Zobacz wÄ…tek - Honda Varadero 125 proszÄ™ o pomoc.
NAS Analytics TAG

Honda Varadero 125 proszÄ™ o pomoc.

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

Honda Varadero 125 proszÄ™ o pomoc.

Postprzez olinpus » 16/7/2014, 23:55

Witam.
Chciałbym kupić swój pierwszy motocykl, upatrzyłem sobie hondzie varadero i tak przeglądając różne ogłoszenia wpadłem na to, które jest dla mnie dosyć interesujące ze względu na cenę i bliski dojazd.
Link do głoszenia: http://olx.pl/oferta/honda-varadero-125-rok-2001-CID5-ID3LOsh.html#d5aa6628c6 (otwórz link)
W ogłoszeniu nie jest to napisane ale brakuje tylnego klocka, nie działają światełka mijania oraz drogowe i pęknięte jest lewe lusterko. Myślę że z wymianą klocków bym sobie poradził ale co z światełkami(bo to one głównie mnie martwią), czy droga może być ich naprawa? Ogólnie co sądzicie o tym egzemplarzu i o co jeszcze spytać właściciela. Najprawdopodobniej w sobotę pojadę go oglądać, więc na co zwrócić uwagę?
Pozdrawiam Maciej.
olinpus
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 16/7/2014, 23:35


Postprzez maciu666 » 17/7/2014, 01:28

W viadrach pierwsze co przy upadku nawet niewinnym wyłamuje się zaczep owiewki do baku (ten u dołu zbiornika), lewy set jest chyba spawany. Malowana była na pewno, zegary zbyt odstają od wypełnienia. Na środku reflektora siedząc na motocyklu jest śruba mocująca do stelaża jeśli wyłamana to musiał mocno zaryć. Jest trochę nie oryginalnych śrub. Obroty jałowe powinny być 1,5tyś. tu na nagrzanym silniku jest 1 tyś. Brakuje końcówek kierownicy, brakuje wypełnienia przy zegarach. ułamana prawa klamka. Nie działajacy kierunek to kwestia wyczyszczenia blaszki w przełączniku. Światła to szukaj problemu od żarówek, po koszyczki na nie, kable, do przełącznika; nie duży koszt naprawy. Jest łatwy dostęp do żarówek to weź miernik i zobaczysz czy dochodzi prąd. Poszukaj w swojej okolicy jakiegoś motocyklisty niech pojedzie z Tobą dasz mu flache a pomoże Ci przy oględzinach. Reszte sprawdź jak w każdym moto. A i spytaj dlaczego brakuje klocka ? Żeby nie wyszło że pompa/zacisk/przewód do wyrzucenia ;)
maciu666
Świeżak
 
Posty: 29
Dołączył(a): 9/4/2011, 12:20


Postprzez NOKIA4514 » 17/7/2014, 22:22

To co kolega powiedział plus trochę zdrowego rozsądku. Zależy ile masz wzrostu. Jeśli pierwszy raz siadasz na moto albo mało jeździłeś oraz masz mały wzrost to nie polecam tego motocykla. Jest to naprawdę duży i dość ciężki sprzęt. Szkoda by było poza tym go szlifować. Jak dla Mnie do nauki jazdy polecił bym Ci coś lżejszego i trochę mniejszego żebyś zapanował nad motocyklem ogólnie. Przeciwskręt, hamowanie, zmiana biegów itp itd.... Polecam Hondę XL 125 R czyli terenowiec, Yamaha YZF R 125 - ścig, Yamaha YBR 125 - szosówka. To klasa 4T czyli spokojniaczków. 2T możesz próbować ale to już 2 razy większa moc i może cię czasem zaskoczyć nawet te 25-30 kucy w 125 2T. Przemyśl dokładnie czego wymagasz od Motocykla i czego oczekujesz od Siebie. Nie należy kupować pierwszego lepszego moto. Porozglądaj się i poszukaj czegoś. Coś co jest blisko i stosunkowo tanio nie znaczy że jest najlepsze. Pozdrawiam!
Avatar użytkownika
NOKIA4514
Świeżak
 
Posty: 22
Dołączył(a): 9/7/2014, 12:32

Postprzez olinpus » 17/7/2014, 22:52

Mój wzrost to 186 cm i 90 kg "czystych mięśni". Będzie to mój pierwszy motocykl, dokładnie na kategorie A1. W tej chwili na kursie jeździłem hondzią CBF 125(na takiej też będę zdawał egzamin) i wydaje mi się ciut przymaława na mnie, ale ciężko mi dokładnie określić ponieważ nie siedziałem na innych motocyklach. Motocykl ma służyć do nauki i przygotowania pod następną kategorie A2 i ew. A. Chciałbym kupić motocykl w miarę blisko żeby nie pedałować za nim na drugi koniec Polski, na motocykl mam przeznaczone +/- 5000 zł.
olinpus
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 16/7/2014, 23:35

Postprzez Matt_at » 18/7/2014, 04:48

a co powiecie na przebieg ??
APRILIA RS
Matt_at
Świeżak
 
Posty: 17
Dołączył(a): 23/3/2014, 07:08
Lokalizacja: Krosno

Postprzez olinpus » 18/7/2014, 09:59

Przebiegi w tych motocyklach są właśnie dla mnie fenomenem, ten akurat ma przebieg 73 tyś, ale są egzemplarze tez z 2001 r i maja po 20 tyś czy nawet 10 tyś. Może jest jakaś szansa że ten akurat nie był cofany.
olinpus
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 16/7/2014, 23:35



Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości




na górê