Zobacz wątek - Jaki motor najlepszy po trasach górskich Sudety Pol-Cz
NAS Analytics TAG

Jaki motor najlepszy po trasach górskich Sudety Pol-Cz

Gdzie warto wybrać się na motocyklu. Którędy? Jakie drogi wybierać, jakie omijać. Co zabrać ze sobą, a co nie przyda się na pewno.
_________

Jaki motor najlepszy po trasach górskich Sudety Pol-Cz

Postprzez endriu11987 » 24/10/2014, 12:06

Witam wszystkich, jestem już długo na forum Ścigacz lecz jest to mój pierwszy post od kilku lat, tak więc chciałem najpierw się przywitać ze wszystkimi pasjonatami. :D

Piszę z problemem z jakim się borykam, szukałem podobnego tematu lecz nie znalazłem.

Wiec jak w temacie kwota jaką chcę przeznaczyć do 12 tys.zł

Moje doświadczenie 7 lat. 28 lat 75 KG. 176 cm wzrostu wiem że takie dane są czasem istotne. Zaczynałem od 500 cm aktualnie posiadam Bandita 600 S i myślę nad czymś bardziej Sport. Może R6, Honda 954, R1. Nie miałem wcześniej styczności z 1000 cm czy może coś z 750. Dlatego proszę o pomoc.

Z góry dziękuję każda wypowiedź będzie dla mnie cenna.
ENDRIU
endriu11987
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 4/5/2010, 19:01


Postprzez miki1406 » 24/10/2014, 13:10

Szukasz sporta na górskie drogi... Tak troszkę dziwnie...

Raczej polecałbym big-enduro, lub turystyków - VStrome itd
Imbrola faza - "Detailing" ;)
Avatar użytkownika
miki1406
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2846
Dołączył(a): 16/8/2009, 22:37
Lokalizacja: Skierniewice


Postprzez leff » 24/10/2014, 15:14

prosze Cie .... kwestia nawierzchni ale uwierz, ze w gorach sport ma sie czym wykazac
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX

Postprzez endriu11987 » 24/10/2014, 15:24

Czyli typowe sporty nie zdadzą egzaminu na górskiej drodze?? Z jakiego powodu? Twardość zawieszenia? Pozycja? Czy tylko dlatego że jest pewien stereotyp że jak trasa to tylko duże enduro?
ENDRIU
endriu11987
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 4/5/2010, 19:01

Postprzez andy7 » 24/10/2014, 17:36

endriu11987 napisał(a):Czyli typowe sporty nie zdadzą egzaminu na górskiej drodze?? Z jakiego powodu?


Generalnie z tego, ze jadac z gory ma sie niesamowity nacisk na nadgardtki a predkosci sa znikome i ich nie odciazaja, ani w gore a tymbardziej w dol.

Sport w gorach to katastrofa.

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez Corr » 24/10/2014, 22:15

andy7 jeździłeś kiedyś jakimkolwiek sportem po górach(z resztą czy w ogóle)? mam wrażenie, że nie...

Moim zdaniem góry to drugie po torach wyścigowych najlepsze środowisko dla sportowych motocykli, oczywiście o ile ktoś lubi zakręty a nie odwijanie na prostych.

Jak popatrzycie po yt to jest od zatrzęsienia filmów z górskiego latania na sportach, w Polsce ciężko o fajny asfalt ale np: http://www.youtube.com/watch?v=ZuLTKcEtsEk
Er 5 -> ZX6-R
Corr
Świeżak
 
Posty: 154
Dołączył(a): 29/3/2012, 16:46

Postprzez endriu11987 » 25/10/2014, 18:22

Jak widać u nas jeszcze ten temat kuleje. Chociaż po filmie widać że już znajdują się pasjonaci górskich polskich zakrętów :D To nic zdam się na swoją intuicje i może w przyszłości komuś pomogę. Będę starał się przetestować Kawasaki Z 750 z 2007 r. Zacznę delikatnie mam nadzieję że w przyszłości będę miał również okazje przetestować jakieś 1000 cm:D A jeśli chodzi aktualnie motor którym jeżdżę czyli Bandit 600 S jest bez wątpienia za słaby na górskie trasy. Brakuje dołu żeby wyjść dobrze z zakrętu pod górkę ale to już osobny temat. Mam nadzieję że jeszcze znajdzie się doświadczona osoba w tym temacie.
ENDRIU
endriu11987
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 4/5/2010, 19:01

Postprzez andy7 » 25/10/2014, 19:08

Corr napisał(a):andy7 jeździłeś kiedyś jakimkolwiek sportem po górach(z resztą czy w ogóle)? mam wrażenie, że nie...


