Zobacz wÄ…tek - Prawko - kurs
NAS Analytics TAG

Prawko - kurs

Przepisy, prawo
_________

Prawko - kurs

Postprzez kamillllll » 12/6/2014, 18:04

Witam,

Mam pytanie odnośnie długości ważności odbytego kursu. Problem mój polega na tym, że kurs na kat. A ukończyłem w październiku/listopadzie 2012 r. Z braku miejsc nie podszedłem do egzaminu i darowałem sobie robić A2 od razu. Teraz moje pytanie brzmi.. Czy mój kurs jest dalej ważny? Czy mogę sobie wykupić jedynie kilka godzin jazd po placu i podejść do egzaminu ? Przez ile czasu jest ważny kurs? Czy mogę poczekać do czerwca i wtedy zrobić sobie od razu kat A. ( pod koniec maja będę mieć 23 lata)?

Z góry dzięki za wyjaśnienie sprawy. Oczekuję odpowiedzi od osób znających dobrze sprawę(wiem, że zaglądają tu także egzaminatorzy,instruktorzy etc.), a nie jedynie snujących domysły :)

Pozdrawiam.
kamillllll
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 12/6/2014, 17:58


Postprzez madcap » 12/6/2014, 20:34

kurs jest ważny. gdyby nastąpiła drastyczna zmiana przepisów, to wówczas poszedłby się ....
musisz zaktualizować badania lekarskie i okazać wynik w WK.
poza tym sprawdź, czy OSK przesłało papiery do WK, czy nadal są w OSK - wywnioskowałem z Twojej wypowiedzi, że nie podszedłeś również do części teoretycznej.
jeśli będą w OSK, to musisz się zgłosić do WK i tam już wyjaśnią Tobie co pokolei dalej.
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?


Postprzez kamillllll » 12/6/2014, 21:05

A kurs jest ważny jakoś czasowo? Nie podchodziłem do teoretycznego. Nie wystarczy świstek od OSK, który dostałem? Muszą mieć moje papiery czy mogą ich już nie mieć ?
kamillllll
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 12/6/2014, 17:58

Postprzez madcap » 12/6/2014, 21:40

Teoretycznie powinni - spoczywa na nich obowiÄ…zek archiwizacji.
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez gumis » 12/6/2014, 22:47

OSK samo wysyła papiery do WORDu. Teraz z tego co wiem to kurs jest ważny rok, motocykliści mają więcej czasu ze względu na przerwę zimową. Możliwe, że będziesz musiał wykupić jakieś dodatkowe godziny.

To ci powinno trochę pomóc:

http://wirtualnainstruktorka.bloog.pl/i ... aid=612e57
SV 650N...bo golasy som najfffajniejsze! | | https://www.youtube.com/channel/UCDq_gh ... aEDrqGNkDg
Avatar użytkownika
gumis
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2866
Dołączył(a): 10/9/2006, 13:08
Lokalizacja: Ruda Śląska/Chorzów

Postprzez SpeedyGonzales » 13/6/2014, 21:04

Kurs nie ma żadnych ograniczeń, chyba że coś się zmieni w przepisać. JEDYNĄ rzeczą która traci ważność to egzamin teoretyczny. Nie wiem tylko co by było, gdybyś opłacił egzamin, a za jakiś czas by podnieśli ceny, czy byś musiał dopłacić czy nie.
Avatar użytkownika
SpeedyGonzales
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1730
Dołączył(a): 25/11/2013, 22:20
Lokalizacja: Sandomierz/TBG

Postprzez piotras29 » 13/6/2014, 23:54

prosiłes o wypowiedzi znających temat a tu jakies pierdy ze kurs jest ważny rok bzdura. sprawa wygląda tak kurs jest ważny przez całe zycie robiłeś go przed wprowadzonymi zmianami odnośnie szkolenia i egzaminowania, jesli nie podchodziłeś do żadnego egzaminu państwowego dokumennty nie leżą w starostwie ani w word tylko w OSK które ma obowiązek przechowywać karte przeprowadzonych zajęc przez 2 lata od daty ostatniego wpisu a książke ewidencji osób szkolonych przez 10 lat, idziesz do osk po zaswiadczenie o ukończeniu kursu (tak jak było kiedyś przed zmianami) +wniosek+badania lekarskie+fotografia i z takim kompletem dokumentów jedziesz do word zapisac sie na egzamin (tak jak to sie kiedys robiło) nie ma obowiązku wykupywania dodatkowych godzin no chyba że dla siebie w celu przypomnienia.

