Zobacz wątek - <i>[Aktualności]</i> Jazda między samochodami jest bezpieczna
NAS Analytics TAG

[Aktualności] Jazda między samochodami jest bezpieczna

Komentarze użytkowników
_________

[Aktualności] Jazda między samochodami jest bezpieczn

Postprzez Åšcigacz » 27/10/2014, 21:10

Dyskusja na temat: Jazda między samochodami jest bezpieczna
Przeczytaj więcej na ten temat na stronie:
Jazda między samochodami jest bezpieczna
Åšcigacz
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16777167
Dołączył(a): 3/5/2006, 19:00


Postprzez Komentatorzy » 27/10/2014, 21:10

Nie nie nie. Przecież to bzdurnie brzmi "motocyklista filtruje ruch uliczny". Jakież Redaktor ma wyczucie języka, jeśli uważa, że to słowo *idealnie* oddaje meritum? No jeśli się uprzeć, to ruch uliczny filtruje motocyklistów. Albo raczej nie filtruje, jeśli oni przejeżdżają mimo korków.<br><hr>Alf_red_
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35


Postprzez Komentatorzy » 28/10/2014, 07:34

W Krakowie jest kilka znaków zachęcających kierowców do pozostawiania luki między pojazdami aby motocykle mogły przejechać, więc w pewnym sensie jest to akceptowane przez urzędasów. Zupełnie inną sprawą jest wyprzedzanie pomiędzy samochodami w czasie jazdy to jest skrajnie głupie i zupełnie nielegalne a bardzo często praktykowane.
Zastanawia mnie tylko kogo uznano by winnym kolizji gdyby ktoś otwarł drzwi stojąc w korku i złapał na nie motocyklistę. Oczywiście nie mam tu na myśli złośliwego i umyślnego działania.<br><hr>aaa
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 28/10/2014, 07:48

Komentatorzy napisał(a):W Krakowie jest kilka znaków zachęcających kierowców do pozostawiania luki między pojazdami aby motocykle mogły przejechać, więc w pewnym sensie jest to akceptowane przez urzędasów. Zupełnie inną sprawą jest wyprzedzanie pomiędzy samochodami w czasie jazdy to jest skrajnie głupie i zupełnie nielegalne a bardzo często praktykowane.
Zastanawia mnie tylko kogo uznano by winnym kolizji gdyby ktoś otwarł drzwi stojąc w korku i złapał na nie motocyklistę. Oczywiście nie mam tu na myśli złośliwego i umyślnego działania.<br><hr>aaa<br>
Uznano by kierowcę który otworzyl drzwi. Jest to zabronione podczas bycia pojazdu w ruchu drogowym.<br><hr>mcc
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 28/10/2014, 08:19

Komentatorzy napisał(a):Nie nie nie. Przecież to bzdurnie brzmi "motocyklista filtruje ruch uliczny". Jakież Redaktor ma wyczucie języka, jeśli uważa, że to słowo *idealnie* oddaje meritum? No jeśli się uprzeć, to ruch uliczny filtruje motocyklistów. Albo raczej nie filtruje, jeśli oni przejeżdżają mimo korków.<br><hr>Alf_red_<br>
Określenie jest zapożyczeniem z angielskiego panie Miodek i w zostało tutaj dobrze użyte.<br><hr>Gool
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 28/10/2014, 16:07

Komentatorzy napisał(a):Nie nie nie. Przecież to bzdurnie brzmi "motocyklista filtruje ruch uliczny". Jakież Redaktor ma wyczucie języka, jeśli uważa, że to słowo *idealnie* oddaje meritum? No jeśli się uprzeć, to ruch uliczny filtruje motocyklistów. Albo raczej nie filtruje, jeśli oni przejeżdżają mimo korków.<br><hr>Alf_red_<br>
<a href="http://sjp.pwn.pl/sjp/filtracja;2557901" target="blank" class="link" rel="nofollow">http://sjp.pwn.pl/sjp/filtracja;2557901</a> - analogicznie motocyklista przez gąszcz samochodów. polecam czasem sprawdzić swoją wiedzę zanim chcemy się wykazać.

