Zobacz wątek - Wybór pierwszego motoru.
NAS Analytics TAG

Wybór pierwszego motoru.

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Wybór pierwszego motoru.

Postprzez komputerab » 13/9/2014, 18:22

Witam,
jestem nowy na forum mam pytanie odnośnie kupna pierwszego motocykla w cenie około 5- 6,5 tys. zł. Widziałem ostatnio na Otomoto kilka maszyn np Fazer z 1998r. 49000km przebiegu w cenie 5000zł albo Hornet z 2001 sprowadzany z Włoch z przebiegiem 38000 w cenie 6200zł. Jak myślicie czy są to motory godne zainteresowania? Chodzi mi dokładniej czy motory z takimi przebiegami rzędu 30-40tys. km z lat 1998 - 2001 mogłyby faktycznie tyle kosztować czy mają w sobie jakieś "niespodzianki".
Mam 20 lat 100kg wagi 188cm wzrostu najbardziej by mi pasował Fazer ale może znacie jeszcze jakieś maszyny w tej cenie?
komputerab
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 13/9/2014, 15:45
Lokalizacja: Wierzbica


Postprzez Glenroy » 13/9/2014, 19:11

20 lat? Czy Ty kolego aby na pewno posiadasz uprawnienia do poruszania siÄ™ takimi motocyklami? ;).

PS. ani hornet, ani tym bardziej fazer, na pierwszy motocykl siÄ™ nie nadajÄ… ;).
PS. II viewtopic.php?t=49590 napisz zgodnie z tą regułką, bo post napisany jest tak chaotycznie, że 3 razy musiałem sobie go powtórzyć, żeby ogarnąć "co autor miał na myśli" ;).

komputerab napisał(a):Chodzi mi dokładniej czy motory z takimi przebiegami rzędu 30-40tys. km z lat 1998 - 2001

Takie motocykle, musiały więcej stać w garażu niż jeździć ;). Jeżeli jesteś w stanie uwierzyć, że 15 letni sprzęt jeździł 2500km rocznie, to lepiej Ty samemu za zakup motocykla się nie zabieraj ;). Dla przykładu powiem Ci, że w tym sezonie nalatałem ponad 5000km jeżdżąc praktycznie tylko w weekendy bo na więcej praca nie pozwalała ;).
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU


Postprzez komputerab » 13/9/2014, 19:35

Zdążyłem prawko zrobić zanim to zmienili mam A a co do motoru to kupuje na wyrost bo słyszałem że ciężko jest dostać dobrą Fazerę albo Horneta, a mam już doświadczenie z Yamahą Divierson XJ600 więc i z takimi sobie poradzę ale ciekawi mnie tylko ten przedział cenowy żebym się na coś nie nabrał.
komputerab
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 13/9/2014, 15:45
Lokalizacja: Wierzbica

Postprzez Karol20 » 13/9/2014, 22:04

komputerab napisał(a): to kupuje na wyrost


Nie mam umiejętności ale kupuję. Brawo geniuszu.
Suzuki SV650s k7
Karol20
Bywalec
 
Posty: 595
Dołączył(a): 11/7/2012, 19:16

Postprzez Glenroy » 13/9/2014, 23:00

komputerab napisał(a):Zdążyłem prawko zrobić zanim to zmienili mam A

Dlatego wypadało by się zastosować do schematu z podwieszonego w dziale tematu, do którego w ostatnim poście podesłałem Ci link.

komputerab napisał(a):a co do motoru to kupuje na wyrost bo słyszałem że ciężko jest dostać dobrą Fazerę albo Horneta

Ubrania też kupujesz na wyrost? ;). Fazer i Hornet nie różnią się na rynku niczym od reszty motocykli, możesz kupić igłę tak samo jak i trupa, jeżdżę FZS-em i nie miałem problemu ze znalezieniem egzemplarza w dobrym stanie, a że trochę kosmetyki trzeba było w nim zrobić...cóż, nie mogę od 12 letniego sprzętu wymagać stanu fabrycznego, to chyba zrozumiałe ;).

komputerab napisał(a):mam już doświadczenie z Yamahą Divierson XJ600 więc i z takimi sobie poradzę

Czyli oszukałeś nas już na wstępie, w tytule tematu...to w końcu jak to z Tobą jest? Masz Ty jakieś doświadczenie na sprzęcie, czy nie bardzo?

komputerab napisał(a):ale ciekawi mnie tylko ten przedział cenowy żebym się na coś nie nabrał.

To właśnie po to, jeżeli samemu się nie posiada, prosi się kogoś, kto ma pojęcie o motocyklach, żeby w takim zakupie nam pomógł.
Wejdź sobie na jakieś serwisy, popatrz po ile średnio chodzi dany model w danym roczniku i dowiesz się, czy cena jest ok, czy jednak coś tu nie gra.
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Postprzez lagiboy » 14/9/2014, 08:41

stawiam flaszkę, że ta XJta była szkoleniowa. Tyle co Glenroy nalatał w weekendy ja zrobiłem w 10 dni urlopu hornetem właśnie. ale zdarzają się perełki jak kilka miesięcy temu bandit650 na gaźnikach z 2006 z przebiegiem udokumentowanym 5600mil, pierwszy właściciel. ale cena była wyższa niż za bandziora 2009 na wtrysku z przebiegiem normalnym.
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez Karol20 » 14/9/2014, 11:57

lagiboy napisał(a):stawiam flaszkę, że ta XJta była szkoleniowa.


Bardziej raz widział na parkingu i gość pozwolił mu usiąść. :D
Suzuki SV650s k7
Karol20
Bywalec
 
Posty: 595
Dołączył(a): 11/7/2012, 19:16



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości




na górê