Zobacz wÄ…tek - Na poczÄ…tek do stuntu?
NAS Analytics TAG

Na poczÄ…tek do stuntu?

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Na poczÄ…tek do stuntu?

Postprzez Oby z Fartem » 13/7/2014, 10:03

Witam
Mam 17 lat, jak do tej pory jeździłem tylko na skuterze 50 i chciałem kupić coś na początek żeby ogarnąć biegi i wgle pojezdzić na gumie i takie tam. Zależy mi żeby nie było za drogie. Co byście polecali
Oby z Fartem
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 13/7/2014, 09:25


Postprzez Kruszyciel » 13/7/2014, 10:52

nsr 125, cbr 125 często przerabiają je pod stunt.
Kruszyciel
Świeżak
 
Posty: 98
Dołączył(a): 3/6/2014, 18:56
Lokalizacja: MorÄ…g


Postprzez henio12323 » 13/7/2014, 13:27

zalezy czego chcesz się uczyc, duzo osób a raczej dzieciaków szuka sprzetu do "stuntu" a potem spalą raz gume i to nazywają stuntem

jak dla mnie swietnym sprzetem do stuntu jest jakas 125tka w 4T w enduro, typu honda XL 125, dorwiesz taką za 2000 zł za reszte kasy kup sobie jakis sprzet na codzien

xlke troche przerobisz, wieksza zebatka, hb i te sprawy, i sprzet jest niezniszczalny, lekki i duzo łatwiej sie nauczyc np wolnej gumy na tym niż na 125tce "scigaczu" najwazniejsze jest nauczyc się balansu ciała, kontroli nad manetką gazu, hamulcem i sprzetłem. potem przesiadka na cos większego to bedzie praktycznie formalność. ja póki sie nie nauczyłem np latać na gumie to nie mogłem tego zrobic na zadnym moto, jak troche sie nauczyłem na swoim, to teraz siadam na rózne inne i praktycznie od razu wychodzi
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN

Postprzez adam_tomasz » 13/7/2014, 20:35

ze śmiechu poplułem monitor :D taaak nie ma to jak nie umieć jeździć a brać się za stunt :D

Pierwsze pytanie: masz jakiekolwiek uprawnienia ? karta motorowerowa, prawojazdy kat a1 ?
Drugie pytanie: ile jeździłeś skuterem ?
Trzecie: rozumiem że skuter bezbiegowy i dopiero będziesz się uczył jeździć czymkolwiek z biegami ?

Odradzam brać na razie jakiekolwiek crossy bo to inny motocykl na którym aby jeździć trzeba już mieć jakiekolwiek doświadczenie, a Ty widać, że go nie masz.

Przede wszystkim jeszcze długa droga aby się nauczyć najpierw jeździć a dopiero za jakiś czas zacznij myśleć o stunt'cie chociaż tak jak przedmówca mówił czyli pewnie skończy się na paleniu gumy.
Możesz również spróbować pobawić siew stunt na skuterze - czyli na czymś co już trochę znasz - poczytaj trochę na ten temat bo jest to dobre wyjście na start.
Instruktor nauki jazdy A,B - Poznańhttp://szkola-motocyklowa.blogspot.com/ - Twoje kompendium wiedzy
adam_tomasz
Moderator
 
Posty: 414
Dołączył(a): 15/4/2007, 14:20
Lokalizacja: Poznań

Postprzez ///MichaÅ‚ » 17/7/2014, 12:57

ogarnąć manuala i od razu piony stawiać ? hmm hmm kup nsr 125 ale licz z tym że nie wyrywa na koło jak cztero-cylindrowa 600ta :D NA POCZATEK MANUALA BEDZIE W SAM RAZ :D Tylko uważaj na nicasilowy cylinder.. nie używaj dozownika, po prostu rób mieszanke do baku :D zatarty nicasil kosztuje :D bo albo nowy cylinder albo tulejowanie :D bo nicasilu się nie szlifuje :D chociaż wziąć trzeba pod uwagę ze jest twardy i przy zatarciu rysy mogą być tylko na tłoku :D
///Michał18
///Michał
Świeżak
 
Posty: 24
Dołączył(a): 17/7/2014, 11:20
Lokalizacja: Zgierz



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości




na górê