Zobacz wÄ…tek - Jaki motocykl na poczÄ…tek?
NAS Analytics TAG

Jaki motocykl na poczÄ…tek?

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Jaki motocykl na poczÄ…tek?

Postprzez Zbol » 28/9/2014, 09:57

Witam,
niedawno zdałem egzamin na prawo jazdy kategorii A, więc nadszedł czas na kupno swojego motocykla ;) 3 lata jeździłem na RS 125, więc jakieś tam malutkie doświadczenie mam. Teraz pytanie, która maszyna byłaby dobra na początek? Wiadomo, że od razu nie wsiądę na litra, ale też nie chcę motocykla, którym ciężko wyprzedzić osobówkę :D Na maszynę(łącznie z ubezpieczeniem i rejestracją) mam przeznaczone 20 tyś złotych. Czy Yamaha R6 na początek byłaby dobrym rozwiązaniem? Od razu mówię, że nie mam zamiaru na każdej prostej zamykać licznika... Motocykl ma służyć do bardziej spokojnych przejażdżek (do 140-150km/h), ale chcę mieć trochę mocy w zapasie, chociażby jak wyjadę na autostradę. Z czasem chciałbym nabyć więcej doświadczenia i kupić R1, ale to jeszcze długa droga przede mną. Jeśli R6 jest dla mnie zbyt mocna, to czy możecie polecić coś słabszego (ale wyciągającego te 200km/h)?
Zbol
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 27/9/2014, 22:18


Postprzez Invi » 28/9/2014, 10:31

Supersporty są do [szybkiej jazdy], a nie do spokojnych przejażdżek, a już na pewno r6 się do innego traktowania nie nadaje :P

Więc albo nie ściemniaj, i powiedz że będziesz jeździł jak człowiek :D Albo kup sobie coś w stylu zmulonego fazera który świetnie poradzi sobie ze 140-150 i będzie miała zapas mocy :P

Invi, znasz regulamin // Boshi
Avatar użytkownika
Invi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12


Postprzez Zbol » 28/9/2014, 11:10

Na zapierdzielanie przyjdzie czas ;) Najszybciej jak na razie jechałem 160km/h (tyle wyciągała moja RS 125), więc od razu nie pojadę na autostradę i nie wycisnę 250km/h... Zwyczajnie bym się bał. Z jednej strony taki "zamulony fazer" na początek byłby dobry, żeby nie kusiło odkręcać manetki. Tylko, że ja jednak wolałbym motocykl, który wystarczy na trochę dłużej. Jakoś przywiązuję się do rzeczy i jak coś kupię to nie lubię za chwilę sprzedawać :D
Zbol
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 27/9/2014, 22:18

Postprzez jaroaro » 28/9/2014, 11:17

Coś mi się wydaję że ograniczasz jazdę na motocyklu to zapieprzania po prostej... Uwierz że większą frajdę daje jazda po zakrętach a tam nie potrzeba dużo koni żeby łoić dupsko większym motocyklom.
Triumph Street Triple
jaroaro
Bywalec
 
Posty: 758
Dołączył(a): 1/6/2012, 12:19
Lokalizacja: siÄ™ biorÄ… wszy

Postprzez Invi » 28/9/2014, 11:54

Zbol napisał(a):Jakoś przywiązuję się do rzeczy i jak coś kupię to nie lubię za chwilę sprzedawać :D


Wymówki. Sprzedajesz, kupujesz następne, sama zabawa :D Jak można jeździć sportem i bać się 250? :D Profanacja, wstyd, sodomia, gomoria i artretyzmia xD
Avatar użytkownika
Invi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez Zbol » 28/9/2014, 12:53

jaroaro napisał(a):Coś mi się wydaję że ograniczasz jazdę na motocyklu to zapieprzania po prostej... Uwierz że większą frajdę daje jazda po zakrętach a tam nie potrzeba dużo koni żeby łoić dupsko większym motocyklom.

