Zobacz wątek - jakie moto typu naked
NAS Analytics TAG

jakie moto typu naked

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
Moderują: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

jakie moto typu naked

Postprzez filippo20 » 5/8/2014, 19:46

Witam!
Jak w temacie zastanawiam się nad kupnem motocykla typu Kawasaki er6n/yamaha mt03.
Kwota to okolo 9tys zl . na prawo jazdy kategori a2 i tutaj jest problem poniewaz kawasaki przekracza tą granice natomiast mt 03 wydaje sie byc jak na mnie "poręczniejszy" ale boje sie ze moze brakowac mu mocy . Czy są jeszcze jakieś alternatywy ? coś w miarę lekkiego , dosyć mocnego . i jak z rejestracją mocniejszego motocykla na a2 ?
filippo20
Świeżak
 
Posty: 93
Dołączył(a): 5/8/2014, 19:37


Postprzez Spidi460 » 6/8/2014, 20:06

MT03 odpuść sobie bo to słabe a szkoda bo ładne... Jeśli coś ma się załapać mocnego i dobrego na A2 to będzie ciężko. Popatrz po prostu za motorkami przekombinowanymi na A2 trochę tego jest. Tym bardziej że masz na wydanie 9 tyś więc nie powinno być problemu.
Avatar użytkownika
Spidi460
Świeżak
 
Posty: 61
Dołączył(a): 22/8/2011, 11:08


Postprzez lagiboy » 6/8/2014, 20:16

CB500 przygotowane pod A2
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez filippo20 » 6/8/2014, 21:19

cb500 nie widzę żadnej :/
a jak bym mial kupic kawasaki to na czym to polega jak chce zarejestrowac na a2 ?
filippo20
Świeżak
 
Posty: 93
Dołączył(a): 5/8/2014, 19:37

Postprzez jaroaro » 6/8/2014, 21:24

Gdzie tu logika? Masz ograniczenie mocy na A2, a szukasz mocnego moto, bo to które łapie się na A2 jest słabe. Nie rozumiem : (
Triumph Street Triple
jaroaro
Bywalec
 
Posty: 758
Dołączył(a): 1/6/2012, 12:19
Lokalizacja: się biorą wszy

Postprzez leff » 6/8/2014, 21:59

filippo20 napisał(a):cb500 nie widzę żadnej :/
a jak bym mial kupic kawasaki to na czym to polega jak chce zarejestrowac na a2 ?


nie ma czegos takiego jak "rejestrowanie na A2", sa motocykle, ktore mozesz prowadzic majac A2. Ustawa jasno definiuje jakie musza spelniac parametry a co do blokowania to masz niejeden watek na forum.
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX

Postprzez filippo20 » 7/8/2014, 10:59

jaroaro napisał(a):Gdzie tu logika? Masz ograniczenie mocy na A2, a szukasz mocnego moto, bo to które łapie się na A2 jest słabe. Nie rozumiem : (

Motocykl na A2 moze miec do 48KM dlatego znalazlem MT03 ale boje się ze moze nie wystarczyć dlatego pytam o rejestracje mocniejszegfo motocykla np ER6n . Widziałem na allegro zarejestrowanego ER6n na A2 w pełnej mocy
filippo20
Świeżak
 
Posty: 93
Dołączył(a): 5/8/2014, 19:37

Postprzez jaroaro » 7/8/2014, 11:21

Na allegro różne rzeczy piszą. Jeżeli nie jest zablokowana to nie będziesz mógł legalnie jeździć tym motocyklem mając kategorię A2.
Triumph Street Triple
jaroaro
Bywalec
 
Posty: 758
Dołączył(a): 1/6/2012, 12:19
Lokalizacja: się biorą wszy

Postprzez leff » 7/8/2014, 11:24

wez pierwszy lepszy dowod rejestracyjny i sprawdz gdzie w nim jest miejsce na kategorie prawa jazdy .... jesli to ER6 nie jest zablokowane a "mozna" nim jezdzic na A2 to znaczy, ze ma lewy wpis w dowodzie dotyczacy mocy
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX

Postprzez filippo20 » 7/8/2014, 11:53

jaroaro napisał(a):Na allegro różne rzeczy piszą. Jeżeli nie jest zablokowana to nie będziesz mógł legalnie jeździć tym motocyklem mając kategorię A2.

