Zobacz wątek - Motocykl sportowy do codziennej jazdy do 9000zł
NAS Analytics TAG

Motocykl sportowy do codziennej jazdy do 9000zł

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
Moderują: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Motocykl sportowy do codziennej jazdy do 9000zł

Postprzez Kryspek94 » 2/7/2014, 21:11

Cześć, założyłem konto na tym forum, bo jestem zielony w sprawach motocyklowych i mam zamiar kupić sobie (późną zimą, bo ponoć najtaniej) sportowy motocykl.

1. Doświadczenie jakie posiadam jest bardzo niskie, ale nie zerowe, bo już 4 sezony przejeździłem na Kymco Agility 50.
2. