Zobacz wÄ…tek - Honda cb 500 cafe racer
NAS Analytics TAG

Honda cb 500 cafe racer

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

Honda cb 500 cafe racer

Postprzez kendzi13 » 21/9/2014, 23:49

Witam wszystkich

prezentowany w ponizszym linku motocykl jest przerobka CB500 moim zdaniem wyglada dosc ladnie jak na cafe racera z polski zwlaszcza ze u nas takie motocykle to straszne kupy szczegolnie te co sa na allego lub innych portalach a ta wydaje sie dosc sensownie sklepana i ladna wizualnie.

Problem jest taki : dystans jest spory do lublina (170 km w jedna strone)

rozmawialem z wlascicielem pozytywne wrazenie przez telefon . symatyczny facet choc moto jest z 99 i cb500 ktory na tego typu motocykle(cafe) nie jest uzywany zbyt czesto jako baza ze wzgledu na slaby silnik

wiec moje pytanie czy cena 8 tys za to co zobaczycie nizej jest tyle warte (tyle bym zawolal bo 8500 chyba juz nie ) zwlaszcza ze musze go oddac do mechanika w lublinie zeby go sprawdzil jeszcze na wszelki wypadek wiec -200 i jeszcze paliwo na wyprawe

prosze zerknijcie i doradzcie bede bardzo wdzieczny (naked wiec jezdzilbym tylko po miescie z malymi wypadami po 100 200 km max inaczej bylaby meczarnia ) chcialbym go na pierwsze moto - choc nie wiem czy sv650 nie bedzie lepszy
Prosze o ocene ogloszenia motocykla i szczera rade w sprawie jego zakupu

Pozdrawiam
K
(link nizej )

http://allegro.pl/honda-cb-500-cafe-rac ... 76467.html
kendzi13
Świeżak
 
Posty: 20
Dołączył(a): 6/9/2014, 23:18
Lokalizacja: Warszawa


Postprzez jaroaro » 22/9/2014, 00:03

8k to nie jest dużo jak na CR szczególnie że przerobienie motocykla to ładna kasa. Co do motocykla to moim zdaniem bliżej mu do Rometa Division niż klasycznego CR. Ten bak jakiś takiś duży ale, tak jak wspomniałeś, to nie jest motocykl do takich przeróbek. Co do długich tras to bym się nie napalał. Po pierwsze kiera M-ka, a po drugie malutka gąbeczka w siedzeniu sprawi że nie będziesz czuł kręgosłupa. Ja osobiście bym go nie kupił ale za 8k nie można oczekiwać typowego CR. Trochę mało w nim klasyka. Jeżeli Ci się podoba i stan techniczny ok to możesz brać :)
Triumph Street Triple
jaroaro
Bywalec
 
Posty: 758
Dołączył(a): 1/6/2012, 12:19
Lokalizacja: siÄ™ biorÄ… wszy


Postprzez kendzi13 » 22/9/2014, 18:33

zgadzam sie z Toba w 100 % widzialem pare ladnych CB 500 na pinterest maja mniejsze baki ale ten wyglada na moj gust dobrze jak bede mogl to go kupie po dokladnym sprawdzeniu. Jesli wiesz gdzie mozna dostac fajne CR prosze daj znac bo te co sa na allegro lub otomoto to istna katastrofa

Pozdrawiam !!!
K
kendzi13
Świeżak
 
Posty: 20
Dołączył(a): 6/9/2014, 23:18
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez jaroaro » 22/9/2014, 19:59

Aż zajrzałem na allegro i faktycznie nie ma nic ciekawego, a jeszcze nie tak dawno wisiała fajna sztuka faceta z forum CR. Będziesz musiał śledzić portale i forum: http://www.caferacer.com.pl/forum/ Może uda znajdziesz coś fajnego w dobrej cenie ;)
Triumph Street Triple
jaroaro
Bywalec
 
Posty: 758
Dołączył(a): 1/6/2012, 12:19
Lokalizacja: siÄ™ biorÄ… wszy

Re: Honda cb 500 cafe racer

Postprzez Invi » 22/9/2014, 20:50

kendzi13 napisał(a):prezentowany w ponizszym linku motocykl jest przerobka CB500 moim zdaniem wyglada dosc ladnie jak na cafe racera z polski zwlaszcza ze u nas takie motocykle to straszne kupy


Chyba kpisz i g*** wiesz, ta CB to jest kupa przy wielu CR które robi się w Polsce

kendzi13 napisał(a):Problem jest taki : dystans jest spory do lublina (170 km w jedna strone)


No zajebiście duży dystans jak na zakup moto xD Zapytaj sąsiada, może sprzedaje xD

kendzi13 napisał(a):prosze zerknijcie i doradzcie bede bardzo wdzieczny (naked wiec jezdzilbym tylko po miescie z malymi wypadami po 100 200 km max inaczej bylaby meczarnia ) chcialbym go na pierwsze moto - choc nie wiem czy sv650 nie bedzie lepszy
l


SV będzie 100 razy lepszym wyborem pod każdym względem.



jaroaro napisał(a):8k to nie jest dużo jak na CR szczególnie że przerobienie motocykla to ładna kasa.



