Zobacz wątek - nowy motocykl w leasingu do miasta, na dłużej
NAS Analytics TAG

nowy motocykl w leasingu do miasta, na dłużej

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
Moderują: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

nowy motocykl w leasingu do miasta, na dłużej

Postprzez hubo333 » 3/7/2014, 00:00

Jestem nowy więc witam gorąco!!! :lol:

Tak jak w temacie. Szukam nowego motocykla - mam zamiar kupić w leasingu na firmę raczej w przedziale cenowym 19-25tys. - nie ma co szaleć

Doświadczenie - małe - jeździłem na sprzętach typu ogar simson, mz 250, honda varadero, ale zdarzyły się też więszke jak r6 czy ninja600 - myślę że zrobiłem 500-700km na tym - więc raczej profesjonalistą nie jestem!

Szukam motocykla typu naked - raczej do miasta, dojazdy do pracy, znajomcyh na siłownię.
Jednak jakieś wypady za miasto też będą, jednak nie więcej niż 200km.
wzrost 180cm waga 90-105kg (zależy co robię na siłowni) wiek 20lat

motocykle na które zwróciłem szczególną uwagę to:
ktm duke 390 abs
yamaha mt-07
kawasaki er-6n

większej pojemności niż 650 nie chcę, mniejszej niż 250 też nie :P
raczej nie jara mnie stawianie motocykla na koło i tego typu zabawy
chcę do niego sobie jakąś torbę na bak kupić, bo mam nadzieję że kask pod siedzenie się zmieści :D jest fanem gadżetów i akcesoriów więc pewnie trochę na niego założę :D
"strój do jazdy" - na początek jaki mam zamiar kupić to:
Kask :shock: raczej z otwieraną szczęką - wygodniejsze według mnie i bardziej praktyczne
rękawice
buty
kurtka z odpowiednimi ochraniaczami - na okres letni zbroja
spodnie jakieś delikatniejsze
raczej nie jestem fanem ciężkich wielkich kombinezonów

chcę aby był w miarę niezniszczalny, wygodny, i ekonomiczny - też raczej nie gabarytów choppera.

proszę o wyrozumiałość :D
Pozdrawiam
hubo333
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2/7/2014, 23:33
Lokalizacja: Skierniewice


Postprzez lagiboy » 3/7/2014, 00:31

po pierwsze to zapomnij o chowaniu kasku pod siedzenie :) to nie skuter. flaszka Ci wejdzie, może dwie, zależy od motocykla.
z motocykli to to co Ci się bardziej podoba. wszystkie 3 są fajne z tym że duke to jednocylindrówa tak jak Yamaha MT-03,
ER-6 i MT-07 dwucylindrówki i są to fajne propozycje do miasta, z KTM także większy Duke 690 (również jednocylindrowy). Z dużo-gabarytowych motocykli jest GSF650N Bandit. Nowa Honda CB650F też jest całkiem fajnym motocyklem i całkiem przyjaznym na pierwsze moto. Inne Hondy NC700S i NC750S oraz CB500F. Do NC wchodzi kask w bak, taki bajer od hondy.
Jak nie jesteś fanem wielkich ciężkich kombi to kup sobie lekkie perforowane letnie kombi, albo tekstylki 3 warstwowe 1-warstwa wierzchnia, 2-membrana, 3-ocieplacz.. Aby zdecydować należałby się przejechać, każdy jest inny i każdy woli co innego.
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35


Postprzez Movi » 3/7/2014, 08:43

MT 07 do miasta to rewelacja.

Kawka też jest spoko, jednak jest cięższa od MT o przeszło 20 kg. 07 skacze z pasa na pas jak żabka :)

Kolejna rzecz to ubezpieczenie MT- Yamaha oferuje naprawdę fajną ofertę. Wychodzi około 900 PLN na rok za OC, AC, NNW.

Nie wiem jak to jest w przypadku Kawasaki.
Avatar użytkownika
Movi
Moderator
 
Posty: 2276
Dołączył(a): 23/2/2008, 00:10
Lokalizacja: Łódź/ 3city

Postprzez hubo333 » 3/7/2014, 13:08

słyszałem opinię że MT 07 ma bardzo miękki przedni wahacz i przy szybszym pokonywaniu zakrętów może tracić przyczepność - jednak MT 07 też mi się podoba, jednak raczej kawasaki bardziej mnie przekonuje
Pozdrawiam
hubo333
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2/7/2014, 23:33
Lokalizacja: Skierniewice

Postprzez Movi » 3/7/2014, 13:14

Warto przyjść do salonu i się przejechać.
Avatar użytkownika
Movi
Moderator
 
Posty: 2276
Dołączył(a): 23/2/2008, 00:10
Lokalizacja: Łódź/ 3city

Postprzez Glenroy » 3/7/2014, 15:55

Ja bym decydował między MT 07, ER6 a XJ6n, z przewagą ku MT, ER6 pomimo, że jest bardzo fajnym motocyklem jakoś mi wizualnie nie leży :).

Co do stroju, skórzana kurtka, pokroju ixon fueller czy lithium, do tego moto jeansy i jest spoko, w kurtce masz podpinki więc można ją dostosować do panujących warunków, zbroja? Mam zbroję od 2 lat i od tego czasu dzisiaj jeździłem w niej 5 raz :), co nie zmienia faktu, że czasami się przydaje :).
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Postprzez Black-Ghost » 3/7/2014, 22:35

Przejedz się każdym z nich a będziesz wiedział który ci najbardziej podpasuje :)
Avatar użytkownika
Black-Ghost
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 4635
Dołączył(a): 4/12/2010, 17:47
Lokalizacja: Oświęcim(KOS)

Postprzez Roslina » 9/7/2014, 17:25

A nie bardziej Ci sie oplaca mt07 na raty bez oprocentowania lub mt03 w promocji trzy lata jezdzenia za darmo(klocki,oleje itp)?
Jesli chodzi o stroj to skora i bielizna dobra. Dzinsy fajne tylko to zawsze bedzie szmata,a jesli juz tu z nitka kevlarowa a nie panelami.
Avatar użytkownika
Roslina
Świeżak
 
Posty: 29
Dołączył(a): 9/7/2014, 15:00
Lokalizacja: Warszawa



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości




na gr