Zobacz wątek - Kask, żółw i rękawice.
NAS Analytics TAG

Kask, żółw i rękawice.

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Kask, żółw i rękawice.

Postprzez Masta87 » 7/9/2014, 08:57

Witam wszystkich,
Z zamiarem zakupu motocykla wiąrze się kwestia zakupu odpowiedniego zabezpieczenia raidera. Potrzebuję zakupić ww rzeczy pod motor 125 SM. Trasa najczęścien 13km w jedną strone do pracy, jazda po mieście i sporadycznie wypad na wieś 60km w jedną strone. Budżet na wszystko w granicy 1000 zł. Co polecacie?


Za błędy przepraszam piszę z tel.
Masta87
Świeżak
 
Posty: 36
Dołączył(a): 3/9/2014, 17:44


Postprzez Rolnik62 » 7/9/2014, 10:39

Prawda jest taka, że co byś nie kupił, będzie ok. Pomijając chińskie dziadostwo, nawet tania kurtka z protektorami będzie ratować twoje kości i skórę przed demolką. Jezu, jak ja widzę dzieciaków na skuterach w koszulkach i spodenkach, w kaskach w rozmiarze "uniwersalnym", to mnie ciarki przechodzą. Za 50 % funduszy kup dopasowany kask, potem może być kurtka lub zbroja, rękawice też powinny być "motocyklowe". Używane też może być. Oczywiście wszystko musi być dopasowane do twojego ciała. Zobacz na tablicy.pl czy tam olx czy nie ma w twojej okolicy akcesorii motocyklowych, kiedyś sobie oglądałem, to dużo tego było. I nie wszystko było "zajechane" po 20 właścicielach. Aha, i najważniejsze. Pamiętaj, że lepiej mieć w czasie wypadku na sobie kurtkę za 350 zł, niż kombinezon za 3500 zł na wieszaku w szafie.
Jeżdżenie "ścigaczem" po mieście to jak bieganie po lesie w garniturze.
Avatar użytkownika
Rolnik62
Bywalec
 
Posty: 622
Dołączył(a): 2/9/2014, 22:42
Lokalizacja: Gliwice


Postprzez Masta87 » 7/9/2014, 11:39

Dobre. Kask szukam nowy jako najwazniejsze wyposażenie. Kurtka i rękawice mogą byc używane ale tez dobrej jakości. Wiem ze budżet nie jest duży ale wiecej nie wydole a jednak chce postawić na bezpieczeństwo. Czy mógł byś polecić kaski do 500 zł które spełniły by mije oczekiwania? Materiałów na necie jest dużo i opini na ich temat jeszcze wiecej.
CRY MORE
Masta87
Świeżak
 
Posty: 36
Dołączył(a): 3/9/2014, 17:44

Postprzez Rolnik62 » 7/9/2014, 12:00

Za 5 stówek to już chyba dzisiaj kupisz coś z HJC, SHARK, AGV, LAZER. One jakoś wielce od siebie nie odbiegają.Ja nie jestem specjalistą, nie pracuję w sklepie z ciuchami motocyklowymi, nie wiem ile gwiazdek jaki kask dostał. Wejdziesz do sklepu, jak ekspedient będzie wykwalifikowany, to ci pomoże. Załóż ten kask na głowę, pochodź w nim ze 3 minuty, nie śpiesz się. Nie patrz na malowania. tylko jak przylega ci do głowy. Jeśli musisz jeździć w okularach, to oczywiście zakładaj okulary. Kask renomowanej firmy jest po wielokroć lepszy od kasku TORNADO, czy tam TIGER.
Jeżdżenie "ścigaczem" po mieście to jak bieganie po lesie w garniturze.
Avatar użytkownika
Rolnik62
Bywalec
 
Posty: 622
Dołączył(a): 2/9/2014, 22:42
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez Masta87 » 7/9/2014, 13:38

Dobrze. Dziekuje za odp
To plus porady z neta pomoga mi pewnie znaleac cos dobrego.
Jak sie sprawa ma do ochrony plecow i rak?
Na co zwrocic uwage przy rekawicach? Lepiej kurtke czy zolw i cos na niego?
CRY MORE
Masta87
Świeżak
 
Posty: 36
Dołączył(a): 3/9/2014, 17:44

Postprzez Rolnik62 » 7/9/2014, 15:24

Na pewno musisz mieć protektory na łokciach, barkach, na klatce piersiowej też. Sam żółw, to nie jest najlepszy pomysł. Kurtka bez protektorów chroni skórę, ale nie kości. Ja jeżdżę w zbroji, w upał elegancko przewiewna, jak jest chłodniej to kurtka na to ze skóry.

