Zobacz wątek - Pierwszy motocykl do jazdy po mieście
NAS Analytics TAG

Pierwszy motocykl do jazdy po mieście

Jeśli chcesz porozmawiać o motocyklach, które nadają się dla posiadaczy kategorii A1 lub B (powyżej 3 lat) to jest to miejsce dla Ciebie.
_________

Pierwszy motocykl do jazdy po mieście

Postprzez flares » 1/11/2014, 00:19

Cześć,

przymierzam się do zakupu swojego pierwszego motocyklu i byłbym ogromnie wdzięczny za porady.

Potrzebuję solidnego sprzętu do jazdy po mieście. Nie zależy mi, aby na nim szaleć, ważny jest dla mnie komfort jazdy. Od czasu do czasu na tylnim siedzeniu pewnie pojawi się dziewczyna, więc fajnie by było, gdyby jej też było w miarę wygodnie :)

Mam 185 cm wzrostu. Na swój pierwszy sprzęt chciałbym wydać góra 10 000zł.

BTW, nurtuje mnie jeszcze jedno pytanie. Ponieważ motocykl chcę potraktować jako alternatywę dla samochodu i komunikacji miejskiej, potrzebowałbym czasami przemieścić się na nim do pracy czy w jakieś inne miejsce, gdzie muszę być normalnie ubrany. Na szczęście w robocie nie obowiązuje mnie garnitur, ale zastanawiam się czy poruszanie się po mieście na motocyklu w takich codziennych ubraniach w ogóle wchodzi w grę?

Z góry dziękuję za odpowiedzi i sorry, jeśli zapytałem o coś oczywistego
flares
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 1/11/2014, 00:10


Re: Pierwszy motocykl do jazdy po mieście

Postprzez Duszeek » 1/11/2014, 04:11

flares napisał(a): zastanawiam się czy poruszanie się po mieście na motocyklu w takich codziennych ubraniach w ogóle wchodzi w grę?


Cóż, zależy o jakich prędkościach mówimy w tym poruszaniu się.
Jeżeli do 50km, to w zasadzie da radę.
Jeżeli jednak powyżej 50km/h - to proszenie się o kłopoty. Lekki szlif przy 60km/h i pewnie bez szpitala się nie obędzie, bo zedrzesz sobie znaczny kawał własnej skóry - i to optymistyczny wariant, bo nie uwzględnia złamań np. kostki czy nadgarstka itp.

Ja tam cenię każdy skrawek swojej skóry i bez ochraniaczy w spodniach, kurtce oraz w butach nie wybrałbym się na przejażdżkę zwłaszcza po mieście ...

Większość ludzi dojeżdżających motocyklem do pracy, przebiera się po dotarciu do celu.
Możesz kupić spodnie czy kurtkę z wyjmowanymi ochraniaczami - ale to męczące na dłuższą metę.
Honda Shadow, honda CBF 600
Duszeek
Świeżak
 
Posty: 67
Dołączył(a): 12/8/2014, 20:13


Postprzez Fugu » 1/11/2014, 11:22

Ja sie przebieram w pracy. ;)
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28

Postprzez Rolnik62 » 1/11/2014, 12:42

Przy pierwszym sprzęcie na początku zawsze ubieraj się ochronnie, bo się po prostu możesz wywalić ni stąd, ni zowąd, albo ktoś ci wyjedzie pod koła. Jak już się nauczysz troszkę jeździć, i zamierzasz przejechać 5 km w zakorkowanych uliczkach, i nie będziesz przekraczać jakiejś tam prędkości, to na chama da radę. Tylko, że tak:

- zmokniesz jak cholera jak cię złapie deszcz

- kości złamane lub pęknięte, skóra sponiewierana do mięsa

- psychiczna niewygoda, że jestem "goły"

- zawsze ktoś ci może wjechać w tył, meteoryt spaść itd

Ja po cywilu jeżdżę tylko "nad wodę" 3 km albo do sklepu 1 km.

Dlaczego chcesz jeździć bez ciuchów ? Przebierać ci się nie chce ? Bez jajec ;)

Kurtkę możesz założyć na koszulkę/koszulę roboczą. Na spodnie robocze zakładasz spodnie ochronne takie z zamkami z boku. Założenie, ściągnięcie kilka sekund. Stalkapy i tak pewnie musisz nosić. Rękawiczki też ściągasz w sekundę, może dwie. No i kask, ale to włosów na żel nie zrobisz.

