Zobacz wÄ…tek - Dopisanie kat. A1 do B
NAS Analytics TAG

Dopisanie kat. A1 do B

Przepisy, prawo
_________

Dopisanie kat. A1 do B

Postprzez markslew » 19/7/2014, 21:58

Cześć, mam pytanie, wchodzi ustawa o kierowaniu motocykli do 125 cm mając kat. B. Czyli uprawnienia rozszerzają się o A1.
I czy gdy pójdę do urzędu wpiszą mi na tej podstawie A1 w prawo jazdy?
Dla mnie by było to istotne ze względu na legalną jazdę motocyklem do 125 cm za granicą.
markslew
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 14/7/2014, 19:00
Lokalizacja: Cieszyn


Postprzez gumis » 19/7/2014, 22:55

A niby na jakiej podstawie? Zdałeś egzamin na A1? Twoje uprawnienia nie rozszerzają się o daną kategorię, tylko o możliwość kierowania dodatkowym motocyklem. Ale egzaminu ani dodatkowej kategorii nie masz.
SV 650N...bo golasy som najfffajniejsze! | | https://www.youtube.com/channel/UCDq_gh ... aEDrqGNkDg
Avatar użytkownika
gumis
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2866
Dołączył(a): 10/9/2006, 13:08
Lokalizacja: Ruda Śląska/Chorzów


Postprzez SpeedyGonzales » 20/7/2014, 08:22

Chodzi o to że nie masz prawa jazdy A1 prawda? Ale możesz też kierować 125, różnica jest taka, że TYLKO w krajach które mają własne wewnętrzne przepisy pozwalające na dodatkowe przywileje kat B i tyle w temacie. Np we włoszech czy czechach będziesz mógł, w innych krajach nie dających takich przywilejów będziesz musiał mieć A1. Jak Ci tak zależy to zrób pełną kategorię A bądź A2, bo ze 125 na trasie będziesz i tak się męczył.
Avatar użytkownika
SpeedyGonzales
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1730
Dołączył(a): 25/11/2013, 22:20
Lokalizacja: Sandomierz/TBG



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości




na górê