Zobacz wÄ…tek - Jaki najlepszy moto na egzamin kat A?
NAS Analytics TAG

Jaki najlepszy moto na egzamin kat A?

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Jaki najlepszy moto na egzamin kat A?

Postprzez Badyl82 » 8/9/2014, 19:52

Witam wszystkich, jestem Michał (dla znajomych Badyl) :)

Szukałem po forum ale nie znalazłem podobnego tematu, mianowice interesuje mnie jaki byście polecali moto na egzamin, Ci, którzy zdawali nowy egzamin wiedzą jak beznadziejny jest Gladius, a z racji tego, że przepisy się zmieniły, powstała możliwość "wyboru motocykla na egzamin". Moto musi ważyć co najmniej 185 kg, mieć co najmniej 595 ccm pojemności, oraz dysponowć mocą co najmniej 50kW, możliwe, że troche sie pomyliłem bo pisze z glowy, ale mniej więcej takie parametry musi posiadać.

Myśle bardzo mocno o FZ6, duuuużo bardziej zwrotna niż Gladius, waży 5kg więcej ale wogóle tego nie czuć.

Co sÄ…dzicie?
Badyl82
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 8/9/2014, 19:43
Lokalizacja: Sosnowiec


Postprzez leff » 8/9/2014, 20:03

ER6 a mi sie bardzo dobrze w gymkhanie jezdzilo Hornetem
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX


Postprzez andy7 » 9/9/2014, 10:01

To nie jest kwestia motocykla tylko kierujacego

:wink:
Ostatnio edytowano 9/9/2014, 20:51 przez andy7, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez Badyl82 » 9/9/2014, 19:44

andy7 napisał(a):To n7e jest kwestia motocykla tylk8 kierujacego

:w: :wink:


może inaczej, to jest kwestia motocykla i kierującego, na Gladiusie da się oczywiście zdać, przy mnie zdały 2 osoby, ale jeżeli można sobie ułątwić sprawę to dlaczego nie spróbować :)
Badyl82
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 8/9/2014, 19:43
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez fulminans » 9/9/2014, 20:00

przeciwwagÄ™ umiesz ?
fulminans
Świeżak
 
Posty: 55
Dołączył(a): 4/6/2014, 17:58

Postprzez Badyl82 » 9/9/2014, 20:07

fulminans napisał(a):przeciwwagę umiesz ?


tak
Badyl82
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 8/9/2014, 19:43
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez fulminans » 9/9/2014, 20:16

a jaką prędkość na jedynce z samego sprzęgła ma ten gladius u ciebie na egzaminie ? nie wiem jaki jest zwrotny w porównaniu do XJ6, ja na niej zdawałem i bez problemów, więc myślę że ty też powinieneś dać radę spokojnie :)
fulminans
Świeżak
 
Posty: 55
Dołączył(a): 4/6/2014, 17:58

Postprzez leff » 9/9/2014, 20:24

panowie, gladius ma geometrie motocykli z lat 80', wali sie w wolne luki jak tajska ...... aaaaa szkoda gadac
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX

Postprzez Badyl82 » 9/9/2014, 20:36

fulminans napisał(a):a jaką prędkość na jedynce z samego sprzęgła ma ten gladius u ciebie na egzaminie ? nie wiem jaki jest zwrotny w porównaniu do XJ6, ja na niej zdawałem i bez problemów, więc myślę że ty też powinieneś dać radę spokojnie :)


na wolnych obrotach na jedynce ma predkosc okolo 10km/h :) XJ6 mówisz, zobacze jak to wyglada cenowo....

