Zobacz wÄ…tek - Bashan 200 ZERO REALKCJI
NAS Analytics TAG

Bashan 200 ZERO REALKCJI

Dla fanów czterokołowców
_________

Bashan 200 ZERO REALKCJI

Postprzez masia98 » 31/7/2014, 16:54

Witam, dziś chciałem pośmigać na quadzie (stał coś koło tygodnia) i chcę odpalić i wgl zero reakcji, nawet rozrusznik nie tyka... :/ przeszło mi przez myśl że to akumulator ale po 1 min byłem pewny że to nie akumulator... później że ten guzik ze startera nie działa czy coś (i nie wiem do tej pory czy działa) nie miałem jak sprawdzić zza bardzo.. przy aku mam urwane jedno ucho (-) ale to nie powinno w niczym nie przeszkadzać. Przeczytałem na innym forum i nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale może być to wina akumulatora (nawet jak wszystko pojawia się na liczniku..) Co mogę zrobić? Spróbować pierw z innego akumulatora, czy od razu za rozrusznik się brać?
masia98
Świeżak
 
Posty: 21
Dołączył(a): 2/7/2014, 13:00
Lokalizacja: Starachowice


Postprzez henio12323 » 31/7/2014, 21:41

ja bym zaczÄ…Å‚ tak
1) bierzesz jakies przewody najlepiej rozruchowe, i mozesz spróbowac podpiąc sie pod inne aku np pod samochód.
jak nie cyka to szukamy dalej
2) zlokalizuj przekaźnik rozrusznika, idzie do niego czerwony gruby przewód z akumulatora, i zazwyczaj w chinczykach jest złote walcowate i wychodzi dalej czerwony przewód do rozrusznika i dwa cienkie od guzika. no i weź cokolwiek i styknij dwa czerwone przewody grube,
3) jak nie zakręci to znacyz ze padnięte aku albo rozrusznik, jak zakręci to albo guzik albo przewody.

no i dalej spradzic trzeba połączenie czerwonego przewodu do rozrusznika, rozrusznik też mozna jakims grubym przewodem podpiąc od plusa akumulatora w quadzie do miejsca gdzie sie wpina przewód ( zrobic obejście po prostu ) jak zakręci to znaczy że moze też cos nie łączyc...
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN


Postprzez masia98 » 6/8/2014, 15:43

Witam ponownie. Problem odkryty.. prąd wszędzie dochodzi itp itd. Problem leży w starterze (tym przełączniku i guziczku do odpalania) albo w module zapłonowym. I otóż pytanie.. Gdy wkładam śrubokręt w ten moduł zapłonowy to działa, nawet zapalił (ok 2 tyg stał.) a przez ten starter( ten guziczek) nie chce wgl przez niego odpalić... to co to może być? cały ten przełącznik do wymiany czy ten moduł? czy sprawa leży gdzieś na elektryce? POMOCY!
masia98
Świeżak
 
Posty: 21
Dołączył(a): 2/7/2014, 13:00
Lokalizacja: Starachowice

Postprzez henio12323 » 6/8/2014, 21:29

przeczytaj co napisałem wyżej... wszystko rozpisałem jak i co sprawdzac, a ty jakbys tego w ogóle nie czytał...


i jaki moduł zapłonowy..... na pewno tam srubokręta wsadzic nie mogłes.........
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN

Postprzez masia98 » 6/8/2014, 21:36

Sorry mój błąd, czytanie ze zrozumieniem się kłania. Już wiem wszystko z tematem.
masia98
Świeżak
 
Posty: 21
Dołączył(a): 2/7/2014, 13:00
Lokalizacja: Starachowice

Postprzez masia98 » 9/9/2014, 19:21

Napiszę co było przyczyną ponieważ sporo osób ma tą "zabawkę" i problem ktoś taki może mieć. Przyczyna leżała przy tylnym hamulcu (stopu) przy pompce płyncu hamulcowego jest taki (nie wiem jak to się zwie) "czujnik" czy coś takiego i jak naciśnie się hamulec to wychodzi z tego tak zwany "cycek" a u mnie było to popsute i wcześniej tego nie trzeba było trzymać hamulca żeby odpalić, teraz się naprawiło (trzeba było poruszać własno ręcznie tym) i teraz pali.
masia98
Świeżak
 
Posty: 21
Dołączył(a): 2/7/2014, 13:00
Lokalizacja: Starachowice

Postprzez henio12323 » 9/9/2014, 20:16

to taka rada tobie i innym, jak sie ma chinskie pojazdy ( w sumie obojetne quad czy moto ) i nie lata sie tym po ulicach to najlepiej takie rzeczy od razu wywalać bo to własnie sie czesto sypie i są problemy. wystarczy że ten czujnik stopu bys wywalił i kable zwarł ze soba, fakt ze nie bedziesz miał swiatła stopu ( a raczej bedzie sie ciągle swieciło ;P ) ale nie bedzie problemu że cos nie odpali. to samo z czujnikami wszystkimi, itp itd, a najlepiej od nowa połozyc instalacje tylko do samego odpalania i gaszenia ( dosłownie 3-4 przewody potrzebne ) ja w quadzie to przerabiałem i w sumie od razu pociachałem wszystko, na normalnych grubych samochodowych przewodach połozyłem instalacje do odpalania, i silnik zaczał od razu lepiej pracowac, chinskie przewody potrafią przez izolacje masować :D
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN



Powrót do Quady



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości




na górê