Taki głupi nie jestem żeby tego nie rozumieć . Motocykl zarejestrowany na A2 a ma sciągnietą blokade , kto na to bedzie patrzył ? policja jak mnie zatrzyma ?
filippo20
Świeżak
 
Posty: 93
Dołączył(a): 5/8/2014, 19:37

Postprzez leff » 7/8/2014, 12:09

filippo20 napisał(a):
jaroaro napisał(a):Na allegro różne rzeczy piszą. Jeżeli nie jest zablokowana to nie będziesz mógł legalnie jeździć tym motocyklem mając kategorię A2.

Taki głupi nie jestem żeby tego nie rozumieć . Motocykl zarejestrowany na A2 a ma sciągnietą blokade , kto na to bedzie patrzył ? policja jak mnie zatrzyma ?


nie jestes? moze policja skierowac na badania techniczne
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX

Postprzez Fugu » 7/8/2014, 12:24

filippo20 napisał(a):kto na to bedzie patrzył?


N.p. rzeczoznawca oceniajacy wrak po dzwonie.
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28

Postprzez filippo20 » 7/8/2014, 14:12

no nie wiem , duzo jest ludzi co jezdzi motocyklem zarejestrowanym na a2 a moto ma w rzeczywistosci ponad 50km i problemu nie ma. Wątpie zeby sie ktos zainteresowal tym jaką moc ma moj motocykl .
Co myślicie o Aprilii Pegaso Strada 660 ?
filippo20
Świeżak
 
Posty: 93
Dołączył(a): 5/8/2014, 19:37

Postprzez Movi » 7/8/2014, 14:24

Problemu nie ma dopóki nie wlecisz komuś w dupę. Uwierz mi że rzeczoznawca bardzo szybko zweryfikuje Twoje moto.

Moto powyżej 48KM = prawo jazdy kat. A

Prawo jazdy kat. A2 nierówna się prawo jazdy kat. A

Brak odpowiedniej kategorii= brak wypłacenia odszkodowania. Pokrywasz koszty robocizny pojazdu z własnej kieszeni, na naprawdę motocykla już nie starczy. Nie daj Boże będzie jakikolwiek uszczerbek na zdrowiu (skomplikowane złamanie nogi chociażby) to możesz mieć duży problem z wypłacalnością przez kilka kolejnych lat.

Zastanów się czy 10 koni więcej jest warte takich scenariuszy.

Liczę że wybierzesz właściwie,

Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Movi
Moderator
 
Posty: 2276
Dołączył(a): 23/2/2008, 00:10
Lokalizacja: Łódź/ 3city

Postprzez jaroaro » 7/8/2014, 14:24

Ja jeszcze nie widziałem żeby motocykl był rejestrowany na kategorię A2.
Triumph Street Triple
jaroaro
Bywalec
 
Posty: 758
Dołączył(a): 1/6/2012, 12:19
Lokalizacja: się biorą wszy

Postprzez KapiBara » 7/8/2014, 14:36

filippo20 napisał(a):no nie wiem , duzo jest ludzi co jezdzi motocyklem zarejestrowanym na a2 a moto ma w rzeczywistosci ponad 50km i problemu nie ma. Wątpie zeby sie ktos zainteresowal tym jaką moc ma moj motocykl .
Co myślicie o Aprilii Pegaso Strada 660 ?


Pamiętaj tylko, że w razie jakiego kol wiek wypadku mając zbyt dużą moc, poruszasz się pojazdem nie posiadając na niego uprawnień.
Jeżeli poruszasz się pojazdem bez uprawnień w razie kontroli przez policję i właściwej weryfikacji dostaniesz mandat 500 zł, zwykły mandat za brak uprawnień + będziesz kombinował ludzi, którzy odstawią Ci moto do domu. Wszystko zależy na kogo trafisz i czy do tego dojdą, jak się będą znać to może być słabo..

Sprawa druga w razie kolizji, wypadku, potrącenia .. zawsze wina jest po części twoja.
Nie posiadając uprawnień na motocykl nie masz prawa się nim poruszać. Automatycznie stajesz się w świetle prawa "przestępcą", któremu jak pisał kolega wcześniej:

Brak odpowiedniej kategorii= brak wypłacenia odszkodowania. Pokrywasz koszty robocizny pojazdu z własnej kieszeni, na naprawdę motocykla już nie starczy. Nie daj Boże będzie jakikolwiek uszczerbek na zdrowiu (skomplikowane złamanie nogi chociażby) to możesz mieć duży problem z wypłacalnością przez kilka kolejnych lat.