A kiedy zdawałeś?
Badyl82
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 8/9/2014, 19:43
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez Badyl82 » 9/9/2014, 20:37

leff napisał(a):panowie, gladius ma geometrie motocykli z lat 80', wali sie w wolne luki jak tajska ...... aaaaa szkoda gadac


jest jak amerykanski krazownik, jedzie tylko prosto :)
Badyl82
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 8/9/2014, 19:43
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez andy7 » 9/9/2014, 20:52

Badyl82 napisał(a):
andy7 napisał(a):To n7e jest kwestia motocykla tylk8 kierujacego

:w: :wink:


może inaczej, to jest kwestia motocykla i kierującego, na Gladiusie da się oczywiście zdać, przy mnie zdały 2 osoby, ale jeżeli można sobie ułątwić sprawę to dlaczego nie spróbować :)


XJ 6 lub CBF 600 Naked

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez fulminans » 9/9/2014, 21:37

zdawałem tydzień temu :) prędkość na 1-ce na wolnym slalomie 11 km/h czyli bardzo podobnie jak u ciebie, bez żadnego dławienia klamki sprzęgła czy jazdy na hamulcu zrobiłem, czytałem o gladiusie że jest bardziej zadziorny od (ponoć) nudnej xj6, ale nie wiem czy ma się to jakoś do rzeczy przy v = 10-11 km/h :D
fulminans
Świeżak
 
Posty: 55
Dołączył(a): 4/6/2014, 17:58

Postprzez AdamoX » 11/9/2014, 08:54

Nie jest przypadkiem tak, że można zdawać na motocyklu należącym do OSK, a nie na dowolnym?
http://www.word.wroc.pl/content/view/703/4/
Poza tym nie ma rejonizacji WORD-ów więc możesz zdawać w takim gdzie nie mają Gladiusa :roll:
Bandyta 1200 + DR 650
AdamoX
Świeżak
 
Posty: 103
Dołączył(a): 11/8/2014, 07:49
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jaki najlepszy moto na egzamin kat A?

Postprzez severian » 11/9/2014, 15:08

Badyl82 napisał(a):
Co sÄ…dzicie?


Sądzę,że robisz z igły widły.Na egzaminacyjnym Gladiusie spędzisz w sumie z 30-40 minut (o ile zdasz za pierwszym razem) .To naprawdę,aż tak wielki problem?Egzamin na kat.A to nie doktorat z matematyki.Jak nie ogarniasz w sumie dość sympatycznej v-ki to tym bardziej będziesz miał problem z czymkolwiek innym.
severian
Świeżak
 
Posty: 112
Dołączył(a): 3/8/2014, 09:37

Postprzez Geralt71 » 11/9/2014, 18:30

No i tu sie mylisz severian. Zdawałem na B i a2, parwie wszystko zdane za pierwszym razem ( B testy i praktyka i a2 testy) Na szkoleniu jeździłem gladiusem i nie było mowy że nie wyjdzie mi slalom.

Wbijam na egzamin ok spoko 2 gości przede mną nie zdało na A. Idę ja a2 moto nie rozgrzana dość dobrze, jade ósemke czuje moto coś nie tak za bardo reaguje na moje ruchy. Slalom wolny i jeb po bramki. znowu ósemka i jeszcze raz slalom teraz mysle powoli bo moto dość ostro reaguje, na sprzęgle i nawet obroty nie spadł leciutko, zagasł -,- Egzaminator spoko dał mi sie przejechać już tak poza egzaminem 2 razy i znowu nie wyszło -,- Mysle kuźwa nie zdam tego jak tak sie zachowuje -,- jutro znowu jazda po placu i w sobotę egzamin. Jak nie zdam to pomyśle nad tym by zdawać gladiusem ze szkolenia. Sam egzaminator powiedizał (WORD kielce) że widzi jak jest że sporo osób nie zdaje ale on nic na to nie poradzi...
Avatar użytkownika
Geralt71
Świeżak
 
Posty: 167
Dołączył(a): 27/5/2010, 17:24

Postprzez severian » 11/9/2014, 18:42

Taki już urok tych silników-dość nerwowa odpowiedź na manipulacje rollgazem.Jak dla mnie to zaleta bo uczy kursanta pokory.Ja zdałem prawko tydzień temu i generalnie ósemkę i wolny slalom przejechałem bez gazu na jedynce bezproblemowo.Ale przyznam sie,że ten element ćwiczyłem do upadłego.
Na moim egzaminie połowa nie zdała właśnie na ósemce.Zresztą ludzie nie potrafili przejechać tej ósemki nawet na skuterze.Nie winiłbym tutaj motocykla.
Obstaję przy swoim,że jeśli ktoś boi się Gladiusa to powinien wykupić sobie dodatkowe godziny na kursie.No offence :)
severian
Świeżak
 
