Zobacz wątek - Pierwszy motor do 3 000- 3 500zł
NAS Analytics TAG

Pierwszy motor do 3 000- 3 500zł

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Pierwszy motor do 3 000- 3 500zł

Postprzez adrian912 » 5/8/2014, 16:35

Nigdy nie miałem żadnej maszyny czy to motoru czy to skuteru, zawsze nie było na to pieniędzy, teraz trochę uzbierałem i chciałem sobie kupić jakiś motor, lecz sam nie wiem jaki w takiej cenie mogę kupić.
Znajomy mojego znajomego podobno ma tam jakąś honde bez papierów i chce za nią 500zł, ale jak usłyszałem, że bez papierów to nawet nie fatygowałem kolegi żeby się dowiadywał dla mnie, więcej o tym motorze. Choć teraz tak myślę, że może to kupie pojeżdżę pouczę się na wsi (bo mieszkam na wsi), a za rok kupie coś lepszego - sam nie wiem ; (
Na tablicy patrzyłem różnych motorów, ale w tej cenie jakoś trudno mi coś fajnego znaleźć, szczerze mówiąc zależy mi na wyglądzie, najbardziej chciałbym motor pod wygląd ścigacza, ale cross też mógłby być, mam gdzie jeździć ; )
Załóżmy o - znalazłem taki motor, fajny wygląd i w ogóle, ale duży przebieg, nie znam się zbytnio na motorach, ale z takim przebiegiem chyba nie warto kupować?:
http://olx.pl/oferta/motocykl-kawasaki- ... d8a6eccd07
poza tym on ma 500 pojemności, więc zapewne jest zbyt mocny jak dla mnie?
mieszkam na podlasiu, ale szczerze mówiąc jak coś fajnego bym znalazł to mógłbym nawet z 500km przejechać się po ten motor (przyczepkę ma mój ojciec, więc raczej bezproblemowo)
Zastanawiam się nad tym czy da się na przykład taki motor 500pojemności w jakiś sposób zmniejszyć na czas nauki?, a potem znów wrócić do 500. To wtedy wiadomo raz a dobrze kupić (zmniejszyć jakoś pojemność jak się da) i się uczyć, a jak człowiek się nauczy to sobie zwiększyć, mój sąsiad ma na sprzedaż CBR 600 pojemności za 3 000zł, ale właśnie nie wiem czy jest możliwość zmniejszenia pojemności? i jeżeli tak to czy tym nie uszkadza się czegoś na przykład silnika? byłym wdzięczny za pomoc

tu coÅ› bardziej spokojnego:
http://olx.pl/oferta/honda-125cm-nsr-19 ... d8a6eccd07
ale silnik nie pali, w sumie mógłbym zaryzykować, udać się do mechanika i może rzeczywiście byłaby to mała usterka, ale jakby silnik nie działał to zapewne kupno nowego byłoby bardzo drogie - sam nie wiem, dlatego proszę o pomoc

za pomoc i propozycje z góry wam dziękuje, zawsze marzyłem o jakimś motorze - dosłownie chciałbym już motor za raz, więc jakbym coś dobrego znalazł to jadę i kupuje, nawet jutro, tylko w tym problem, ze nie wiem co ; d
PS: a i dobrze, żeby motor miał biegi, nie znam się na tym, ale chyba większość motorów ma biegi?, mało jest automatów?
adrian912
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 5/8/2014, 16:06


Postprzez Paluch93 » 5/8/2014, 18:20

Proponowałbym RS50 RS125 , NSR 125
Pojeździsz z dwa sezony i kupisz coś mocniejszego
Pozdrawiam
Paluch93
Świeżak
 
Posty: 16
Dołączył(a): 15/5/2014, 10:28
Lokalizacja: Kraków


Postprzez darth80 » 5/8/2014, 18:59

masz prawo jazdy? po PS raczej watpie bo po kursie bys wiedzial czy sa biegi wiec ta 500 odpada. Jezeli masz powyzej 24 lat i 3 lata prawko kat b to szukaj jakiejs 125 - szybko ja opanujesz, inaczej od razu wykup sobie miejsce na pobliskim cmentarzu.
Honda Varadero XL125 2001r https://www.youtube.com/watch?v=8SNUFKAmj34 | http://varadero125.com.pl - portal o małym Varadero
Avatar użytkownika
darth80
Świeżak
 
Posty: 202
Dołączył(a): 11/6/2014, 21:24
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez lagiboy » 5/8/2014, 19:11

"silnik nie pali, możliwa drobna usterka" jakby była drobna usterka to by to sami ogarnęli, prawdopodobnie zatarta.
masz w ogóle uprawnienia do jeżdżenia jakieś?
ta gpz500 jeśli faktycznie ma 41k km to jest to nic. jeśli przebieg udokumentowany, nie stukana, nie szlifowana to warto się zainteresować.
pojemności się nie zmniejsza tylko jak już, ogranicza moc.
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez adrian912 » 5/8/2014, 20:51

lagiboy napisał(a):"silnik nie pali, możliwa drobna usterka" jakby była drobna usterka to by to sami ogarnęli, prawdopodobnie zatarta.
masz w ogóle uprawnienia do jeżdżenia jakieś?
ta gpz500 jeśli faktycznie ma 41k km to jest to nic. jeśli przebieg udokumentowany, nie stukana, nie szlifowana to warto się zainteresować.
pojemności się nie zmniejsza tylko jak już, ogranicza moc.

a czy przypadkiem 500 pojemności na początek to nie za dużo?
adrian912
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 5/8/2014, 16:06

Postprzez lagiboy » 5/8/2014, 21:18

Na początku zacznij od kursu. Szkoleniowym możesz się rozwalać, przewracać ile chcesz. A przy okazji nauczysz się jeździć.
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości




na górê