Zobacz wątek - Czy warto kupić cagive mito 125?
NAS Analytics TAG

Czy warto kupić cagive mito 125?

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

Czy warto kupić cagive mito 125?

Postprzez czoja » 1/9/2014, 00:57

Witam. Chciałbym się poradzić czy warto kupić tą cagive(7 biegowa):

http://olx.pl/oferta/sprzedam-zamienie- ... 610wL.html

Byłem ją oglądać. Plastiki są troche odrapanę ale nie o to chodzi. Właściciel tłumaczył mi że jest po remoncie tłoka i cylindra i jest zrobione 1200km czyli jest dotarta. Remont wykonał poprzedni właściciel ale on ma niby gdzieś paragony na ten tłok i szlif cylindra tylko musi je poszukać. On sam nie wie jaki jest tłok i cylinder ale twierdzi że na pewno dobrej firmy bo chodziła pięknie. Opisał mi to tak że jechał i mu zaczęła stawać jakby brakowało paliwa i stanęła, zaprowadzał do kilku mechaników ale że nie ma żadnego dobrego u niego mechanika to żaden nie umiał jej zrobić, a ostatni mechanik stwierdził że winą jest gaźnik ale trzymał ją u siebie pół roku i nic nie zrobił więc ją wziął od niego i postanowił sprzedać tak jak stoi więc ogólnie cagiva nie jest na chodzie, ale sprawdzałem silnik na biegu się kręci więc chyba nie jest zatarta. Mówił też że wymienił moduł zapłonu za 800zł od razu jak ją kupił bo mu klękła. Główną usterką niby jest gaźnik ale w to zbytnio nie wierze. Mówił że iskre ma ale że długo stoi to ako rozładowane i przy kupnie na pewno naładuje i pokaże. Cagiva stoi już tak 2 lata i po za tym gaźnikiem i modułem który wymienił na samym początku to wszystko działało, hamulce, wszystkie światła, skrzynia itp. Mówił że jak naładuje ako to światła tez pokaże. Motorek ma 2 nowe opony. Na koniec dodam że właściciel chwalił się że jechał nią maxymalnie 180km/h i paliła mu 8/10l na 100km. (możliwe że przez ten ,,zepsuty", nie wyregulowany gaźnik)

Czego oczekuje: najlepiej by było gdyby po wymianie gaźnika i kupnie nowego akumulatora, cagiva była na chodzie, ale nie oszukuję się i jestem wstanie włożyć w mechanikę nie więcej niż 1000zł. Za samą cagive właściciel chce 1500zł i nie opuści ani grosza więcej.

Nie chciał bym jej kupić i władować kupę siana i będzie jeszcze nie na chodzie. Pomyślałem sobie że w najgorszym wypadku kupie sprawny silnik za 800zł i go podmienię. Nie wiem czy dobrze myślę. Jestem otwarty na szczere podpowiedzi i krytykę.

Czy wartą ją kupić?
czoja
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 1/9/2014, 00:35


Postprzez czoja » 1/9/2014, 14:49

Pomoze ktos? Za fachową odpowiedź moge nawet zaplacic ;)
czoja
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 1/9/2014, 00:35


Postprzez Fugu » 1/9/2014, 15:28

Ale co chcesz wiedziec?

Czy warto ta kupke zlomu kupowac? IMHO nie.
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28

Postprzez arturro » 1/9/2014, 18:04

Nie kupuje się dwusuwa, który nie jest na chodzie. Taka złota zasada. To, że kręci, to nie znaczy, że nie jest zatarty. Gdyby to był gaźnik to też słabo, bo jest praktycznie nie do kupienia a mogło się coś uszkodzić od długiego postoju...
954RR Fan
arturro
Świeżak
 
Posty: 59
Dołączył(a): 23/10/2007, 09:43
Lokalizacja: Płońsk

Postprzez miki1406 » 2/9/2014, 10:03

Cena spoko... Ale okazji nie ma... Zawsze jest kwestia, czy zaawansowanie rozwalenia nie dotknie progu opłacalności...

Można zaryzykować, ale musisz mieć świadomość, że może wyjść lipa i będziesz sprzedawał ją na graty...
Spróbuj przeanalizować czarny scenariusz i sprawdź, czy zwróciło by ci się z gratów (wycenę zrobisz przy pomocy allegro i olx).

1500zł to nie tragedia... To dobra cena za nie palący, ale kompletny sprzęt...
Imbrola faza - "Detailing" ;)
Avatar użytkownika
miki1406
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2846
Dołączył(a): 16/8/2009, 22:37
Lokalizacja: Skierniewice

Postprzez czoja » 10/9/2014, 01:24

Jakby co to nie kupiłem tej cagivy. temat do zamknięcia
czoja
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 1/9/2014, 00:35



Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości




na górê