Zobacz wątek - Jaki cruiser do 9 000 zł
NAS Analytics TAG

Jaki cruiser do 9 000 zł

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Jaki cruiser do 9 000 zł

Postprzez kjung » 9/7/2014, 09:10

Witajcie,

rozglądam się za swoim pierwszym motocyklem. Zakup planuję na przełomie zimy/wiosny ale chcę sobie jeszcze teraz gdy jest ciepło wybrać model i podjechać gdzieś go obejrzeć.

PrzechodzÄ…c do rzeczy:

Jakie masz doświadczenie (ile km na jakim sprzęcie),
- Honda Varadero 125 - na kursie kat A ok. dwa lata temu
- jakiÅ› skuter 50 - kilkadziesiÄ…t km

Wiek, waga, wzrost,
23 lata, 90 kg, 180 cm

Do jakich celów chcesz używać motocykla (jazda na co dzień - do pracy/szkoły/ po mieście czy trasie, weekendowe latanie z kumplami dla rozrywki, turystyka dłuższa/dalsza, jazda z plecaczkiem czy bez, jazda po torze, jazda po szutrach lub cięższym terenie), w jakich udziałach procentowych?
Chcę nim śmigać na co dzień do pracy - 70% ale także na dłuższe trasy (marzy mi się wyprawa na dwóch kółkach po Europie) - 30% - jazda z plecaczkiem - 60%

Ile kilometrów chcesz przelatać w sezonie?
Ciężko powiedzieć ale jeżeli by zastąpił mi na okres całego sezonu samochód to pewnie ok 300-400 miesięcznie.

Ile gotówki masz na sam motocykl i czy pomyślałeś o ciuchach?
Budżet - max 9 000 włączając w to kurtkę, rękawice i 2 kaski

Jaki budżet możesz przeznaczyć na jego utrzymanie w sezonie?
Myślę, że tyle ile będzie trzeba - ok 1000 zł na wymiany części i serwisowanie zawsze się znajdzie.

Jakie motocykle Ci siÄ™ podobajÄ… - sportowe, nakedy, turystyki, enduro itp.
Cruisery - cenię sobie wygodę, a w dodatku ten dźwięk 8)

Które modele na tą chwilę przyciągnęły Twoją uwagę?
- Honda VF 750 Magna
- Suzuki Intruder 800
- Kawasaki Vulcan VN 750, VN 800, VN 1500 - ten model najbardziej mi się podoba ale sporo czytałem o awaryjności 750... a nie wiem czy uda mi się coś znaleźć rozsądnego z 800 lub 1500 za te pieniądze

Chciałbym jakiś duży i wygodny motocykl, nie tylko dla mnie ale też dla plecaczka. Miło by było jakby był wyposażony w: szyba z przodu, lightbar, sissybar i fajnie by było jakby miał jakieś sakwy - im lepiej doposażony kupię tym mniej później będzie trzeba dokładać :).

Dodam, że wolę się trochę na początku pomęczyć i bardzo ostrożnie jeździć niż za sezon zmieniać moto.
kjung
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 9/7/2014, 08:46


Postprzez Karol20 » 9/7/2014, 10:47

Nie chce Ciebie martwić ale słaby strój dla 2 osób to jakieś 2,5-3k na osobe.

Czyli z Twoich 9 zostaje 3-4 na motocykl.

Rejestracja, pewnie oc, jakis podstawowy serwis. i zostaje ci 2k na motocykl :twisted:

kjung napisał(a):Dodam, że wolę się trochę na początku pomęczyć i bardzo ostrożnie jeździć niż za sezon zmieniać moto.

Tego nie przeskoczysz. Oszukujesz tylko siebie.
Suzuki SV650s k7
Karol20
Bywalec
 
Posty: 595
Dołączył(a): 11/7/2012, 19:16


Postprzez kjung » 9/7/2014, 10:56

Na początku chociaż kaski kupię za ok 1000 zł sztuka pewnie. Kurtki i resztę będę kupował mając już swoje dwa kółka :) Myślę, że optymalnie pewnie by było wydać 6 000 na moto i resztę w ubrania i opłaty. Tylko pytanie co za te 6 000 dostanę ciekawego i niezawodnego?

W tym przedziale to chyba tylko magna albo vulcan 750. Może coś innego jeszcze polecicie? Chciałbym coś pancernego nie do zajeżdżenia z czym mógłbym się zestarzeć hehe
kjung
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 9/7/2014, 08:46

Postprzez kello » 9/7/2014, 12:05

Dobry kask dostaniesz za 700-800zł, kurtka za 400 do dostania. Do tego buty za 400 dostaniesz + 150 na rękawice. Na upartego w dżinsach możesz jeździć. Czyli w 3k dla siebie i plecaczka się zmieścisz bez spodni dla obu i butów dla plecaczka.

Można szukać Virago 535. Spójrz sobie na motocykle pokroju Kawasaki Zephyr. Może spodoba ci się klasyka bez armatury.
kello
Świeżak
 
Posty: 165
Dołączył(a): 26/6/2013, 14:25

Postprzez Karol20 » 9/7/2014, 12:13

kjung napisał(a):Kurtki i resztę będę kupował mając już swoje dwa kółka :)


Prosiłeś o radę to ją dostajesz: To jest strasznie głupie to co chcesz zrobić. Tu masz dowód:
http://jalopnik.com/5952473/my-severely ... motorcycle

Najpierw ubrania potem motocykl.
Suzuki SV650s k7
Karol20
Bywalec
 
Posty: 595
Dołączył(a): 11/7/2012, 19:16

Postprzez kjung » 9/7/2014, 12:32

Karol20: Przekonałeś mnie. Najpierw ubrania potem motor.

kello: Zaphyr wygląda nieźle ale nie widzę się na nim w dłuższych trasach. A virago 535 nie będzie za mała? Wygląda na takie malutkie moto i do tego ten mały bak...
kjung
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 9/7/2014, 08:46



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości




na górê