowację (troszkę padało, buty wytrzymały). Tak poza tym to raczej krótkie przejażdżki. Jak nie masz więcej kasy to kupuj je.
Tak na marginesie to nie Nitro tylko Swift.


Dzieki, wlasnie na taka odpowiedz liczylem :) Pozdrawiam!
snowqba
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 28/7/2007, 13:33
Lokalizacja: Gdynia/Edynburg

Postprzez InSiDe » 14/8/2007, 06:44

. Aż mi się przypomniała rozmowa dwóch pacjentów u mnie w pracy. "Ja mam raka śledziony od 3 miesięcy. Jak narazie nie dzieje się nic niepokojącego".
. Niestety, marka to nie tylko 300% przebitki cenowej za logo. Marka to przede wszsytkim dobre materiały, kontrola jakości i sprawdzone pomysły. Rękawiczki Nitro, choć kosztowały o połowę mniej niż A* to po 20h jazdy zdążyły się popruć w paru miejscach. Pomiędzy kciukiem a palcem wskazującym mam dziurę w którą przez nieuwage mógłbym tenże palec zmieścić. Rozumiem, że wydatek 700zł na trzewiki to spory wydatek, ale czy nie będzie Ci żal, że za rok będziesz prawdopodobnie musiał kuipć kolejną parę? Nie wspominając już o tym, że podczas wypadku to przeważnie noga grzęźnie pod motocyklem który dociska ją do asfaltu?
//Twoja ignorancja czy moja pycha, sam tego dobrze nie wiem...
Avatar użytkownika
InSiDe
Świeżak
 
Posty: 448
Dołączył(a): 23/9/2006, 11:37
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez snowqba » 15/8/2007, 01:28

Dzieki za kolejna interesujaca odpowiedz :)

Szczegolnie ostatnie zdanie dalo mi do myslenia, bo jesli chodzi o zwiazek marki z jakoscia to jestem tego w pelni swiadom. Od 8 lat uprawiam snowboarding ktory jest okreslany mianem sportu ekstremalnego i w zwiazku z tym wymaga rowniez specjalistycznego sprzetu i zdazylem doswiadczyc roznice w tym co mialem na poczatku a czego uzywam teraz 8)

Wszystko sie rozchodzi o kase, jestem aktualnie za granica w celu zarobienia na moto oraz potrzebny do tego ekwipunek i zaleznie od tego ile uda mi sie zarobic do konca listopada - taki sprzecik zakupie. Jak na razie dokonalem zakupu kasku AGV STEALTH za 110 funow (ok 700zl) i na reszte nie chcialbym przeznaczyc wiecej jak 250£ zeby moc jeszcze kupic moto w przyzwoitym stanie i miec na ewentualne poczatkowe wymiany/regulacje...

Takze jak sie uda to beda lepsze kapcie :) Podrawiam!
snowqba
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 28/7/2007, 13:33
Lokalizacja: Gdynia/Edynburg

Postprzez InSiDe » 15/8/2007, 08:34

. Nie, żebym chciał strasznie przekonywać ale teraz już zbliża się koniec sierpnia. We wrześniu będzie już coraz bardziej mokro, liście na drodze... ogólnie, kończyć się będzie sezon beztroskiej jazdy. Może więc warto poczekać (pozbierać) do wiosny?
. Alternatywą do wydawania 200zł na kiepskie buty jest wyciągnąć z szafy (bądź kupić) zwyczajne buty powyżej kostki. Zwyczajne, czyli takie do chodzenia po ulicy (czy raczej na wycieczki górskie). Nie wiem, czy już jeździłeś ale jeśli nie, to średnia pogoda i zdrowy rozsądek sprawią, że upadki które (nie daj Bóg) zaliczysz nie powinny być przy jakiejś wielkiej prędkości więc takie zwyczajne butki powinny dać radę.
//Twoja ignorancja czy moja pycha, sam tego dobrze nie wiem...
Avatar użytkownika
InSiDe
Świeżak
 
Posty: 448
Dołączył(a): 23/9/2006, 11:37
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez desmo » 15/8/2007, 11:52

. Aż mi się przypomniała rozmowa dwóch pacjentów u mnie w pracy. "Ja mam raka śledziony od 3 miesięcy. Jak narazie nie dzieje się nic niepokojącego". ....Rękawiczki Nitro, choć kosztowały o połowę mniej niż A* to po 20h jazdy zdążyły się popruć w paru miejscach....


Nie wiem czy kolega InSide widzi różnicę pomiędzy 20h a 3 miesiącami bez ŻADNYCH ŚLADÓW ZUŻYCIA. Dla mnie te 3 miechy bez "awarii" w różnych warunkach mogą stanowić o tym, że przez następne 3 miechy też może się nic nie pojawić. A kolega chciał buty na teraz, żeby prawdopodobnie w przyszłym sezonie kupić sobie lepsze. Tak to jest, że kupujemy rzeczy markowe, bo możemy spodziewać się po nich dobrej jakości, co nie znaczy, że tańsze, mniej wybajerzone buty mogą sprawować się dużo gorzej.

Zdecydowanie odradzam kupno zwykłych butów, bo:
1. Przemakają błyskawicznie, z racji wiązania sznurówkami i miękkiej skóry.
2. SÄ… zwykle mniej sztywne i nie chroniÄ… tak dobrze w razie upadku.
3. Zużywają się szybciej z powodu braku wzmocnień w miejscach narażonych na zużycie podczas jazdy na motocyklu.
4. Cena jest podobna, a czasami nawet wyższa niż tych Swiftów.

Pozdrawiam
desmo
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 2/6/2007, 09:58
Lokalizacja: Lublin



Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości




na górê