Zobacz wÄ…tek - ZX9R znikajÄ…ca iskra
NAS Analytics TAG

ZX9R znikajÄ…ca iskra

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

ZX9R znikajÄ…ca iskra

Postprzez bramburak » 9/8/2014, 09:30

Witam wszystkich, jestem nowy na tym forum. Przedstawie sprawe w telegraficznym skrucie. Kupilem 2 tygodnie temu zx9r z 2004 roku. Przejechałem nia z poslki do holandii 1200km po drodze miałem taki problem że gdy zgasiłem maszyne z kluczyka nie chciała odpalic i trzeba bylo na chwile aku odpiąć. Sprzęt stał jede dzień pozniej odpalił od strzała, przejechałem z 10km znowu odpalił, pozniej miał mały problem jak stał na stopce ale wiązełem to z małym poziomem paliwa przełączyłem na rezerwe i po chwili załapał. Jak wróciłem do domu to juz lipa. Znikneła gdzieś iskra, pisałem w miedzy czase na innym forum i czytałem wiele podobnych tematów. Po drodze sprawdziłem czujnik klamki sprzęgła, stopki, luzu, przejżałem instalacje. Motor czasem zapalał i wtedy mogłem wsiąść i jechać bez problemu do momentu aż go zgasiłem. W ostatecznym rozrachunku doszliśmy z kolega, który mi pomagał że jak sie popuka kombinerkami po module zapłonowym i regulatorze napięcia to moto czasem zagada, ale nadal nie wiem czy to przypadek czy rzeczwiście te elementy są walniete. Prosze o rade, co można jeszcze sprawdzić lub gdzie szukać problemu. Być może ktoś miał podobny problem. Z góry dzięki i pozdrawiam
Piotr
bramburak
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 9/8/2014, 09:12


Postprzez tomek2102 » 9/8/2014, 16:58

Na początek sprawdź ładowanie miernikiem napięcia:) Moto jak nie chce zapalić to kręci rozrusznikiem normalnie czy słabo lub wcale?
tomek2102
Świeżak
 
Posty: 152
Dołączył(a): 3/3/2013, 14:20
Lokalizacja: Chełm


Postprzez bramburak » 9/8/2014, 20:38

Rozrusznik kręci jak szalony. Jak odpalił ładowanie mialem ok 13V i rosło, ale to pewnie przez to że aku byl już bardzo słaby po wielu próbach odpalenia.
bramburak
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 9/8/2014, 09:12

Postprzez bramburak » 22/8/2014, 18:00

Problem rozwiązany, padnięty moduł zapłonowy. Dzięki za zainteresowanie i pozdrawiam
bramburak
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 9/8/2014, 09:12



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości




na górê