Zobacz wątek - Pierwszy motocykl do dojazdów do pracy.
NAS Analytics TAG

Pierwszy motocykl do dojazdów do pracy.

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
Moderują: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Pierwszy motocykl do dojazdów do pracy.

Postprzez AndorDrakon » 1/7/2014, 07:59

Witam,

30 lat, brak doświadczenia (pomijając kurs na prawo jazdy). Samochodem jeżdżę od 10 lat.

Chce kupić nowy motocykl, coś, czym będę dojeżdżał do pracy - około 40 km w jedną stronę co daje 80 km dziennie. Myślałem o motocyklu Honda CB500F i już w sumie podjąłem decyzję gdy dowiedziałem się o Yamaha MT07. Skoro cena jest prawie taka sama to po co wybierać słabszy.

Pytanie jest następujące, skoro większość doświadczonych motocyklistów poleca max 50 KM na start nawet dla dorosłych, to czy prawie 80 konna Yamaha nie będzie ryzykownym zakupem?

Pozdrawiam.
AndorDrakon
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 1/7/2014, 07:46


Postprzez Movi » 1/7/2014, 08:50

Kolego MT 07 jest tak na maksa przewidywalnym motocyklem że nie wyobrażam sobie żeby mogła kogo kolwiek zaskoczyć :o

Ponadto masa tego motocykla i elastyczność silnika tworzą z niego naprawdę fajny miejski motocykl.

Spalanie jeżdżąc normalnie koło 5tki jak ciężko gonisz 6.
Avatar użytkownika
Movi
Moderator
 
Posty: 2276
Dołączył(a): 23/2/2008, 00:10
Lokalizacja: Łódź/ 3city


Postprzez Karol20 » 1/7/2014, 10:00

Zastanow sie jeszcze czy chcesz sie pakowac w nowy motocykl jako pierwsza maszyna.

1. Na pewno bedziesz mial jakies gleby wieksze czy mniejsze, a nowego troche szkoda.
2. Moze po prostu motocykle nie sa dla Ciebie.

Ja bym kupil jednak cos uzywanego i sie sam przekonal.
Suzuki SV650s k7
Karol20
Bywalec
 
Posty: 595
Dołączył(a): 11/7/2012, 19:16

Postprzez jasnoksieznik » 1/7/2014, 10:26

Dobrze gada, polac mu!

Sprobuj pojsc do jakiegos salonu i usiadz na kilku moto, poprzymierzaj sie, poogladaj - w rzeczywistosci moze sie spodobac inne moto, niz to, ktore fajnie na zdjeciach wyglada.

Pojezdzij na uzywanym "czymkoliwek" klasy 500, ew. Ninja250, w zimie zamow nowe moto takie, jakie Ci sie spodoba i odbierz na wiosne, np. 600tke (ER-6, XJ.-6, Ninja300, Gladius itp.).
Uzywane moto dla poczatkujacych latwo sprzedac z niewielka strata.
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Postprzez emisarius » 1/7/2014, 11:25

Koledzy dobrze radzą. Na pierwszą maszynę kup sobie używaną 500tkę. Przy odrobinie szczęścia (jeśli jej mocno nie rozwalisz) sprzedasz ją za rok, dwa w tej samej cenie i kupisz sobie wymarzony sprzęt.

Weź pod uwagę, że nie wiesz jaki typ maszyny jest dla Ciebie:
- może cruiser
- może naked
- może sport
- a może maksi-skuter

Z używaną taniochą dasz sobie czas na zastanowienie - możesz wtedy korzystać z jazd próbnych i określić swoje preferencje.
Avatar użytkownika
emisarius
Świeżak
 
Posty: 46
Dołączył(a): 4/3/2011, 15:08
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez emisarius » 1/7/2014, 11:33

Jeszcze słówko... wiemy jaki klimat jest w Polsce: 600tka to minimum a najlepiej litr i 100KM+.

Moja rada:
Na pierwsze moto najlepiej wziąć jak najlżejszy i jak najsłabszy sprzęt - pomoże Ci to szlifować technikę i dochodzić do limitów maszyny (optymalnie jakieś 250 max 500).

Inaczej zatrzymasz się w rozwoju i będziesz jednym z baaaardzo wielu McDonaldowych motocyklistów na 600tkach, których da się objechać skuterem 250 na byle zakręcie.

Kolego na przyszłość edytuj posty.. Movi
Avatar użytkownika
emisarius
Świeżak
 
Posty: 46
Dołączył(a): 4/3/2011, 15:08
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez lagiboy » 2/7/2014, 22:10

A ja uważam że MT-07 jest fajnym sprzętem, a że jest to golas to przy założeniu crash padów na ramę i piasty, nawet przy glebie ucierpią crash pady ewentualnie lusterko i klamka, rozsądnie byłoby pójść drogą przez maszynę używaną, bo szkoda żebyś za rok sprzedawał MT bo Ci nie podpasowała i w zasadzie to wolałbyś coś z owiewkami. Owiewki fajna sprawa, wszyscy, którzy jeżdżą poza miastem lubią owiewki, w mieście mało przydatne.
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości




na gr