Z moim doświadczeniem to można mnie objechać na zakręcie 50-tką... Poza tym w moich okolicach są raczej proste drogi.
Zbol
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 27/9/2014, 22:18

Postprzez Zbol » 28/9/2014, 12:54

Invi napisał(a):
Zbol napisał(a):Jakoś przywiązuję się do rzeczy i jak coś kupię to nie lubię za chwilę sprzedawać :D


Wymówki. Sprzedajesz, kupujesz następne, sama zabawa :D Jak można jeździć sportem i bać się 250? :D Profanacja, wstyd, sodomia, gomoria i artretyzmia xD

No tak, bo ty od razu wsiadłeś na R1 i przejechałeś się 300km/h...
Zbol
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 27/9/2014, 22:18

Postprzez Invi » 28/9/2014, 12:58

Nie, nie jeździłem R1 xD
Avatar użytkownika
Invi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez jaroaro » 28/9/2014, 12:59

Zbol napisał(a):
jaroaro napisał(a):Coś mi się wydaję że ograniczasz jazdę na motocyklu to zapieprzania po prostej... Uwierz że większą frajdę daje jazda po zakrętach a tam nie potrzeba dużo koni żeby łoić dupsko większym motocyklom.

Z moim doświadczeniem to można mnie objechać na zakręcie 50-tką... Poza tym w moich okolicach są raczej proste drogi.


To dlaczego chcesz kupić tak mocny motocykl który idealnie prowadzi się po zakrętach i jest stworzony na TOR?
Triumph Street Triple
jaroaro
Bywalec
 
Posty: 758
Dołączył(a): 1/6/2012, 12:19
Lokalizacja: siÄ™ biorÄ… wszy

Postprzez Invi » 28/9/2014, 13:45

Eee tam. Na tor to stworzone są na przykład supermono :P



Ale... nic osobistego, ale jeśli po 3 latach na RS125, nie wymiatasz na zakrętach, czy po mieście, to ty się na sportowe motocykle lepiej nie pchaj... Golf 2 będzie odpowiedni :twisted:
Ostatnio edytowano 28/9/2014, 13:47 przez Invi, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Invi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez Zbol » 28/9/2014, 13:47

Ja nie pisałem, że chcę motocykl, który idealnie prowadzi się na zakrętach... Po prostu chcę maszynę, którą nauczę się lepiej jeździć. Nie pisałem, że koniecznie chcę tą R6, bo nawet nigdy na niej nie siedziałem. Po prostu pytam co byście polecili i czy ewentualnie wsiadanie na R6 z moim doświadczeniem nie jest głupotą.
Zbol
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 27/9/2014, 22:18

Postprzez Zbol » 28/9/2014, 14:22

Invi napisał(a):Eee tam. Na tor to stworzone są na przykład supermono :P



Ale... nic osobistego, ale jeśli po 3 latach na RS125, nie wymiatasz na zakrętach, czy po mieście, to ty się na sportowe motocykle lepiej nie pchaj... Golf 2 będzie odpowiedni :twisted:

Nie wymiatam na zakrętach, bo po prostu u mnie (okolice Warszawy) nie ma takich zakrętów, na których mógłbym poćwiczyć jazdę. Ale to nie znaczy, że jestem aż taki tępy, że nie nadaję się na ścigacza.
Zbol
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 27/9/2014, 22:18

Postprzez Karol20 » 28/9/2014, 15:43

Zbol napisał(a): Poza tym w moich okolicach są raczej proste drogi.


Kolejny trol, a wy wdajecie siÄ™ jeszcze z nim w dyskusje.
Suzuki SV650s k7
Karol20
Bywalec
 
Posty: 595
Dołączył(a): 11/7/2012, 19:16

Postprzez Invi » 28/9/2014, 15:45

Znowu te wymówki :D RS to rower, można tym latać w pełnym złożeniu na placu 2 na 2 metry :D

Rób jak chcesz, ale ja na twoim miejscu nauczył bym się jeździć na moto które mam i idealnie nadaje się do tego celu, zamiast pchać się na moto, które do nauki ani trochę się nie nadaje.
Avatar użytkownika
Invi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez jaroaro » 28/9/2014, 16:05

Zbol napisał(a):
Invi napisał(a):Eee tam. Na tor to stworzone są na przykład supermono :P



Ale... nic osobistego, ale jeśli po 3 latach na RS125, nie wymiatasz na zakrętach, czy po mieście, to ty się na sportowe motocykle lepiej nie pchaj... Golf 2 będzie odpowiedni :twisted:

Nie wymiatam na zakrętach, bo po prostu u mnie (okolice Warszawy) nie ma takich zakrętów, na których mógłbym poćwiczyć jazdę. Ale to nie znaczy, że jestem aż taki tępy, że nie nadaję się na ścigacza.


A u mnie(okolice Warszawy) są takie zakręty więc nie wiem o co chodzi.
Triumph Street Triple
jaroaro
Bywalec
 
Posty: 758
Dołączył(a): 1/6/2012, 12:19
Lokalizacja: siÄ™ biorÄ… wszy



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości




na górê