A jak podchodziłes do egzaminu ponstwowego na starych zasadach i zostawiłeś bo ci sie nie chciało dalej zdawac, to po 12 m-ach z WORD dokumenty wracaja do starostwa. jak tak sprawa wyglada to teraz idziesz do starostwa pani sprawdza tam twoje dokumenty zakłada ci PKK czli profil kandydata na kierowce wychodzisz z jedną kartką A4 na której jest numer PKK i z tym zapierdzielasz do WORDU sie zapisac a obieg dokumentów idzie już drogą elektroniczną.

Z tego co czytam to nie zdawałeś państwowego wieć załatwiasz to w osk tam gdzie robiłeś kurs (tak jak kiedyś było komplet papierków w reke i jedziesz do word) MYSLE ŻE JUŻ WSZYSTKO JASNE pozd.
piotras29
Świeżak
 
Posty: 61
Dołączył(a): 22/2/2014, 20:33

Postprzez madcap » 14/6/2014, 10:40

piotras a co ja mu napisałem?
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez piotras29 » 14/6/2014, 21:20

chłopak robił kurs na starych zasadach pipiery nie wyszły z OSK bo nie zdawał żadnego egz. państwowego więc obieg dokumentów jest nastepujący OSK--WORD WORD---WK. OSK nie wysyła dokumentów do WK chyba że zakończyło swoją działalność wtedy przekazuje książke osób szkolonych odpowiedniemu organowi.
piotras29
Świeżak
 
Posty: 61
Dołączył(a): 22/2/2014, 20:33

Postprzez kamillllll » 16/6/2014, 16:55

A jeśli mam taki papierek jeszcze od czasu zakończenia kursu? Muszę i tak zgłosić się raz jeszcze do OSK i pobrać nowy? Czyli podsumowując muszę iść do OSK i oni nie mogą mi powiedzieć, że się mój kurs przedawnił i próbować mi wcisnąć, że muszę coś opłacać albo wykupować kurs od nowa? Właśnie wydaje się logiczne, że papiery nie zostały wysłane do WORDu, ponieważ nie wiedzą w którym chcę zdawać ...
kamillllll
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 12/6/2014, 17:58

Postprzez lagiboy » 16/6/2014, 20:19

a nie łatwiej zadzwonić do WORDu i zapytać? przecież ktoś tam za to bierze pieniądze żeby wiedział co zrobić i jak...
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez piotras29 » 17/6/2014, 19:37

jeśli masz "stare" zaswiadczenie o ukończeniu kursu z pieczątką i podpisem kierownika ośrodka i instruktora prowadzącego dołączasz do tego wniosek badania lekarskie i fotografie i z takim kompletem jedziesz do wybranego przes siebie WORD-u i sie zapisujesz
piotras29
Świeżak
 
Posty: 61
Dołączył(a): 22/2/2014, 20:33

Postprzez Doc66 » 19/6/2014, 07:55

Sprawy administracyjne wyjaśniono już raczej dokładnie, ja jeszcze dorzucę dwie rzeczy:

1. Jeżeli faktycznie w maju ukończyłeś 23 lata to nie możesz zdawać na kategorię A ponieważ do tego musiałbyś mieć ukończone 24 lata. Możesz zdawać na A2, ewentualnie poczekać kolejny rok.

2. "Stare" zasady egzaminowania dramatycznie różnią się od obowiązujących obecnie. Nie będe się rozpisywał, jest na ten temat masa artykułów i filmików na youtube, radzę tylko się z nimi dokładnie zapoznać. Jeżeli od 2012 nie siadałeś na moto, moim zdaniem masz bardzo małe szanse zdać cokolwiek.
Doc66
Świeżak
 
Posty: 21
Dołączył(a): 25/9/2013, 19:24
Lokalizacja: ÅšlÄ…sk

Postprzez Gramofoniak » 27/6/2014, 09:02

oplaca siÄ™ robic prawko czy lepiej jezdzic bez ?
Gramofoniak
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 27/6/2014, 09:01

Postprzez leff » 27/6/2014, 10:08

Gramofoniak napisał(a):oplaca się robic prawko czy lepiej jezdzic bez ?


rozumiem, ze to pytanie retoryczne
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX

Postprzez gumis » 27/6/2014, 16:58

Lataj bez, najwyżej jednego tępaka mniej.
SV 650N...bo golasy som najfffajniejsze! | | https://www.youtube.com/channel/UCDq_gh ... aEDrqGNkDg
Avatar użytkownika
gumis
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2866
Dołączył(a): 10/9/2006, 13:08
Lokalizacja: Ruda Śląska/Chorzów



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości




na górê