Zobacz wątek - Pierwsze moto do 8 000 złotych.
NAS Analytics TAG

Pierwsze moto do 8 000 złotych.

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Pierwsze moto do 8 000 złotych.

Postprzez Infinity » 11/9/2014, 15:38

Cześć wszystkim.
Potrzebuje waszych opinii do kupna mojego pierwszego motocykla. Zdałem A2, lecz chce coś większego (w papierkach zawsze można odpowiednio pokombinować :)
Tak będę miał pełen kostium, buty, rękawice itd. Chodzi mi o motocykl sportowy, żeby nie był ogromnie ciężki. Szukam motocykla do jeżdżenia na dłuższe dystanse (tak wiem lepiej turystyczny kupić na takie coś ale ja w 100% wole sportowe). Na jakieś zjazdy czy cos, po prostu żeby się nie psuł w trasie. Co polecacie? :)
Infinity
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 11/9/2014, 15:32
Lokalizacja: Bieszczady


Re: Pierwsze moto do 8 000 złotych.

Postprzez Glenroy » 11/9/2014, 23:39

Infinity napisał(a):Cześć wszystkim.
Zdałem A2

Gratulacje, ale nie ten dział w takim razie ;)
Infinity napisał(a): lecz chce coś większego (w papierkach zawsze można odpowiednio pokombinować :)

Temat zaraz poleci za:
a) nieznajomość regulaminu
b) świadomą próbę łamania Polskiego prawa.
Kombinować będziesz mógł, jak spowodujesz kolizję pojazdem,do kierowania którym nie posiadasz uprawnień...uwierz mi, że rzeczoznawcy i ubezpieczyciele nie są idiotami i wiedzą, czym można jeździć na A2, w policji, wbrew pozorom, też nie pracują sami kretyni ;).
Infinity napisał(a):Chodzi mi o motocykl sportowy, żeby nie był ogromnie ciężki.
Szukam motocykla do jeżdżenia na dłuższe dystanse.

Te dwie kwestie wzajemnie sobie zaprzeczają. A sportowy motocykl na pierwszy sprzęt? Rozumiem, że zakręty na kwadratowo i piz## na prostej? Bo oczywiście doświadczenia i techniki jazdy nie śmiem kwestionować ;).
Infinity napisał(a):Na jakieś zjazdy czy cos

Czyli bardziej do "pokazówki" niż do jeżdżenia? Z resztą, sama opcja rejestracji "czegoś mocniejszego na A2" mówi sama za siebie. Tak samo jak zakup sportowego motocykla na pierwszy sprzęt ;).
Infinity napisał(a):po prostu żeby się nie psuł w trasie.

Krótko, jak dbasz, tak masz ;)
Infinity napisał(a):Co polecacie? :)

Przede wszystkim zapoznanie się z regulaminem forum, ewentualnie jeszcze podczepionym tematem "Jak pytać...".
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU


Postprzez fasoliusz » 12/9/2014, 12:49

Moim zdaniem szukasz motocykla do lansu. Na A2 będzie ciężko coś takiego znaleźć, najlepiej R6 czy R1, każda licealistka na to poleci...
Piszesz, że w 100% wolisz sportowe, a jeździłeś na turystycznym, żeby twierdzić, że są o 100% gorsze?
Shadow 125-->Kawasaki ER-5-->Suzuki SV650S--> Honda CBF 600NA
Avatar użytkownika
fasoliusz
Bywalec
 
Posty: 509
Dołączył(a): 11/1/2013, 20:33
Lokalizacja: Sochaczew

Postprzez Piach » 12/9/2014, 13:39

KTM RC 125 powinien sie lapac na A2.
A gimnazjalistki nie znaja sie na pojemnosciach ;)
Avatar użytkownika
Piach
Świeżak
 
Posty: 189
Dołączył(a): 2/9/2011, 13:44
Lokalizacja: Bruksela

Postprzez Infinity » 12/9/2014, 18:08

Nie kupuje motocykla dla ''lansu'' tylko dla siebie. Ma dobrze wyglądać (sportowo) nie psuć się i mieć około 50-100 koni. I nie lubie zapier#$%$ć tylko jeździć jak przeciętna osoba. Także co polecacie?
Infinity
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 11/9/2014, 15:32
Lokalizacja: Bieszczady

