Zobacz wÄ…tek - FZS 600- problem z pompowaniem paliwa
NAS Analytics TAG

FZS 600- problem z pompowaniem paliwa

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

FZS 600- problem z pompowaniem paliwa

Postprzez pukelos » 13/8/2014, 17:49

Siema. Od około 2 miesięcy jestem posiadaczem FZS 600. Przywiozłem ją, wszystko naprawiłem, płyny wymieniłem, filtry, wyczyściłem gaźnik i zrobiłem synchronizację, opony. Śmigała, aż miło. Jakieś 3 tygodnie temu jechałem nią i w pewnym momencie przekręcając manetkę gazu motocykl zaczął się dusić do około 7 tyś. obrotów, po czym wystrzelił jak z armaty. Przy zmianie na niższy bieg tzn z 3 na 2, przy około 2 tyś obrotów, po wciśnięciu sprzęgła całkowicie zgasł. Zatrzymałem się i nie mogłem go odpalić. Po dłuższym postoju ( kilka obrotów kluczyka w stacyjce) motocykl odpalił. Dojechałem na miejsce i wszystko było ok. Dosłownie kilka dni temu problem zaczął się powtarzać. Teraz wygląda to tak, że przejadę jakieś 10-15 km i znów przekręcam manetkę, on się dławi i dusi, aż w końcu zgaśnie. Zauważyłem też, że jeżeli przekręcę stacyjkę kilkanaście razy przy włączonym przyciski START/STOP, to pompa paliwa ciągle pompuje, aż całkowicie nabije ciśnienie. Czyli według tego wynika że jest to problem w niewystarczająca dawką paliwa do dalszej jazdy. Zaznaczam, że wymieniłem pompę paliwa na nową, oraz podłączałem ją bezpośrednio do akumulatora, sprawdzałem przewody, rurki, świece, fajki i co tylko szło. Problem dalej się powtarza. Przeczytałem setki stron różnych forów i nic na ten temat konkretnie nie wiadomo. Także pytam Was, czy mieliście styczność z takim problemem albo macie jakieś pomysły? Pozdrawiam.
FZS 600
pukelos
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 13/8/2014, 17:46


Postprzez Kamool » 13/8/2014, 18:53

Może masz filterek paliwa tak zapchany, że ledwo puszcza paliwo?
Kamool
Świeżak
 
Posty: 142
Dołączył(a): 1/5/2013, 11:35


Postprzez pukelos » 13/8/2014, 22:15

filtr paliwa dziś wymieniłem. dalej to samo
FZS 600
pukelos
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 13/8/2014, 17:46



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości




na górê