Zobacz wątek - Pomożecie lekko początkującej ?:D
NAS Analytics TAG

Pomożecie lekko początkującej ?:D

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Pomożecie lekko początkującej ?:D

Postprzez Ana24 » 2/8/2014, 00:32

Hej liczę na to że znajdzie się tu kogoś kto mi doradzi co i jak , i pomoże wystartować z realizacją mojego marzenia (może znajdzie się też jakiś cierpliwy nauczyciel gdzieś z okolicy ) :D

Generalnie chodzi o to że chcę kupić motocykl i nauczyć się na nim jeździć ;) Wiadomą rzeczą jest że na pierwszy nie kupię swojego wymarzonego bo na początku mogła bym mu zrobić krzywdę a tego bym nie przeżyła . Ale każdy od czegoś zaczynal dlatego chciałabym zapytać czy np taki nadawał by się na pierwsze starcie :D :http://allegro.pl/honda-nsr-125-r-jc22-okazja-i4388444127.html ???
Ana24
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 2/8/2014, 00:02


Postprzez RSSSS » 2/8/2014, 07:42

Będzie bardzo dobry, ale pierwsze kroki stawiaj na sprzęcie ośrodka nauki jazdy, one są przystosowane do "leżakowania".

Powodzenia.
BMW S1000RR
Avatar użytkownika
RSSSS
Bywalec
 
Posty: 666
Dołączył(a): 9/6/2013, 19:54
Lokalizacja: Wrocław


Postprzez lagiboy » 2/8/2014, 11:32

Dziewczyno, na początku prośba o wypełnienie luk w informacjach viewtopic.php?t=49590
potem zacznie siÄ™ zabawa.
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Re: Pomożecie lekko początkującej ?:D

Postprzez Sykopson » 2/8/2014, 15:46

Ana24 napisał(a):Wiadomą rzeczą jest że na pierwszy nie kupię swojego wymarzonego bo na początku mogła bym mu zrobić krzywdę a tego bym nie przeżyła


Albo na odwrót :lol:
Ty byś nie przeżyła, a on by sobie zrobił krzywdę...

Wiem wiem czorny humor, NSR będzie dobra na początek ale najpierw Prawko koleżanko :wink:
Suzuki Bandit 400 był

Suzuki SV650 S jest
Avatar użytkownika
Sykopson
Stały bywalec
 
Posty: 1097
Dołączył(a): 22/8/2010, 18:14
Lokalizacja: Kraków (Zielonki)

Re: Pomożecie lekko początkującej ?:D

Postprzez severian » 3/8/2014, 09:58

Ana24 napisał(a):Hej liczę na to że znajdzie się tu kogoś kto mi doradzi co i jak , i pomoże wystartować z realizacją mojego marzenia ...


Pani ma zapewne katB i zapragnęła pośmigać na motorku.Pierwsze co powinnaś zrobic to zadzwonić do pobliskiego OSK i pojeździć na placu pod okiem instruktora.Koszt niewielki a korzyść duża. Zmniejszy się szansa na to,że np: nie zapanujesz nad maszyną i wmeldujesz się pod tira ...

Nie jestem pewien czy sportowy dwutakt to dobry pomysł dla początkującego.To taka małą rakietka,która może zrobić kuku. Zresztą z dwusuwami jest masa problemów.Ten egzemplarz z linka może i jest dobry ale nei zdziwiłbym się,że akurat dziwnym trafem ma silnik do remontu ...
severian
Świeżak
 
Posty: 112
Dołączył(a): 3/8/2014, 09:37

Re: Pomożecie lekko początkującej ?:D

Postprzez Sykopson » 3/8/2014, 10:15

severian napisał(a):Nie jestem pewien czy sportowy dwutakt to dobry pomysł dla początkującego.To taka małą rakietka,która może zrobić kuku. Zresztą z dwusuwami jest masa problemów.Ten egzemplarz z linka może i jest dobry ale nei zdziwiłbym się,że akurat dziwnym trafem ma silnik do remontu ...


NSR do szatanów nie należy, ot niewysilone 2T, znosi najdłużej bez remontu i jest po prostu w miarę dynamiczne jak na 125, ale nie najszybsze :) . Nie przesadzajmy, niecałe 30koni na pierwszy motocykl jest jak najbardziej ok, choć rada doszkolenia na placu jest bardzo dobra i na miejscu.
A kupując dwusuwa człowiek powinien przyjąć do wiadomości że silnik może wymagać remontu za jakiś czas, albo zaraz. Tak naprawdę najlepszą i najpewniejszą opcją jak dla mnie jest kupno 2t z zatartym silnikiem za grosze i remont, niźli kupić za dużo większy hajs motocykl który nie wiadomo ile pojeździ. Kasowo może wyjść bardzo podobnie, a po remoncie mamy pewny silniczek.
Kolega kupił RSke i zrobił na niej 20k do remontu, a drugi kupił identyko RS i nawet 1000 nie zrobiła, loteria :D
Suzuki Bandit 400 był

Suzuki SV650 S jest
Avatar użytkownika
Sykopson
Stały bywalec
 
Posty: 1097
Dołączył(a): 22/8/2010, 18:14
Lokalizacja: Kraków (Zielonki)

Postprzez leff » 3/8/2014, 10:56

stad bylo pytanie o prawko, 30 konne 125 w 2T nie lapie sie na kategorie B
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX

Postprzez lagiboy » 3/8/2014, 12:37

leff napisał(a):stad bylo pytanie o prawko, 30 konne 125 w 2T nie lapie sie na kategorie B

masz rację leff ale jest też część NSRek w wersji ograniczonej do 15KM.
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez leff » 3/8/2014, 14:30

poniewaz autorka olala temat to kloda
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości




na górê