Postprzez Brekekeks » 12/9/2014, 18:45

Fazer, rocznik 2003 i zblokować go.
Growing old is mandatory. Growing up is optional.
Brekekeks
Świeżak
 
Posty: 457
Dołączył(a): 14/10/2010, 17:10
Lokalizacja: Kielce

Postprzez Glenroy » 12/9/2014, 19:07

GS500F, Fazer może się trochę ciężko prowadzić jak dla początkującego, poza tym blokowanie silnika, który w zasadzie żyje wysokimi obrotami, jest przynajmniej moim zdaniem, trochę nie w tamburyn, w ogóle po co? Żeby zamulić żwawą maszynę, kiedy taki GS bez blokowania w takiej sytuacji da tyle samo, albo i więcej funu, do blokowania już lepiej podejdzie SV650, bo ten przynajmniej ma trochę życia na dole.
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Postprzez Infinity » 12/9/2014, 19:26

A wiecie może gdzie dokładnie można blokować motocykle i ile mniej więcej za to chcą? :)
Infinity
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 11/9/2014, 15:32
Lokalizacja: Bieszczady

Postprzez fasoliusz » 12/9/2014, 19:35

Kiedyś coś obiło mi się o uszy, że wołali 700-1000zł ze wszystkimi papierami, ale nie wiem czy to pewniak.
Jak już to złap sobie GS500F, wygląd sportowy taki jaki chciałeś.
Shadow 125-->Kawasaki ER-5-->Suzuki SV650S--> Honda CBF 600NA
Avatar użytkownika
fasoliusz
Bywalec
 
Posty: 509
Dołączył(a): 11/1/2013, 20:33
Lokalizacja: Sochaczew

Postprzez Screamer » 12/9/2014, 19:40

Garbów (20km od Lublina). Cena w granicach 800zł w tym hamownia, rzeczoznawca, przegląd
Avatar użytkownika
Screamer
Świeżak
 
Posty: 175
Dołączył(a): 26/8/2010, 18:05

Postprzez Infinity » 12/9/2014, 19:56

A jak ocenicie Honde CBR 600, zdatna do małego zblokowania? :)
Infinity
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 11/9/2014, 15:32
Lokalizacja: Bieszczady

Postprzez jasnoksieznik » 12/9/2014, 21:16

Dlaczego w ogole z tym gosciem dyskutujecie?

Pisze, ze chce lamac prawo, szuka sportowej szescsetki do turystyki i lansu na pierwsze moto, za 8k PLN i ma sie nie psuc. Podwieszony temat zlewa i pisze nie w tym dziale, w ktorym powinien.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Postprzez lagiboy » 13/9/2014, 08:50

na stos z nim, a tak na poważnie to jak mam Cię poważnie traktować? dla mnie to ty jesteś potencjalny świr, który może mnie na drodze strzelić z każdej strony bo zdałeś prawko i myślisz że już wszystko możesz... kup sobie, mam nadzieje że się wypierdzielisz koło domu.
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez Glenroy » 13/9/2014, 11:25

Infinity napisał(a):A jak ocenicie Honde CBR 600, zdatna do małego zblokowania? :)


Taka podstawowa kwestia. Znasz przepisy co do blokowanych motocykli, żeby spełniały warunki pod kat. A2? Zainteresuj się tym, to dowiesz się, że moc blokowanego motocykla nie może przekraczać 70kW [tj.95KM] teraz pokaż mi, która sportowa 600-ka ma 95KM...

Podobno nie szukasz moto do lansu, tylko dla siebie...poważnie? Ale na GS500 już będzie wstyd wśród kumpli i nie będzie można sobie przedłużyć przed dziewczynami, co? ;) Poważnie, dla mnie możesz sobie kupić nawet i litra...laski będą na to leciały, a że w zakrętach będziesz blokował skutery, to już w zasadzie nie mój problem, problemem będzie, jak nagle zaczniesz myśleć nie tym mózgiem co trzeba, odkręcać, i któryś zakręt nagle Cię zaskoczy, a Ty zdasz sobie sprawę, że to nie Ty kierujesz motocyklem, ale on Tobą.
Sam zaczynałem przygodę stosunkowo niedawno, uwierz mi, miałem kilka takich sytuacji i to nie jest nic przyjemnego kiedy zaczyna Cię za szeroko wynosić z zakrętu a Tobie brakuje odwagi i doświadczenia, żeby chociażby mocniej złożyć moto.
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości




na górê