http://allegro.pl/zbroja-profesjonalna- ... 76402.html

Coś takiego, tylko oczywiście nie kupuj niczego przez internet, bo albo będzie za małe, albo za duże. Pochodź po sklepach, poprzymierzaj coś z twojego segmentu cenowego, musisz też się w tym dobrze czuć. Sam będziesz wiedzieć, czy kurtka czy zbroja. Rękawice wodo i wiatroszczelne, wzmacniana wewnętrzna część dłoni, bo nią będziesz szorować po asfalcie jak się wywalisz. Rękawice też nie mogą być "za grube", bo manetki też dobrze nie będziesz czuć. Jak ubierzesz zimowe rękawice,i będziesz chciał przenieść kubek z kawą, a później to samo z rękawicami motocyklowymi to będziesz wiedział o co chodzi. Możesz też pomyśleć o nakolannikach, jeśli nie masz spodni z protektorami. I buty sobie załatw, mogą być nawet jakieś "robocze", bo lewy "adidasek" szybko ci się zniszczy od zmiany biegów.
Jeżdżenie "ścigaczem" po mieście to jak bieganie po lesie w garniturze.
Avatar użytkownika
Rolnik62
Bywalec
 
Posty: 622
Dołączył(a): 2/9/2014, 22:42
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez kravec » 7/9/2014, 18:42

Kurtka. Zbroja nie zapewnia takiej ochrony jak kurtka.

Kask chcesz pod SM czy integral?
Avatar użytkownika
kravec
Administrator
 
Posty: 5571
Dołączył(a): 30/8/2006, 16:14
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez Zimny72 » 7/9/2014, 19:12

Przeklejam coś co pisałem gdzieś wcześniej:

Kiedyś mój kumpel zadał mi pytanie jak można najtaniej ubrać się na motocykl, ale tak by nie był to totalny badziew? Moje przekopanie allegro zaowocowało kompletem za mniej niz 1400zł, na który składają się:

Kask - Lazer Bayamo (350zł)
Rękawice - Tschul 239 (130zł)
Buty - Roleff RO 006 Star (200zł)
Kurtka tekstylna - RST Pilot (360zł) / Held Maddox (400zł)
Spodnie jeansowe - MottoWear City (300zł)

Potraktuj to jako punkt wyjściowy, który pozwoli ci na w miarę komfortowe jeżdżenie i sukcesywne wymieniane ekwipunku na z wyższej półki.
Moto Guzzi V7 - szkoda życia na brzydkie motocykle.
Avatar użytkownika
Zimny72
Zimny Drań
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 13/1/2013, 23:07
Lokalizacja: Wesoła

Postprzez kravec » 7/9/2014, 20:03

No i zestaw wyjściowy mający ręce i nogi mamy. Pierwsze co to zmieniałbym kask i buty na lepsze.
Avatar użytkownika
kravec
Administrator
 
Posty: 5571
Dołączył(a): 30/8/2006, 16:14
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez Masta87 » 9/9/2014, 16:24

Myślę, że kolejno poleci coś takiego:
Kask - Lazer Bayamo martwi mnie wykonanie z abs-u. A któryś z tych: SHARK S700 lub NOLAN N64 SPORT.
A czy do supermoto do jazdy po mieście/szybszych trasach pasuje kask jak do enduro (skorupa + gogle)?
Zamiast kurtki będzie zbroja - np ADRENALINE SHELL OFF-ROAD lub X-FACTOR BASIC.
Rękawice - TSCHUL 239 lub PROBIKER SUMMER lub SHIMA SPARK.
Buty - i tu problem. Coś do 250 - 300zł ale krótkiego jak Alpinestars Fastback?

Na tym się skończą zakupy.
Dziękuję za odpowiedzi :)
CRY MORE
Masta87
Świeżak
 
Posty: 36
Dołączył(a): 3/9/2014, 17:44

Postprzez kravec » 9/9/2014, 16:41

Na dobrą sprawę Shark nie oferuje wiele więcej od ABS'u... ale obiegowa opinia jest że jest taki że cmok cmok (no golf wśród kasków).

Według mnie źle myślisz z tym zestawem co przedstawiłeś, ale to jest Twój wybór.
Avatar użytkownika
kravec
Administrator
 
Posty: 5571
Dołączył(a): 30/8/2006, 16:14
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez Masta87 » 9/9/2014, 17:05

Jednak jako niedoswiadczony na razie troche szukam po omacku. Taki zestaw jak przedstawilem podoba mi sie i ze wzgledu na praktycznosc jak i wizualnie :)
A co bys radzil trzymajac sie szablonu jaki sobie wymyslilem?
I jak z kaskiem pod sm? Sportowy czy jak na enduro i gogle?
CRY MORE
Masta87
Świeżak
 
Posty: 36
Dołączył(a): 3/9/2014, 17:44

Postprzez kravec » 9/9/2014, 18:42

Jak chcesz jeździć po mieście i w traski to integral według mnie. Z tych które podałeś wybrałbym N64.

