Zobacz wątek - Numery ramy przewiercone . Pomoże ktoś ? suzuki gsx-r 600 k1
NAS Analytics TAG

Numery ramy przewiercone . Pomoże ktoś ? suzuki gsx-r 600 k1

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Numery ramy przewiercone . Pomoże ktoś ? suzuki gsx-r 600 k1

Postprzez motogixer94 » 12/8/2014, 09:02

Witam, dzisiaj byłem oglądać GSX-R 600 k1 i przy podpisywaniu umowy coś mnie tykło i sprawdziłem numery ramy motocykla i była mała niespodzianka numery na główce ramy do połowy były normalnie oryginalnie wybite a od połowy były tak jakby przewiercane wiertłem . Czy motocykl może być kradziony ? Właściciel mówił że motocykl był sprowadzony z angli z parkingu policyne go. Co o tym myślicie . Mam zdjęcia jak coś ..
motogixer94
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 12/8/2014, 08:56
Lokalizacja: Dubiecko


Postprzez Futro » 12/8/2014, 09:46

Ja bym sobie odpuscil na twoim miejscu ale wrzuc foty to sie zerknie jak to wyglada.
Futro
Świeżak
 
Posty: 54
Dołączył(a): 7/9/2012, 20:24
Lokalizacja: SMW


Postprzez jasnoksieznik » 12/8/2014, 11:01

Pierwsza polowa odpowiada za model, koncowka jest indywidualna (mniej wiecej 7 ostatnich pozycji). Jesli ich nie ma, bedziesz mial same problemy.
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Postprzez miki1406 » 12/8/2014, 12:12

Odpuść - wpakujesz się w grube kłopoty... Zaraz ktoś na jakimś zlocie pozna, że to jego motocykl zawinięty rok temu i ci go po prostu zabiorą.... :-/ Nie mówiąc już o zarzutach paserki itd...

Pokusa jest wielka... Za pewne niska cena i dobry stan... ale uwierz mi... nie warto...
Imbrola faza - "Detailing" ;)
Avatar użytkownika
miki1406
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2846
Dołączył(a): 16/8/2009, 22:37
Lokalizacja: Skierniewice

Postprzez motogixer94 » 12/8/2014, 12:25

tutaj jest link do aukcji motocykla :

http://olx.pl/oferta/suzuki-gsx-r-600-k ... dd7975b13d

Motocykl na prawde w rzeczywistości prezentuje się o wiele lepiej niż na zdjęciach ..

opony nowe , tarcze , klocki , napęd wszystko w idealnym stanie ..

to jest zdjęcie tych numerów . :

[/img]

link : http://zmniejszacz.pl/zdjecie/159/745226_CAM00193.jpg
motogixer94
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 12/8/2014, 08:56
Lokalizacja: Dubiecko

Postprzez Karol20 » 12/8/2014, 12:35

Ewidentny wał. Dzwoń na policję.
Suzuki SV650s k7
Karol20
Bywalec
 
Posty: 595
Dołączył(a): 11/7/2012, 19:16

Postprzez miki1406 » 12/8/2014, 12:36

No i tabliczka nitowana - standard... Kombinacja alpejska... Nikogo nie osÄ…dzam, ale pachnie legalizowanym kradzionym...

Nie dość, że bym odpuścił, to jeszcze nasłał bym Policję... Być może to było moto, któregoś z Nas....

Trzeba być ... żeby wystawiać coś takiego na oficjalnej aukcji.

Nie koniecznie sprzedający jest przekrętem... Być może został wrobiony i próbuje komuś wcisnąć tą minę...
Imbrola faza - "Detailing" ;)
Avatar użytkownika
miki1406
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2846
Dołączył(a): 16/8/2009, 22:37
Lokalizacja: Skierniewice

Postprzez motogixer94 » 12/8/2014, 12:53

Wielkie dzięki koledzy za pomoc . Zdecydowanie rezygnuję z tego motocykla . Już zaczynam szukać czegoś innego .
Najzabawniejsze jest w tym wszystkim to że już miałem podpisywać umowę kupna gdy kolega ( który został na polu ) i z którym pojechałem oglądać moto zadzwonił do mnie i powiedział żebym na chwile wyszedł z domu sprzedającego. . . było koło 22 a kolega obczaił te numery i nie brałem tego motocykla, jestem mu bardzo wdzięczny bo widze że gdyby nie on to wpakował bym się w niezłą kichę . Wiecie coś może na temat ciekawego motocykla z podkarpacia do 9 tyś . Oczywiście plastik najlepiej gsx-r / r 6 ? z tego co patrze to na tablicy ani na allegro dużego wyboru nie ma .
motogixer94
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 12/8/2014, 08:56
Lokalizacja: Dubiecko

Postprzez miki1406 » 12/8/2014, 13:42

Albo gościa ktoś w to wpakował i chciał się pozbyć, albo sam coś kombinował...

