Zobacz wÄ…tek - Wibracje silnika
NAS Analytics TAG

Wibracje silnika

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Wibracje silnika

Postprzez ziefak » 23/7/2014, 15:37

Witam, mam problem z wibracjami silnika podczas jazdy oraz kapiącym olejem. Dwa dni temu postanowiłem dokładnie wyczyścić mój motocykl, gdyż porządnego mycia nie miał przez kilka lat, więc rozebrałem go całego, wyjąłem silnik, zostały same koła i rama. Po dokładnym wyczyszczeniu części, mam na myśli wszystkie plastiki, rame, gaźnik, układ wydechowy, silnik itp, złożyłem moto do kupy. Odpalił od pierwszego kopa, lecz podczas jazdy zauważyłem problem, którego wcześniej nie było, silnik zaczął inaczej pracować oraz było czuć duże wibracje, głównie na kierownicy, również zauważyłem, że raz na kilka godzin spadnie kropla oleju spod silnika. Dodam, że silnik i wszystkie części były czyszczone TYLKO Z ZEWNĄTRZ, nie rozbierałem ich.
Avatar użytkownika
ziefak
Świeżak
 
Posty: 22
Dołączył(a): 9/9/2013, 18:20
Lokalizacja: Bochnia


Postprzez henio12323 » 23/7/2014, 22:39

co to za pojazd ? moze nie dorkęciłes silnika w ramie ?
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN


Postprzez jackal_pl » 24/7/2014, 07:38

Obstawiam źle dokręcony silnik lub po prostu zapomniałeś jakiejś śruby w ogóle. Możliwym też, że była, a nie dałeś (bo np. spadła i nie zauważyłeś tego faktu) jakaś gumowa podkładka.

Skąd dokładnie olej kapie? Musisz zlokalizować to miejsce.
Kawasaki ER-5, 98r.
jackal_pl
Świeżak
 
Posty: 299
Dołączył(a): 9/3/2009, 19:55
Lokalizacja: Okolice Gliwic

Postprzez ziefak » 26/7/2014, 12:18

Wszystkie śruby dzisiaj dokręciłem na maksa i dalej nic się nie zmieniło, możliwe jest, że podczas przykręcania silnika do ramy, zapomniałem o jakiejś podkładce, ale czy to miałoby aż takie wielkie znaczenie?

Nie wiem dokładnie skąd olej kapie, ale ze wstępnych oględzin wynika, że spod pokrywy, do której jest podłączony kabel od dozownika, olej wycieka i skrapla się pod silnikiem. Czy jest możliwe, że podczas przykręcania dozownika mogło się coś rozregulować i teraz jest transportowana zbyt duża ilość oleju do silnika i stąd te wycieki?
Avatar użytkownika
ziefak
Świeżak
 
Posty: 22
Dołączył(a): 9/9/2013, 18:20
Lokalizacja: Bochnia



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości




na górê
cron