Ojjjjj, wcale nie mam zamiaru Cie przekonywac

to taki przedsionek gor.

http://www.youtube.com/watch?v=V-Sd9J0St9c

Tyle, ze ja mowie o Gorach a Ty o pagorkach, przejdz sie moze najpierw w Alpy a potem pogadamy. :mrgreen:

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez endriu11987 » 25/10/2014, 19:36

Oczywiście ze tak Alpy są moim marzeniem niestety czas jakim dysponuje to max weekend co daje mi szansę jedynie na polskie góry bądź kto jak woli pagórki ;-) chociaż też dają dużo frajdy.

Ale jeśli moge prosić o podpowiedzi typu,, R1 myślę że jest ok mógł by się nadawać duża moc niewygodne itd. :-p. To był przykład proszę zaraz tego nie komentować.
ENDRIU
endriu11987
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 4/5/2010, 19:01

Postprzez Corr » 25/10/2014, 22:20

andy7 napisał(a):
Corr napisał(a):andy7 jeździłeś kiedyś jakimkolwiek sportem po górach(z resztą czy w ogóle)? mam wrażenie, że nie...


Ojjjjj, wcale nie mam zamiaru Cie przekonywac

to taki przedsionek gor.

http://www.youtube.com/watch?v=V-Sd9J0St9c

Tyle, ze ja mowie o Gorach a Ty o pagorkach, przejdz sie moze najpierw w Alpy a potem pogadamy. :mrgreen:

:wink:

Autor tematu pytał o góry w Polsce to o nich się wypowiadam, no ale skoro Ty masz na myśli inne góry to proszę bardzo(niestety musisz wybaczyć ale nie byłem tam osobiście) ale, da się? : https://www.youtube.com/watch?v=phXvjl61z4E

Chyba, że chodzi np. o Mount Everest, tutaj rzeczywiście może być ciężko sportem :P

Ps ładna trasa z Twojego filmu, Salmopol ma podobny charakter, momentami jest nawet bardziej kręty, szkoda, że asfaltu nie da się porównać...

Ps2 nie odpowiedziałeś na pytanie o to jakie masz doświadczenie na sportach, nie chodzi o przekonywanie po prostu podaj liczbę km i sezonów bo bardzo dziwi mnie Twoja opinia o bolących nadgarstkach, wygląda to na złą pozycję(efekt wiszenia na rękach i nie używania pleców do podtrzymania górnej części ciała).
Er 5 -> ZX6-R
Corr
Świeżak
 
Posty: 154
Dołączył(a): 29/3/2012, 16:46

Postprzez andy7 » 25/10/2014, 22:24

Corr napisał(a):ale, da się ?

Ps2 nie odpowiedziałeś na pytanie o to jakie masz doświadczenie na sportach.


Wszystko sie da, bylem tydzien w Alpach sportem i po tygodniu chcialem go na smietnik zaprowadzic.

Doswiadczenie mam wystarczajace.

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez lagiboy » 26/10/2014, 00:11

myślę, że każdy się nada, wybór to kwestia osobistych preferencji, Jeden Ci powie że Honda bo to Honda, drugi że jemu się bardziej podoba R1 inny że 600 będzie szybsza, jeszcze inny że coś z ZX. z takim stażem powinieneś wiedzieć czego oczekujesz od motocykla, ja gdybym miał po bandycie brać sporta brałbym coś z 600 maks GSXR750. Ale ja to ja.

nie od dzisiaj wiadomo, że na sporta trzeba dbać o kondycję i regularnie ćwiczyć, sam nie posiadam, mam naked bike ale mimo wszystko pozycja to jedna część składowa, a kondycja i siła to druga. zła pozycja będzie Cię obciążać w miejscach gdzie nie powinno a jeśli brakuje sił i kondycji to też zacznie boleć, męczyć i dokuczać. dla jęczących, że sporty są niewygodne są motocykle wygodne - kanapowozy. CBR600F na której mój znajomy narzeka że po godzinie bolą go nadgarstki ja przejechałem 2 godziny i jedyne co mi zaczęło doskwierać to tak samo jak w moim - twarde siodło. dla niego GSXR600 to był już zbyt niewygodny żeby usiąść.
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez andy7 » 26/10/2014, 10:17

Wszystko to raczej kwestia rzezby terenu. O ile w polskich gorach sporty daja rade o tyle w gorach wyzszych nikt praktycznie na nich nie jezdzi, pytanie dlaczego ?