Posty: 112
Dołączył(a): 3/8/2014, 09:37

Postprzez Geralt71 » 11/9/2014, 19:03

gladiusa sie nie boje bo śmigam teraz gixerem 600 :) po prostu inaczej sie zachowywał niż ten na kursie do tego stres i poszło... nie wiem jak to będzie w sobotę -,-
Avatar użytkownika
Geralt71
Świeżak
 
Posty: 167
Dołączył(a): 27/5/2010, 17:24

Postprzez Badyl82 » 11/9/2014, 20:09

AdamoX napisał(a):Nie jest przypadkiem tak, że można zdawać na motocyklu należącym do OSK, a nie na dowolnym?
http://www.word.wroc.pl/content/view/703/4/

Podstawienie swojego moto jako moto OSK wcale nie jest takie trudne, "przystosowanie" motocykla do nauki jazdy kosztuje chyba 40 zł, a cały zabieg polega na podjechaniu na SKP i wypisaniu papierka przez diagnostę, potem wystarczy wpisac pojazd do ewidencji OSK i masz moto na egzamin :)

Poza tym nie ma rejonizacji WORD-ów więc możesz zdawać w takim gdzie nie mają Gladiusa :roll:


jest to jakiś pomysł, jest może dotepna jakaś lista w jakim miescie na czym jeżdżą? :)
Badyl82
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 8/9/2014, 19:43
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jaki najlepszy moto na egzamin kat A?

Postprzez Badyl82 » 11/9/2014, 20:31

severian napisał(a):
Badyl82 napisał(a):
Co sÄ…dzicie?


Sądzę,że robisz z igły widły.Na egzaminacyjnym Gladiusie spędzisz w sumie z 30-40 minut (o ile zdasz za pierwszym razem) .To naprawdę,aż tak wielki problem?Egzamin na kat.A to nie doktorat z matematyki.Jak nie ogarniasz w sumie dość sympatycznej v-ki to tym bardziej będziesz miał problem z czymkolwiek innym.


tu nie chodzi o silnik tylko o rozłożenie masy i promień skrętu, podchodzisz do moto i prostujac go masz wrazenie ze wazy duuzo wiecej niz w rzeczywistości wskutek czego manewrowanie jest baaardzo uciążliwe.

Powiem tak, w zeszłym roku 2 razy nie zdałem na ósemce, potem mialem wazniejsze sprawy wiec temat prawka odpuscilem. W tym roku wzialem pare jazd i ósemki oraz slalom wolny na egzaminie udaje sie ogarnac (ale ile nerwów to kosztuje i za kazdym razem jestem wrecz przekonany, że mnie pokonają :)). Uśmiejesz sie jak Ci powiem, że 2 razy nie zdałem na slalomie szybkim... :) sam sie z tego smieje bo to jakiś dramat jest, wszystko przez nerwy, za szybko wjeżdżam i konczy sie na sciagnieciu pachołka... :D
Moto, które przy okazji bedzie sie nadawać na egzamin i bedzie sie na nim zdawac dużo łatwiej i przyjemniej i tak chce kupic dla siebie, a ponizej opisalem jak malo skomplikowana jest procedura doprowadzenia go na egzamin.
Badyl82
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 8/9/2014, 19:43
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez AdamoX » 12/9/2014, 07:22

Badyl82 napisał(a):jest to jakiś pomysł, jest może dotepna jakaś lista w jakim miescie na czym jeżdżą? :)

Zbiorczej listy raczej nie ma... ale można wejść na stronę WORDU i sprawdzić na czym egzaminują :roll:
We Wrocławiu na Yamaszczce, są mili, młodzi egzaminatorzy, pozwalają się przejechać przed egzaminem i nie ma radarów do mierzenia prędkości przejazdu :mrgreen:
Bandyta 1200 + DR 650
AdamoX
Świeżak
 
Posty: 103
Dołączył(a): 11/8/2014, 07:49
Lokalizacja: Wrocław

Następna strona


Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości




na górê