P.S. Lepsza filtracja od slalomu między samochodami ;]<br><hr>Jacek
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 29/10/2014, 10:22

Komentatorzy napisał(a):W Krakowie jest kilka znaków zachęcających kierowców do pozostawiania luki między pojazdami aby motocykle mogły przejechać, więc w pewnym sensie jest to akceptowane przez urzędasów. Zupełnie inną sprawą jest wyprzedzanie pomiędzy samochodami w czasie jazdy to jest skrajnie głupie i zupełnie nielegalne a bardzo często praktykowane.
Zastanawia mnie tylko kogo uznano by winnym kolizji gdyby ktoś otwarł drzwi stojąc w korku i złapał na nie motocyklistę. Oczywiście nie mam tu na myśli złośliwego i umyślnego działania.<br><hr>aaa<br>
to, jest akurat uregulowane, za takie nagłe otwarcie drzwi bez upewnienia się czy nie stwarzamy zagrożenia odpowiada kierowca. Fakt, że konsekwencje zdrowotne poniesie motocyklista. <br><hr>Krzysztof
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez poster » 29/10/2014, 10:59

Na skrzyżowaniach trzeba uważać, wczoraj w drogówce był niemiły przypadek gdy kobieta zajechała drogę omijającemy motocykliście pojazdy w korku.
Co można napisać takim Polakom, których interesują kredyty bez BIK Warszawa http://dobrekredyty.com.pl? Przede wszystkim trzeba napisać jedno - niektóre z tych kredytów to naprawdę świetne oferty.
poster
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 15/10/2014, 11:20

Postprzez Komentatorzy » 30/10/2014, 10:30

Komentatorzy napisał(a):W Krakowie jest kilka znaków zachęcających kierowców do pozostawiania luki między pojazdami aby motocykle mogły przejechać, więc w pewnym sensie jest to akceptowane przez urzędasów. Zupełnie inną sprawą jest wyprzedzanie pomiędzy samochodami w czasie jazdy to jest skrajnie głupie i zupełnie nielegalne a bardzo często praktykowane.
Zastanawia mnie tylko kogo uznano by winnym kolizji gdyby ktoś otwarł drzwi stojąc w korku i złapał na nie motocyklistę. Oczywiście nie mam tu na myśli złośliwego i umyślnego działania.<br><hr>aaa<br>
Komentatorzy napisał(a):to, jest akurat uregulowane, za takie nagłe otwarcie drzwi bez upewnienia się czy nie stwarzamy zagrożenia odpowiada kierowca. Fakt, że konsekwencje zdrowotne poniesie motocyklista. <br><hr>Krzysztof<br>
Na TVN Turbo był opisany przypadek kiedy to pojazd w ruchu uszkodził drzwi pojazdu stojącego. Okazuje się że winę zawsze ponosi pojazd który się porusza. I wydaje mi się że nie ma przepisu który zakazuje otwierania drzwi np. podczas stania w korku lub postoju na właściwym, przystosowanym do tego miejscu. Ale z tego co pamiętam to jest zakaz wyprzedzania pojazdów prawą stroną.<br><hr>inny
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 28/10/2016, 14:16

Komentatorzy napisał(a):W Krakowie jest kilka znaków zachęcających kierowców do pozostawiania luki między pojazdami aby motocykle mogły przejechać, więc w pewnym sensie jest to akceptowane przez urzędasów. Zupełnie inną sprawą jest wyprzedzanie pomiędzy samochodami w czasie jazdy to jest skrajnie głupie i zupełnie nielegalne a bardzo często praktykowane.
Zastanawia mnie tylko kogo uznano by winnym kolizji gdyby ktoś otwarł drzwi stojąc w korku i złapał na nie motocyklistę. Oczywiście nie mam tu na myśli złośliwego i umyślnego działania.<br><hr>aaa<br>
Komentatorzy napisał(a):to, jest akurat uregulowane, za takie nagłe otwarcie drzwi bez upewnienia się czy nie stwarzamy zagrożenia odpowiada kierowca. Fakt, że konsekwencje zdrowotne poniesie motocyklista. <br><hr>Krzysztof<br>
Komentatorzy napisał(a):Na TVN Turbo był opisany przypadek kiedy to pojazd w ruchu uszkodził drzwi pojazdu stojącego. Okazuje się że winę zawsze ponosi pojazd który się porusza. I wydaje mi się że nie ma przepisu który zakazuje otwierania drzwi np. podczas stania w korku lub postoju na właściwym, przystosowanym do tego miejscu. Ale z tego co pamiętam to jest zakaz wyprzedzania pojazdów prawą stroną.<br><hr>inny<br>
Nie pisz bzdur. W PoRD jest jak wół Art 45 : 3) otwierania drzwi pojazdu, pozostawiania otwartych drzwi lub wysiadania bez upewnienia się, że nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa ruchu lub jego utrudnienia; <br><hr>Rafał
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35



Powrót do Komentarze do artykułów na Ścigacz.pl



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości




na górê