Moto musi być naprawdę nieziemsko przerobione, żeby było warte więcej niż pełen oryginał, im moto starsze, tym ta prawda jest coraz prawdziwsza. A na handel idą CR robione z myślą o szybkim zarobku, co samo w sobie jest głupie, a i efekty zazwyczaj są marne.



Sakwy w CR? :lol: :lol: :lol:
Avatar użytkownika
Invi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez jaroaro » 22/9/2014, 21:04

Invi, lepiej pochwal się kiedy kończysz swoją WSK :D Co do sprzedaży CR to masz rację. Jeżeli ktoś robi dobrze i pakuje sporo kasy to raczej nie myśli o sprzedaży. Interes zupełnie nie opłacalny bo nikt nie da tyle ile właściciel zainwestował w renowację.
Triumph Street Triple
jaroaro
Bywalec
 
Posty: 758
Dołączył(a): 1/6/2012, 12:19
Lokalizacja: siÄ™ biorÄ… wszy

Postprzez Invi » 23/9/2014, 11:12

Tak na oko, to za 2-3 lata xD
Avatar użytkownika
Invi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez kendzi13 » 24/9/2014, 08:28

Witam

Invi

coś widzę że agresororek słowny się włączył po co te g***** i kolejne ***** co my mamy po 10 lat ? jestem na forum i się pytam w części ocena sprzedaży no to chyba jest ku temu powód-nakreślę go bardziej skoro nie dotarło ( tak własnie pytam się innych bardziej doświadczonych bo g***** na ten temat wiem ) a jeśli żyjesz na Karaibach i nie wiesz jak jest teraz w PL no to Ci napisze: Zimno jest !!!! wiec dystans nawet 170 km może być męczarnią w taka pogodę. Co do sakwy na CR to jak użyjesz wujka "Google" to zauważysz że taki fenomen się zdarza nawet często, forum CR jest podzielone czy powinno się je mieć czy nie, ale jak o tym myślę to wyobrażam sobie taka sytuację : jadę sobie fajnie jest milo i w ogóle na CR który jest z 1970-99 a tu nagle boom i coś się dzieje (załóżmy że mam pojecie o mechanice zazwyczaj ludzie robiący CR maja o niej pojecie i potrafią coś naprawić hmmm... to co teraz klucze i narzędzia nawet najprostsze nosisz w plecaku haha NIE mała sakwa dobra sprawa i widzę ze te na CR to właśnie takie male są, ta na tym może trochę za duża ale sam pomysł to już każdego osobiste podejście.

Gdy mieszkałem w Irlandii spotkałem się z CR- wiele i to fajnych modeli w Polsce w porównaniu do tego PL CR to są kupy takie moje zdanie ktoś zadupek zmieni i już cafe racer śmiechu warte była taka piękna Honda czerwona na allegro za 12 tys jak dobrze pamiętam ale po drugiej stronie Polski - ten prezentowany tutaj motocykl to drugi najładniejszy jaki widziałem na internecie(allegro i otomoto).

Do motocykli zachęciły mnie dwie rzeczy nie szybkość nie adrenalina ale to dziwne uczucie które się ma jak prowadzi się motocykl nawet 50 km/h i społeczność "ekipa" do której się należy szanującą siebie nawzajem i odnosząca się do siebie choć z odrobina uprzejmości. Poznałem super motocyklistów którzy byli pomocni i porostu w porządku ale gdybym pogadał przed prawem jazdy z kilkoma osobami takimi jak - Invi - nie wiem czy bym się zdecydował na zrobienie papieru. TRAKTUJMY INNYCH TAK JAK BYŚMY CHCIELI BYĆ TRAKTOWANI bo status VIP na forum nie uprawnia do takiego pisania a jeśli tak to dziękuje rezygnuje z tego forum(musiało być napisane )

jaroaro dzięki za pomoc trzymaj się i szerokości !!!

a Invi Tobie życzę powodzenia w projekcje WSK cafe racer (szczerze bo może być super) i trochę więcej dojrzałości w komentarzach
kendzi13
Świeżak
 
Posty: 20
Dołączył(a): 6/9/2014, 23:18
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Invi » 24/9/2014, 09:11

Eee... gadasz od rzeczy to reaguje :D

Cafe to wyścigówki, nikt nie przypina do wyścigówki sakw z czoperów.

Co to zmienienia zadupka i kierownicy, to właśnie tak można scharakteryzować tą CB.

Rzeczowo też napisałem, że ta CB nie jest warta więcej niż oryginał, a za te pieniądze możesz na luzie mieć na przykład dobrą SV, pod każdym względem lepszą. Więcej informacji nie potrzeba ;)

Jakaś tam solidarność między motórzystami jest, ale te taka w stylu klubu wzajemnej adoracji :P


A Polskie CR wygrały nie jeden konkurs na szczeblu światowym ;) Fakt że perełki trzeba wyławiać z wielu gorszych przeróbek, ale wszędzie tak jest, no i allegro nie jest tutaj żadnym wskaźnikiem, bo tam nic wartościowego z CR się nie pojawia. Zresztą, internet jest bardzo mało miarodajny, bo większość super CR się w nim nawet nie pojawia.
Avatar użytkownika
Invi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12



Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości




na górê