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez Corr » 26/10/2014, 22:20

andy7 napisał(a):Wszystko to raczej kwestia rzezby terenu. O ile w polskich gorach sporty daja rade o tyle w gorach wyzszych nikt praktycznie na nich nie jezdzi, pytanie dlaczego ?

:wink:


Podaj jakieś statystki na tą tezę :wink: (tygodniowy wyjazd i własna obserwacja to nie jest reprezentatywny okres czasu)

Chyba, że chodzi o Ciebie to napisz wprost, że ty nie lubisz/umiesz jeździć sportem po wysokich górach, żeby nie było wątpliwości :P

Co do tematu, zanim zaczniesz szukać konkretnego modelu przejedź się jakimkolwiek sportem, najlepiej 600 i 1000 żeby zobaczyć czy pozycja Ci odpowiada, bo jak widać opinie o wygodzie są bardzo rozbieżne zależnie od osobistych preferencji.
Er 5 -> ZX6-R
Corr
Świeżak
 
Posty: 154
Dołączył(a): 29/3/2012, 16:46

Postprzez endriu11987 » 27/10/2014, 09:56

Z filmu https://www.youtube.com/watch?v=phXvjl61z4E który wysłał Corr wynika że większość chłopaków bardzo dobrze bawią się na 600 cm. Z góry dziękuje za pomoc na końcu filmu są wyszczególnione motory jakimi jezdzą.
ENDRIU
endriu11987
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 4/5/2010, 19:01

Postprzez jozeks73 » 13/11/2014, 19:41

Endriu , każdy motocykl to oddzielna bajka. Ja pojeździłem już wieloma rodzajami(sport, naked,enduro, funbike,tourist,) i jeszcze mi trochę zostało(cross,choper,supersport).
Uważam, że na górskie ścieżki wystarczy zarówno 500/600 jak i duże pojemności i moce. Należy pamiętać, ze to droga a nie tor wyścigowy. W Alpach jeździłem Banditem 650 i wcale nie ustępował na winklach 1000-czkom. Co innego na prostej. Natomiast motorkiem enduro równie fajnie można powinklować a i wcale nie wolniej niż sportem. A mistrzowie prostej wiesz jak często kończą. Więc jak widzisz serię zakrętów, to jak masz to coś we krwi, to nie wazne czym będziesz jechał, ale manetka sama ciągnie w dół. A między seriami zakrętów...nie ma co męczyć sprzętu.
Moim zdaniem, supersporty i sporty można na maxa wykorzystać na torze, gdzie jest bezpiecznie i pewne, że z naprzeciwka nie masz przeciwnika. ;)
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
jozeks73
Świeżak
 
Posty: 55
Dołączył(a): 19/9/2008, 20:10
Lokalizacja: Zielona Góra

Postprzez andy7 » 13/11/2014, 22:33

jozeks73 napisał(a):Endriu , każdy motocykl to oddzielna bajka. Ja pojeździłem już wieloma rodzajami(sport, naked,enduro, funbike,tourist,) i jeszcze mi trochę zostało(cross,choper,supersport).
Uważam, że na górskie ścieżki wystarczy zarówno 500/600 jak i duże pojemności i moce. Należy pamiętać, ze to droga a nie tor wyścigowy. W Alpach jeździłem Banditem 650 i wcale nie ustępował na winklach 1000-czkom. Co innego na prostej. Natomiast motorkiem enduro równie fajnie można powinklować a i wcale nie wolniej niż sportem. A mistrzowie prostej wiesz jak często kończą. Więc jak widzisz serię zakrętów, to jak masz to coś we krwi, to nie wazne czym będziesz jechał, ale manetka sama ciągnie w dół. A między seriami zakrętów...nie ma co męczyć sprzętu.
Moim zdaniem, supersporty i sporty można na maxa wykorzystać na torze, gdzie jest bezpiecznie i pewne, że z naprzeciwka nie masz przeciwnika. ;)
Pozdrawiam


I tu sie z Toba zgodze.

