Zobacz wÄ…tek - Szukam swojego pierwszego motocykla...
NAS Analytics TAG

Szukam swojego pierwszego motocykla...

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Szukam swojego pierwszego motocykla...

Postprzez rodis » 16/8/2014, 18:22

Witam,

Jak w temacie, przymierzam się do kupna pierwszego jednośladu, chciałbym prosić o poradę ponieważ waham się miedzy dwoma modelami BMW F650 GS lub BMW F800 ST. Nie interesuje mnie żaden sport. Wolę raczej zwiedzanie i dłuższe życie :lol: Możecie mi powiedzieć który z nich będzie lepszym wyborem? Podobają mi się obydwa. W miarę dobrym stanie GS jest już w cenie ST który dodatkowo jest rocznikowo młodszy. Mam 182cm i wagę 78kg.

Chyba że macie całkiem odrębne typy więc proszę pisać.

Z góry dziękuję za sugestie.
rodis
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 20/6/2013, 12:19
Lokalizacja: PL


Postprzez jasnoksieznik » 16/8/2014, 21:58

Jeszcze jest kilka otwartych kwestii:
- szosa, czy po miekkim tez?
- budzet?
- dlaczego akurat te? One sa od siebie dosc rozne
- moje doswiadczenie mowi, ze BMW sa fajne, ale placi sie niekoniecznie za te cechy, ktore sa dla poczatkujacego najwazniejsze
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium


Postprzez rodis » 16/8/2014, 23:32

jasnoksieznik napisał(a):Jeszcze jest kilka otwartych kwestii:
- szosa, czy po miekkim tez?
- budzet?
- dlaczego akurat te? One sa od siebie dosc rozne
- moje doswiadczenie mowi, ze BMW sa fajne, ale placi sie niekoniecznie za te cechy, ktore sa dla poczatkujacego najwazniejsze


W tej chwili nie mogÄ™ stwierdzić dokÅ‚adnie jaka nawierzchnia bo tam gdzie bym ewentualnie wyruszaÅ‚ nie wiadomo co mnie może zaskoczyć, ale przyjmijmy że na chwilÄ™ obecnÄ… 90% szosa 10% teren. Szukam coÅ› w granicach do 4tys € bo akurat tak jak ty mieszkam w Niemczech. Nie chce za bardzo przesadzać bo pewnie nie raz zdarzy mi siÄ™ zaliczyć glebÄ™ (oby nie:) )SÄ… różne dlatego wÅ‚aÅ›nie pytam jaki bÄ™dzie lepszy na poczÄ…tek. Jako poczÄ…tkujÄ…cy trochÄ™ maÅ‚o wiem co jest dla mnie najważniejsze i co motocykl powinien speÅ‚niać.
rodis
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 20/6/2013, 12:19
Lokalizacja: PL

Postprzez Karol20 » 16/8/2014, 23:56

A mały v-storm? Chyba najlepszy w tej klasie.
Suzuki SV650s k7
Karol20
Bywalec
 
Posty: 595
Dołączył(a): 11/7/2012, 19:16

Postprzez madcap » 17/8/2014, 09:52

jeśli miałeś na myśli "nowego" BMW F650 GS, to jesli chodzi o silnik to ten sam ma BMW F800 ST.
Różnica generalnie w zawieszeniu (inne dedykowanie) i sposobie przekazywania mocy.
imho lepiej wziąć GS ze względu na wał kardana
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez jasnoksieznik » 17/8/2014, 15:01

Jesli w Niemczech, to rzczywiscie BMW mozna rozpatrzyc - jest dosc duzy rynek na nie, jest w czym wybierac.
Male GSy nie mialy kardana, tylko lancuch, ST ma pas.
Jesli troche w teren, to lepiej GS, niz ST. Z reszta, wiekszosc GSow malych i duzych jezdzi 100% po asfalcie, a ludzi kupuja je po to, zeby sobie myslec, ze ewentualnie w teren tez moga - tak jak z SUVami :)

W tej cenie, to raczej jednocylindrowy GS, szukaj jakiegos z ABSem. Bedzie troche masowac zadek - musisz sprobowac, czy ci sie to podoba.

Jesli to ma byc Twoje pierwsze moto, to ogarnij modele:
ER-6
ER-5 - starsza konstrukcja, ja od niego zaczynalem. Na ten sezon, potem sprzedasz bez wiekszych strat, a zdobedziesz doswiadczenia. do wyrwania w dobrym stanie za 1000-1200E
XJ-6 - czterocylindrowy, zupelnie inna kultura pracy niz jednocylindrowy - warto poznac
390 Duke - dziennikarze nie moga sie nachwalic, jaki to fajny maly motocykl

Koniecznie szukaj moto z ABSem. ABS w motocyklach to najlepszy wynalazek od czasu trojkolorowej pasty do zebow.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Postprzez Moto-Center » 18/8/2014, 18:13

Jeżeli watek odnośnie kupna swojego pierwszego motocyklu jest w dalszym ciągu aktualny to polecam zapoznać się takze z tym tematem,być może okaże się on tutaj pomocny:

viewtopic.php?t=101980
Moto-Center
Świeżak
 
Posty: 49
Dołączył(a): 6/3/2014, 16:28

Postprzez rodis » 19/8/2014, 10:27

Chyba to był głupi pomysł, pytanie jakie proponujące inne moto, bo teraz mam większy wybór i większy dylemat :D ale spoko, poszukam czegoś w dobrym stanie i zamelduje się jak już kupię.

Dziękuję wszystkim za pomoc i za rozmowę.
rodis
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 20/6/2013, 12:19
Lokalizacja: PL



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości




na górê