Zdarza się, że moto przeżyło taką przygodę, że oryginalna rama poszła na aluminium i wstawił drugą, przynitował tabliczkę znamionową i "skorygował" numery na ramie... Żeby zaoszczędzić na przerejestrowaniu na przykład...

Nie zmienia to faktu, że Policjanta, czy diagnostę nie będzie to obchodziło... Nie dość, że numery zniszczone, to jeszcze widać, że to było celowe działanie... Nie wmówi mi nikt, że ktoś się potknął z wiertarką i niechcący nawiercił 5 razy ramę akurat na numerach... ;)

Dobrze, że odpuściłeś, bo jak pisałem wcześniej - mocno śmierdząca sprawa...
Imbrola faza - "Detailing" ;)
Avatar użytkownika
miki1406
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2846
Dołączył(a): 16/8/2009, 22:37
Lokalizacja: Skierniewice

Postprzez stareRadio » 12/8/2014, 17:59

zalecam jednak zadzwonic na policje i zapytac , poprosic o sprawdzenie czy dany VIN nie nalezy do kradzionego

Ty odpusciles ale ktos moze sie napalić ...
stareRadio
Świeżak
 
Posty: 443
Dołączył(a): 25/8/2011, 11:57
Lokalizacja: Dębica

Postprzez motogixer94 » 12/8/2014, 20:23

Postaram się dowiedzieć na komendzie co i jak z tą ramą .. Czy jest kradziona itd. Pytałem się już znajomego kolegi diagnosty i powiedział, że nie ma prawa nikt wiercić tak w rami i ewidentnie jest coś namieszane . Jutro podejdę na komendę. .
motogixer94
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 12/8/2014, 08:56
Lokalizacja: Dubiecko

Postprzez Futro » 13/8/2014, 11:46

motogixer94 napisał(a):Wielkie dzięki koledzy za pomoc . Zdecydowanie rezygnuję z tego motocykla . Już zaczynam szukać czegoś innego .
Najzabawniejsze jest w tym wszystkim to że już miałem podpisywać umowę kupna gdy kolega ( który został na polu ) i z którym pojechałem oglądać moto zadzwonił do mnie i powiedział żebym na chwile wyszedł z domu sprzedającego. . . było koło 22 a kolega obczaił te numery i nie brałem tego motocykla, jestem mu bardzo wdzięczny bo widze że gdyby nie on to wpakował bym się w niezłą kichę . Wiecie coś może na temat ciekawego motocykla z podkarpacia do 9 tyś . Oczywiście plastik najlepiej gsx-r / r 6 ? z tego co patrze to na tablicy ani na allegro dużego wyboru nie ma .


Koledze to dobra flache za to musisz postawic :wink:
Ja obstawiam ,ze gosciu sam kupil mine i jak sie oagrnal to chce puscic dalej albo jest tak pazerny/leniwy, ze chce puscic w calosci zamiast na czesci.
Napisz co tam ciekawego na komendzie ustala, po vinie to raczej nic nie zrobia bo polowy go nie ma.
Futro
Świeżak
 
Posty: 54
Dołączył(a): 7/9/2012, 20:24
Lokalizacja: SMW

Postprzez miki1406 » 13/8/2014, 12:27

Vin z blaszki zapewne pochodzi z motocykla po złamanej ramie, a vin z nawiertów jest do odzyskania w kryminalistyce. Robią coś jakby zdjęcie rentgenowskie i widać na nim gdzie był wbijany materiał, jako że nabijanie zaburza struktury głębiej... Ale to chyba tylko w teorii robią... W praktyce brak kasy na takie badania...
Imbrola faza - "Detailing" ;)
Avatar użytkownika
miki1406
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2846
Dołączył(a): 16/8/2009, 22:37
Lokalizacja: Skierniewice

Postprzez motogixer94 » 13/8/2014, 16:57

Na komendzie mi powiedzieli to samo co diagnosta .. że nikt nie miał prawa naruszać numerów ramy motocykla i powinna być wyrejestrowana / skasowana ( złom ) . A żebym chciał konkretniej się dowiedzieć co działo się z tym motocyklem to bym musiał zgłosić oficjalne zawiadomienie .
motogixer94
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 12/8/2014, 08:56
Lokalizacja: Dubiecko



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości




na górê