W skrócie, szukasz motocykla do 9 tysięcy.. jeżeli kupisz coś przesadzonego, a wjedziesz w samochód za 100 tysięcy to nie wiem czy się wypłacisz szybko, a to jedna z najłagodniejszych przesłanek.
Kup sobie coś zdławionego jak już bardzo chcesz i wtedy po 2 latach jak zrobisz A, będziesz mógł ją odratować, dalej śmigać i przy okazji poczujesz jakbyś miał nowy motocykl. :)


edit. lektura
http://www.scigacz.pl/Rejestracja,motoc ... 21699.html
Co z niej na szybko wyłapałem, że dobrym nakadem na A2, którego da się ładnie zdławić jest Suzuki Bandit 600, dość dobry motocykl. ;>

Na koniec dodam od siebie
http://www.scigacz.pl/Jazda,motocyklem, ... 14823.html
Dowiesz się jak wygląda sytuacja kiedy poruszasz się motocyklem bez uprawnień.
Powinieneś z tych dwóch artykułów sam stworzyć własną opinie w tym temacie. ;)
Avatar użytkownika
KapiBara
Świeżak
 
Posty: 24
Dołączył(a): 4/8/2014, 22:47

Postprzez filippo20 » 7/8/2014, 16:04

Dobra zostanę chyba przy mt03 ,pozniej w razie czegoś zmienie :)
filippo20
Świeżak
 
Posty: 93
Dołączył(a): 5/8/2014, 19:37

Postprzez filippo20 » 7/8/2014, 16:06

mt03 bardziej mi sie podoba od bandita nawet 3,4 lata starsza :)
filippo20
Świeżak
 
Posty: 93
Dołączył(a): 5/8/2014, 19:37

Postprzez filippo20 » 14/8/2014, 16:01

Panowie jak myślicie, znajde Mt 03 za 8000zl w dobrym stanie?
Budżet trochę spadł :/

Kolego nie piszemy posta pod postem tylko edytujemy pierwszego... Movi
filippo20
Świeżak
 
Posty: 93
Dołączył(a): 5/8/2014, 19:37

Postprzez boombeel » 16/8/2014, 03:07

@filippo20 Zajrzałem na forum po długiej przerwie i ten wątek rzucił mi się w oczy. Zastanawiasz się nad mt03 więc może pomogę i utwierdzę Cię w wyborze w ten sposób. Mam bardzo dobrego znajomego, który jest motocyklistą od prawie 20 lat. Razem śmigamy i najczęściej znajomy wykorzystuje do tego jedną z posiadanych maszyn, którą jest właśnie mt03. Jeździmy raczej bardzo spokojnie bo są to prędkości relaksacyjne rzędu 60-100km/h w zależności od drogi. W niedalekiej przeszłości mieliśmy okazję zrobić wypad z ekipą która dysponuje dosyć mocnymi maszynami czego nie wiedzieliśmy dojeżdżając na miejsce spotkania (moc jakimi dysponowały poszczególne maszyny zawierała się pomiędzy 150 a 200KM). Ja osobiście poruszam się 100 konnym sprzętem i poza wspomnianą mt03 był to najsłabszy motocykl biorący udział w tej wyprawie. Szybko okazało się, że moje umiejętności + można to spokojnie nazwać obawą przed roztrzaskaniem się, w pewnym momencie zaczęły ograniczać mi możliwość nadążenia za całą grupą, gdy już wyjechaliśmy na drogi pozwalające wykrzesać z maszyn "trochę więcej". I tu ku mojemu zaskoczeniu znajomy jadąc swoją mt03 nie dawał rady tym motocyklom dopiero w momencie przyłożenia na długich prostych (gdy jak to określił - fizyka robi swoje i 47KM nie poradzi sobie ze 180 konnym motocyklem). Mój znajomy wiele mnie nauczył w kwestii poruszania się motocyklem a wtedy pokazał mi, że dobry jeździec poruszający się 47 konnym motocyklem dokąd nie znajdą się dosyć długie proste potrafi przytrzeć nosa prawdziwym potworom na kołach. Poza tym często gdy jeździmy da się zauważyć, że jego motocykl pomimo, że jest od mojego o ponad 50KM słabszy jedzie żwawo a nawet posunę się dalej i stwierdzę, że czasem mam wrażenie, że to ja za nim próbuje usilnie nadążyć. Moim zdaniem jeżeli nie zamierzasz uskuteczniać jakiejś ekstremalnej jazdy z ogromnymi prędkościami to Yamaszka spokojnie wystarczy.Poza tym podobno prowadzi się łatwiej niż rower. Pozdrawiam.
boombeel
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 26/2/2014, 18:25

Następna strona


Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości




na gr