Zobacz wątek - Wdzięczny motocykl na A2, jakieś rady?.
NAS Analytics TAG

Wdzięczny motocykl na A2, jakieś rady?.

Porady, dyskusje i inne dywagacje na temat motocykli, którymi można się poruszać posiadając kategorię prawa jazdy A2
_________

Wdzięczny motocykl na A2, jakieś rady?.

Postprzez BebokMotocyklowy » 2/11/2014, 14:34

Witam drodzy Motocykliści.
Może na wstępie się przedstawię i opowiem trochę o moich przygodach z motocyklami.
Mam na imię Błażej i mam lat 18naście skończone, wzrost 173cm waga 68kg
Moja przygoda z jednośladami rozpoczeła się właściwie bez motocykla a dlatego, że postawiłem w pierwszej kolejności na bezpieczeństwo. W ciągu tego sezonu skompletowałem ubiór na motocykl o łącznej wartości 2300Pln, a za kupiłem:
- nowy kask shark
- kurtkę jak i spodnie motocyklowe.
- żółwia motocyklowego (chyba tak profesjonalnie się na to mówi)
- buty
- rękawice oraz dodatki jak kominiarka.
Oraz dodatkowo rozpocząłem naukę w szkole jazdy i tutaj się pochwale, udało mi się zdać za pierwszym razem. Planowałem dopiero na następny sezon rozglądać się za motocyklem ale dzień za dniem coraz bardziej kusiło mnie kupić coś na początek, i tak właśnie zrobiłem, zdaniem niektórych pieniądze wyrzucone w błoto, ale ja nie żałuję tej decyzji ponieważ na tym szkrabie nauczyłem się co może na mnie czekać na drodze, zaliczyłem na nim dwa szlify i wyciągnąłem wiele wniosków. A czym jest ten szkrab? otóż jest to chiński zipp o pojemności 50ccm, biegówka.. Dlaczego ten? ponieważ po zakupie ubrań i opłaceniu kursu nie zostało mi wiele funduszy a ten zipp był własnością mojego znajomego, który sprzedał mi go po okazyjnej cenie, nie mogłem się oprzeć..
Ale koniec sezonu zbliża się wielkimi krokami, udało mi się trochę zaoszczędzić pieniędzy i powoli rozglądam się za motocyklem ponieważ jak wiemy w zimę ofert nie brakuje. Co mnie interesuje ? Oczywiście bezawaryjność, ekonomiczna jazda, i czerpanie wielkiej satysfakcji i przyjemności z jazdy. Rozglądałem się za paroma modelami ( tutaj muszę zaznaczyć, że maksymalny wkład za sam motocykl to 4000 PLN ) i wypatrzyłem m.in
- Kawasaki gpz 500 model do 2000siecznego roku.
- Suzuki GS500E
- Kawasaki zxr400 model z roku 92/91

I z tych motocykli najbardziej spodobał mi się właśnie ostatni motocykl, ZXR400.

Czy mógłby mi ktoś doradzić, opowiedzieć coś o tych motocyklach ( z większym zwróceniem uwagi na motocykl wymieniony wyżej ). Jak się sprawdza w terenie, na miasto, jakie jest jego średnie spalanie, i czy przede wszystkim nie będę musiał odwiedzać mechanika 4 razy w miesiącu.

Oczywiście jestem otwarty również na inne motocykle, proszę mi śmiało doradzać ponieważ ja na maszynach jeszcze się nie znam więc jestem otwarty na wszelkie propozycje.
Ps.. 600setki zblokowane mnie nie interesują, i na to przyjdzie czas za 2/3 sezony.

Z góry serdecznie dziękuje i jeśli za bardzo się rozpisałem, jeśli to nie odpowiedni dział na tego typu rozmowy to bardzo przepraszam i proszę mi wybaczyć, jest to moja pierwsza wizyta na tym portalu.

Lewa koledzy :).
BebokMotocyklowy
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2/11/2014, 13:59
Lokalizacja: Bardzo Ładne


Postprzez andy7 » 2/11/2014, 16:15

Nie pchaj sie w egzotyke, czesci do ZXR 400 to majatek a w dodatku ciezko zdobyc.

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55


Postprzez BebokMotocyklowy » 2/11/2014, 16:47

Bardzo cenna uwaga, dziękuje ! na pewno wezmę to pod uwagę i zastanowię się trzy razy zanim znów spojrzę na ten model. A co powiesz o pozostałych dwóch modelach? może masz jakieś typy innych motocykli na których mógłbym zawiesić oko?.
BebokMotocyklowy
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2/11/2014, 13:59
Lokalizacja: Bardzo Ładne

Postprzez andy7 » 2/11/2014, 18:51

Bralbym Honde CBF 500 z ABS'em

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez BebokMotocyklowy » 2/11/2014, 19:31

Tak, patrzyłem na ten motocykl lecz niestety jest daleko poza kwotą, którą mogę przeznaczyć na sprzęt.
BebokMotocyklowy
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2/11/2014, 13:59
Lokalizacja: Bardzo Ładne

Postprzez Invi » 2/11/2014, 19:48

GS i GPZ spoko. Wolałbym GPZ.
Avatar użytkownika
Invi
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez BebokMotocyklowy » 3/11/2014, 10:59

A mógłby ktoś powiedzieć mi coś o GPZtce?. Na co mam zwrócić szczególną uwagę, plusy, minusy. Byłbym bardzo wdzięczny.
BebokMotocyklowy
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2/11/2014, 13:59
Lokalizacja: Bardzo Ładne



Powrót do Motocykle na kategorie A2



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości




na gr