Zobacz wątek - Motocykl turystyczno-miejski - jaki kupić?
NAS Analytics TAG

Motocykl turystyczno-miejski - jaki kupić?

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
Moderują: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Motocykl turystyczno-miejski - jaki kupić?

Postprzez nowax » 14/7/2014, 13:36

Hej,
ostatniego czasu zacząłem przymierzać się do zakupu motocyklu. Niestety mam bardzo duży problem z wyborem, a dokładnie - ze znalezieniem odpowiedniego modelu (po prostu nie znam większości motocykli). Stąd też moje pytanie do osób, którzy mają doświadczenie z motocyklami takiego typu - co, jak i dlaczego polecają?

Poniżej lista precyzująca mniej więcej w jakim zakresie funkcjonalności szukam pojazdu:
- przede wszystkim cena: najlepiej ~8k zł (w odniesieniu do okresu jesień-zima),
- mój wiek/waga/wzrost: 24/66/178,
- rocznik: raczej celowałem po 2000,
- celowany do poruszania się we dwie osoby,
- pozycja na motocyklu: bardziej pionowa, niż zgarbiona (łącznie z pasażerem - tu największe parcie od strony pasażerki Smile),
- możliwość przyczepienia sakw (w sumie jak najwięcej),
- z drugiej strony nie jakiś wielki, żeby się jednak dało poruszać między samochodami w korku jak jeżdżę do pracy,
- typowe cruisery, choppery raczej odpadają.

Generalnie będzie to mój pierwszy motocykl, toteż nie chcę jakiejś 1k ccm (i więcej) maszyny. Aczkolwiek propozycje 125 też odpadają, bo mimo wszystko mam staż na jednośladach ponad 10000 km, więc technikę jazdy już jako taką mam. Motocykl, w który aktualnie celuję to Thundercat.
nowax
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 14/7/2014, 10:58


Postprzez Movi » 14/7/2014, 13:49

Sprawdź Suzuki GSX 600 F. Do turystyki naprawdę wdzięczny sprzęt. W mieście trochę ciężki ale użytkownicy mówią że tej wagi nie czuć po ruszeniu. Za 8k kupisz spokojnie rocznik 2000+. Jedyny problem to jego wygląd. Niektórym się podoba, inni twierdzą że paskudny. Zależy w której grupie się znajdziesz, ale po za tym moto naprawdę ciekawe z piecem nie do zajechania :)
Avatar użytkownika
Movi
Moderator
 
Posty: 2276
Dołączył(a): 23/2/2008, 00:10
Lokalizacja: Łódź/ 3city


Postprzez miki1406 » 14/7/2014, 14:47

GSXF świetny, mam i rzeczywiście, jak już się odbijesz to nie czuć wagi. Generalnie w turystyce większa waga to +. Motocykl 220kg+ lepiej i skuteczniej pracuje zawieszeniem... Sporty 200kg- rzucają na wybojach jak wściekła kobyła ;-)
Imbrola faza - "Detailing" ;)
Avatar użytkownika
miki1406
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2846
Dołączył(a): 16/8/2009, 22:37
Lokalizacja: Skierniewice



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości




na gr