Zobacz wątek - Pierwszy motocykl dla chłopa 206cm wzrostu.
NAS Analytics TAG

Pierwszy motocykl dla chłopa 206cm wzrostu.

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Pierwszy motocykl dla chłopa 206cm wzrostu.

Postprzez nexus5 » 30/7/2014, 16:10

Witam, mam na imiÄ™ Patryk i potrzebuje waszej pomocy :)

1. Doświadczenie: Jakiś czas temu zdałem prawo jazdy na motocykl i to w zasadzie tyle.
2. Wiek: 26 lat, Wzrost: i tutaj zaczyna siÄ™ problem, 206cm wzrostu, Waga: 85kg
3. Do czego chce używać motocykla? Dojazd do pracy, weekendowe wypad z kumplami nad morze, jakieś wieczorne przejażdżki w zasadzie i w trasę i w miasto.
4. Ile kilometrów chce przelatać w sezonie? Nie mam pojęcia, jak najwięcej :P
5. Jeżeli chodzi o budżet to na motocykl posiadam 8000 zł, na ciuchy mam odłożone 1500zł.
6. Jaki budżet mogę przeznaczyć na jego utrzymanie w sezonie? Tyle ile będzie trzeba, ale wiadomo, że nie chcę co miesiąc jeździć do mechanika.
7. Wizualnie podobają mi się sportowe motocykle i to w zasadzie tyle jeżeli chodzi o to co mi się podoba najbardziej.

Jaki motocykl dla takiego dużego człowieka jak ja? Biorąc pod uwagę, że podobają mi się motocykle sportowe. Zdaję sobie sprawę, że trzeba techniki żeby potrafić dobrze ujechać taką maszynę. Czytałem parę tematów na temat pierwszych motocykli i takie np. Suzuki GS 500, jest dla mnie ewidentnie za małe. Proszę was o jakieś podpowiedzi Pozdrawiam.
nexus5
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 30/7/2014, 15:59


Postprzez Karol20 » 30/7/2014, 16:14

Szukaj czegos w rodzaju varadero/translapa/vstorma, ale najpierw dozbieraj troche kasy.

1500 na ubrania to za malo.


Sport na 1 moto odpada. A i one sa robione raczej pod max. 180cm.
Suzuki SV650s k7
Karol20
Bywalec
 
Posty: 595
Dołączył(a): 11/7/2012, 19:16


Postprzez Glenroy » 30/7/2014, 16:36

Karol20 napisał(a):Szukaj czegos w rodzaju varadero/translapa/vstorma, ale najpierw dozbieraj troche kasy.

1500 na ubrania to za malo.

Varadero? 125 raczej kolega chciał nie będzie, a litrowe viadro, dla kogoś komu doświadczenie kończy się na odbytym kilka lat temu kursie, to tak samo dobry pomysł jak pozwolenie dwulatkowi na zabawę nożem ;).

Karol20 napisał(a):Sport na 1 moto odpada. A i one sa robione raczej pod max. 180cm.

Co do nadawania się na pierwsze moto, mam takie samo zdanie jak co do litrowego viadra. Co do max 180cm wzrostu, to kolego głupoty pierdzielisz ;), okolice 180cm to powiedział bym taki dość popularny wzrost wśród mężczyzn, czyli ja ze swoimi 190cm już na sporta powiadasz nie wsiądę? ;)

Co do propozycji, GSF 600 Bandit, jest dość duży, Honda Transalp, ogólnie jakieś duże enduro.
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Postprzez RSSSS » 30/7/2014, 16:45

Ze 190 cm wsiądziesz na ścigacza, ale to jest IMO powoli górna granica "estetyki".
Mój brat ma 193cm i na R6 wygląda już trochę pokracznie.
Powyżej 190cm to już jakieś duże litry. ;-)
BMW S1000RR
Avatar użytkownika
RSSSS
Bywalec
 
Posty: 666
Dołączył(a): 9/6/2013, 19:54
Lokalizacja: Wrocław



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości




na górê