Zobacz wątek - Jak docierać silnik?
NAS Analytics TAG

Jak docierać silnik?

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Jak docierać silnik?

Postprzez ab18ab » 31/10/2014, 01:38

Siemka,
kupiłem sobie motorek z zatartym silnikiem zdecydowałem się na taki tylko z tego powodu, że był tani i to bardzo, a to dla tego, że ma wszystkie połamane plastiki oraz właśnie zatarty silnik.
W dzień kupna rozebrałem z bratem silnik i wyszło, że korbowód na wale jest zatarty, więc kupiliśmy nowy, no nie nowy, bo nowego dostać nie było można, więc używany, było trzeba wymienić dwa łożyska, więc zostały wymienione na nowe.
No to złożyliśmy silnik, pięknie odpalił i w ogóle, lecz brał bardzo dużo oleju, przy pierwszym rozkładaniu i składaniu było widać rysy lecz myśleliśmy, że to nic wielkiego, bo nawet dotykając palcem to ledwie je było czuć, a jednak...
No to zdjęliśmy cylinder oddaliśmy do szlifu i kupiliśmy nowy tłok.
W ten weekend go złożymy i chciałbym się dowiedzieć jak docierać silnik, bo w pewnym sensie cylinder od środka jest jakby nowy, tłok jest nowy, korbowód używany, ale z nowymi łożyskami.
Więc mam pytanie:
1. Trzeba go docierać?
2. Jeśli tak to jak?
Trzeba wolno jeździć nie wchodząc na duże obroty?? szczerze mówiąc nie wiem..- nigdy tego nie robiłem, może trzeba wlać też więcej oleju niż maksimum?Ile trzeba przejechać km na docieraniu? jeśli zna się ktoś to proszę o pomoc,
z góry dzięki
ab18ab
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 31/10/2014, 01:16


Postprzez henio12323 » 31/10/2014, 08:46

1) kazdy silnik sie dociera
2) było o tym seeeeetki razy, uzyj opcji szukaj. bo na prawde powtarzac sie to bezsens. pozatym wypadało by napisać co to za motocykl. wolno nie trzeba jeździć, oleju nie trzeba wiecej, ile km zalezy od motocykla.

ogólnie albo szukaj, albo wklep sobie metoda docierania według motomana, w google, i szukaj dla 2T czy dla 4T zaleznie co masz ( zakłądam że 4T skoro chcesz oleju dolewac) i tam wszystko rozpisane co i jak.
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN




Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości




na górê