Jak chcesz jeździć, żeby później na mieście chodzić wystrojony jak na dyskotekę, to wiedz, że tak się nie da ;)
Jeżdżenie "ścigaczem" po mieście to jak bieganie po lesie w garniturze.
Avatar użytkownika
Rolnik62
Bywalec
 
Posty: 622
Dołączył(a): 2/9/2014, 22:42
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez Devil 125 » 1/11/2014, 15:17

Jaki typ moto cię interesuje sport czy szosówka ?
Honda CBR 125R ---> Yamaha FZS 600 02r
Avatar użytkownika
Devil 125
Bywalec
 
Posty: 558
Dołączył(a): 9/9/2014, 14:46
Lokalizacja: DOL

Postprzez flares » 1/11/2014, 23:30

Dzięki wielkie za wszystkie odpowiedzi.

Devil125, zainteresowała mnie Honda Varadero (szczerze mówiąc nie wiem, czy to sport czy szosówka), znalazłem nawet ofertę, jednak wydaje mi się podejrzanie atrakcyjna.

Co o niej sÄ…dzicie?
http://otomoto.pl/honda-cbf-125-cbr-nsr ... 65919.html
flares
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 1/11/2014, 00:10

Postprzez Devil 125 » 2/11/2014, 10:04

Ja na twoim miejscu brał bym Varadero niż CBF Varadero ma V2 i wg mnie lepiej wygląda.
Honda CBR 125R ---> Yamaha FZS 600 02r
Avatar użytkownika
Devil 125
Bywalec
 
Posty: 558
Dołączył(a): 9/9/2014, 14:46
Lokalizacja: DOL

Postprzez Duszeek » 2/11/2014, 10:08

Opinie ma dobre, niskie spalanie - idealna do miasta. Lekka i zwinna.

Gorzej na dłuższe trasy - jest lekka [118kg], wiec przy większych szybkościach i silnym wietrze czy mijaniu się z tirem może nią rzucać trochę po drodze.

Do tego modelu nie ma problemu z częściami, bo to motocykl w ciągłej produkcji, a części do Viadra - tylko z odzysku w większości.
Honda Shadow, honda CBF 600
Duszeek
Świeżak
 
Posty: 67
Dołączył(a): 12/8/2014, 20:13

Postprzez darth80 » 2/11/2014, 19:51

Duszeek przestan pisac glupoty.
varadero lekkie? przecierz to jeden z najciezszych moto 125 - suchy 168kg, gotowy do jazdy cos kolo 190kg
czesci sa dostepne i nowe i uzywane - bez problemu, honda zakonczyla produkcje 2 lata temu ale czesci na rynku jest masa
Bierz kolego Varadero i bedziesz zadowolony, 2 osoby spokojnie i komfortowo dowieziesz nawet na dlugie dystanse.
Honda Varadero XL125 2001r https://www.youtube.com/watch?v=8SNUFKAmj34 | http://varadero125.com.pl - portal o małym Varadero
Avatar użytkownika
darth80
Świeżak
 
Posty: 202
Dołączył(a): 11/6/2014, 21:24
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Duszeek » 5/11/2014, 19:37

darth80 napisał(a):Duszeek przestan pisac glupoty.
varadero lekkie? przecierz to jeden z najciezszych moto 125 - suchy 168kg, gotowy do jazdy cos kolo 190kg
czesci sa dostepne i nowe i uzywane - bez problemu, honda zakonczyla produkcje 2 lata temu ale czesci na rynku jest masa
Bierz kolego Varadero i bedziesz zadowolony, 2 osoby spokojnie i komfortowo dowieziesz nawet na dlugie dystanse.


darth80, czytaj ze zrozumieniem - to naprawdÄ™ nie jest trudne :!:
Cóż, z ubolewaniem stwierdzam iż niektórzy mają z tym duży problem.

Oczywiście, nie pisałem o varadero, tylko o motocyklu z podanego linku : Honda CBF 125 - o to pytał autor wątku.

CO do samego Varadero - aż takim entuzjastą nie jestem tej maszyny - wygląd dużej maszyny nie zastąpi funkcjonalności - zwłaszcza w mieście.
Honda Shadow, honda CBF 600
Duszeek
Świeżak
 
Posty: 67
Dołączył(a): 12/8/2014, 20:13



Powrót do Motocykle od 51 do 125 ccm - kategoria A1/B



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości




na górê