Zobacz wątek - Zawór Wydechowy 2T zasada działania regulacja
NAS Analytics TAG

Zawór Wydechowy 2T zasada działania regulacja

Enduro, Cross
_________

Zawór Wydechowy 2T zasada działania regulacja

Postprzez vein12 » 4/8/2014, 20:38

Witam . Mam takie pytanie gdy w 2T jest zawór wydechowy (pneumatyczny/podcisnieniowy) działa na zasadzie membrany im większe ciśnienie tym bardziej się otwiera. Jak to z nim dokładnie jest czym szybciej się otwiera w dolnej partii obrotów to ma więcej mocy czy im później się otwiera tym więcej mocy ?
vein12
Świeżak
 
Posty: 20
Dołączył(a): 17/7/2014, 18:42


Postprzez henio12323 » 4/8/2014, 21:00

a w jakim motocyklu jest takie rozwiązanie ? :P bo sie jeszcze nie spotkałem


generalnie to zawór działa tak; moto ma niskie obroty, wtedy im okno wydechowe mniejsze tym cisnienie jest wyższe i motocykl ma lepsze przyspieszenie, jakbys na niskich obrotach otworzył całkiem okno wydechowe, to mieszanka swobodniej ucieka i wypluwa jej więcej bo nie zdązy przepalać = moto traci moc i ma strasznego muła. zawór reguluje sie wiec tak, żeby sie otwierał wtedy kiedy juz moto ma pewne obroty, i tutaj też są rózne regulacje, tzn im sie później otwiera tym dostaje spory zatrzyk mocy, jest nic nic nic a nagle pach pińcet koni wiecej ;D jak sie otworzy wczesniej to te przejscie jest łagodniejsze. aby nie przesadzic z tym i ani zbytnio wczesnie ani zbyt późno
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN


Postprzez vein12 » 4/8/2014, 21:12

Unikatowy Macio GM tak wiem smiech na sali ze takie cos jeszcze jezdzi :) teraz mam tak nie czuć delikatny przeskok mocy jak wyregulowałem go tam zeby otwierał się puźniej to moto juz po lekkim szarpnięciu gazem idzie na koło i to nawet z 5 biegu a jak otwiera sie szybko to jest tak średnio średnio i potem nagle wpada w rezo ale tylko do 3 biegu idzie z gazu na koło wtedy , więc jak sądzisz lepiej zostawić tak że przy 5 idzie i jest tak stopniowo oddawana ta moc ? Bo silnik chyba bardzo zdrowy jak z każdego biegu stawia na koło :)
vein12
Świeżak
 
Posty: 20
Dołączył(a): 17/7/2014, 18:42

Postprzez henio12323 » 4/8/2014, 21:49

ciezko powiedziec, tutaj masz sporą regulacje, zazwyczaj jest mniej odczuwalna, raczej bym ustawił że moto w miare płynnie ciągnie
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN



Powrót do Offroad



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości




na górê