Zobacz wÄ…tek - Kupno/rejestracja motocykla - rozterki prawne
NAS Analytics TAG

Kupno/rejestracja motocykla - rozterki prawne

Przepisy, prawo
_________

Kupno/rejestracja motocykla - rozterki prawne

Postprzez ubogi » 22/8/2014, 22:14

Cześć,
to mój pierwszy post i chciałem się przywitać :) tak więc cześć ! :)
Ale wracajÄ…c do tematu prawa,
mam upatrzony motocykl, dość stary z lat 60, wszystko miało być OK itp, ale okazało się że sprzedający nie jest właścicielem pojazdu , a jest nim nieżyjący już pewien Pan niebędący z nim rodziną. Aczkolwiek nabył go za pewną sumę (legalnie) tylko nie przepisali umowy... Pojazd jest wyrejestrowany, ma obcięty dowód ze zgodnymi numerami etc + jest stara umowa na poprzedniego właściciela. (co najmniej dziwna sytuacja no ale cóż zrobić)

I tutaj moje pytanie, czy mam szansę go legalnie zarejestrować ? ( Wiem że jest konieczna umowa K/S żeby go zarejestrować) Czytałem po forach no i zasadniczo wszędzie pisali że można przez zasiedzenie, lub przez spadek. Aczkolwiek poszukiwanie rodziny zmarłego i dogadywanie się z nimi może być delikatnie mówiąc kłopotliwe...
Znalazłem też (czysto hipotetyczne) rozwiązanie typu, "napisz umowę (poniżej 1000zł) gdy właściciel jeszcze żył i taką przedstaw w WK". Wszystko pięknie ładnie w teorii oczywiście ale czy to nie będzie dziwnie wyglądało dla urzędnika że po dajmy na to 15 latach ktoś przychodzi i chce zarejestrować motocykl na zabytek lub unikat ?? Oczywiście są to czysto teoretyczne rozważania :) Z góry dzięki za informacje :)
ubogi
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 22/8/2014, 21:52


Postprzez Walenty » 22/8/2014, 23:08

Co znaczy "napisz umowę (poniżej 1000zł) gdy właściciel jeszcze żył i taką przedstaw w WK"?
Watch out, we got a badass over here!
Avatar użytkownika
Walenty
Moderator
 
Posty: 3602
Dołączył(a): 14/2/2012, 16:28
Lokalizacja: SKL




Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości




na górê