Rękawice ok. Raczej odrzuć Probikera, ja bym szedł w stronę Shimy.

Za Fastbacki trzeba dać ponad 500. Jak chcesz trampki nie buty motocyklowe to ok. Wtedy zaproponuję Ci Shimę SX3 (jeśli wziąłbyś razem z rękawiczkami to poniżej 300zł- to już na PW szczegóły) czy ewentualnie RST STUNT (ale Shima lepiej wygląda według mnie)- trochę droższe. Jeśli jednak chcesz coś co da Ci ochronę- musisz szukać butów z prawdziwymi ochraniaczami (raczej wysokie). I tutaj jest problem- 300zł to mało. Bardzo mało. Najtańsze minimum na chwilę obecną to Shima RSX-6 (aktualnie wyprzedane... trzeba poczekać). Nie orientuję się do końca jak sprawa się ma z Ozone Circuit i Rebelhorn HP3. Można jeszcze zerknąć na Alpinestarsy S-MX 5 ale niestety też zbyt wiele nie oferują a są droższe.

No i najważniejsze- zbroja zamiast kurtki. Dlaczego? Zbroja jak już to sprawdza się (niby) w upały. Ale chroni tylko tyle co ma plastik. Sam jeździłem w upały w zbroi kiedyś. W kurtce z wentylacjami jest tak samo jak nie lepiej a zapewnia znacznie lepszy poziom bezpieczeństwa przy ślizgu. Jak podasz kwotę to coś się poszuka. Ogólnie mi w oko wpadła RST Blade Sport lub tańsza Rider. Jak nie to patrzeć po Adrenaline, Rebelhornie, Ozone (to na ostatnim miejscu), wyprzedażowe Alpinestars, RST.
Avatar użytkownika
kravec
Administrator
 
Posty: 5571
Dołączył(a): 30/8/2006, 16:14
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez Kanpens » 9/9/2014, 23:09

Hej,

to i jak podłączę się pod temat, bo od kilku dni przeszukuję forum co do info - sam chcę kupić jakąś 125-kę (pewnie ktm duka 125).

i teraz pytanie:
czy na takie małe coś, warto ubierać się np w coś takiego:
Obrazek
(źródło (otwórz link))

tzw. zbroja.

Przyznam, że nigdy nikogo nie widziałem w takiej np. na skuterze - a nie oszukujmy się, chyba o wiele więcej nie wyciągnę z takiej 125-ki :) no... może trochę, z górki z głową przy baku :P

ale, ad meritum: czy coś takiego to nie przesada? chodzi o jazdę w korkach po mieście.
Kanpens
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 7/9/2014, 23:17
Lokalizacja: Kalisz

Postprzez kravec » 9/9/2014, 23:25

Nie. Nie ma przesady- uszkodzić się możesz zawsze. Zobacz co pisałem wyżej- lepiej kurtkę. Zbroja to dodatek do kurtki nie podstawowy ubiór. Tak jak krótkie rękawiczki- kupujemy jak mamy już długie. Nie na odwrót.
Avatar użytkownika
kravec
Administrator
 
Posty: 5571
Dołączył(a): 30/8/2006, 16:14
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez Masta87 » 10/9/2014, 10:37

Kask, kurtka, rekawice i buty na poczatek.
CRY MORE
Masta87
Świeżak
 
Posty: 36
Dołączył(a): 3/9/2014, 17:44

Postprzez Invi » 10/9/2014, 12:50

I kisiel z kolan przy pierwszym dzwonie? :D
Avatar użytkownika
Invi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez Masta87 » 10/9/2014, 13:18

Dobra bo tak mozna do konca swiata ciagnac ta rozmowe. Najlepiej kupic wszystko na raz wydac 10 tys na sprzet i fajnie ale sprawa ma sie gorzej bo nie mam tyle. Mam 1 tys moze 1,5 i za to chce najpotrzebniejszy sprzet. Paflo na kask kurtke i rekawice a po czasie doszly buty. Tego sie trzymajmy.
CRY MORE
Masta87
Świeżak
 
Posty: 36
Dołączył(a): 3/9/2014, 17:44

Postprzez Invi » 10/9/2014, 14:04

Ochrona kolan zalicza się do najpotrzebniejszego sprzętu ;) Nawet głupie ochraniacze za 100zł ;)

Ale można mieć też wywalone, ryzyk fizyk ;D
Avatar użytkownika
Invi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez Masta87 » 10/9/2014, 14:09

Ok
Jakies propozycje jak to ma wygladac? Zestaw do wgladu?
CRY MORE
Masta87
Świeżak
 
Posty: 36
Dołączył(a): 3/9/2014, 17:44

Następna strona


Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości




na górê