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez leff » 13/11/2014, 23:11

Corr uwierz, ze w gorach Andy objedzie wiekszosc kierownikow 2oo ... widzialem na wlasne oczy jak jezdzi. Po gorach da sie wszystkim, w Alpach mijalem i nakedy i sporty i enduro turysytki i wielkie turystyczne krowy ... ja latalem GSX1250FA i sie da ... ale w jednym Andy ma racje, na fajnych winklach w gorach predkosci nie sa duze natomiast np. na zjazdach obciazenia przodu sa bardzo duze wiec pozycja na sporcie moze byc baaardzo meczaca
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX

Postprzez andy7 » 14/11/2014, 00:05

Corr napisał(a):
Podaj jakieś statystki na tą tezę :wink: (tygodniowy wyjazd i własna obserwacja to nie jest reprezentatywny okres czasu)

Chyba, że chodzi o Ciebie to napisz wprost, że ty nie lubisz/umiesz jeździć sportem po wysokich górach, żeby nie było wątpliwości :P

Co do tematu, zanim zaczniesz szukać konkretnego modelu przejedź się jakimkolwiek sportem, najlepiej 600 i 1000 żeby zobaczyć czy pozycja Ci odpowiada, bo jak widać opinie o wygodzie są bardzo rozbieżne zależnie od osobistych preferencji.


Corr

tak z ciekawosci ile Ty masz lat ? ( Mozesz wyslac PW ). Jezdze w Alpy wlasciwie coroku i po prostu widze jekimi sprzetami kto smiga - zalezy jeszcze od nacji.

Ile razy byles w Alpach czy Dolomitach ? Ile sprzetow zdazyles juz w zyciu przetestowac ( nie wokol komina ) ?

Wierze, ze tylko Ty masz licencje na umiejetnosc jazdy w gorach, Problem w tym, ze Ty jeszcze w gorach nie byles.

Zgodze sie, ze mozna wszystko i wszystko sie da, zwlaszcza jak sie to sobie wmowic.

Mi obecnie juz zaden Sport nie odpowiada, co nie znaczy, ze nie wiem czy nie pamietam jak bylo np. 10 lat temu.

P.S. Karnij sie moze MV F4 w litrze sesje po plaskim torze. Po 200 km blagasz o masazyste.

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez Corr » 15/11/2014, 00:24

andy7, nie wątpię, że byś mnie objechał nawet skuterem, a wynika to z faktu, że jeżdżę dopiero 4 lata i nic nie umiem (młody gniewny- 23 lata :P ), ale nie umniejszając Twojej osobie zdecydowanie masz problem z czytaniem ze zrozumieniem.
Autor precyzyjnie nazwał temat: Jaki motor najlepszy po trasach górskich Sudety Pol-Cz, więc jako, że sporo jeżdżę po tych trasach to się wypowiedziałem w tej kwestii, za to Ty wyjeżdżasz z Alpami... i w dodatku ubliżasz polskim górom, że to nie góry :lol:


andy7 napisał(a): Wierze, ze tylko Ty masz licencje na umiejetnosc jazdy w gorach, Problem w tym, ze Ty jeszcze w gorach nie byles.

Nie mam pojęcia z której wypowiedzi wyciągnąłeś wniosek że twierdzę, że umiem jeździć w górach(albo pagórkach według Twojej terminologii), zacytuj proszę albo przestań sobie dopowiadać :wink:


Co do bólu w nadgarstkach, to u siebie nie zauważyłem, nawet zjeżdżając z pagórków( może w PRAWDZIWYCH górach byłby to problem, ale dla mnie to póki co abstrakcyjny problem), ale to jest kwestia indywidualna dlatego radziłem autorowi przejażdżkę jakimkolwiek sportem przed dalszym wybieraniem moto.

andy7 napisał(a):P.S. Karnij sie moze MV F4 w litrze sesje po plaskim torze. Po 200 km blagasz o masazyste.

ale o co chodzi? i co to wnosi do tego tematu? :lol:
Er 5 -> ZX6-R
Corr
Świeżak
 
Posty: 154
Dołączył(a): 29/3/2012, 16:46

Następna strona


Powrót do Turystyka motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość




na górê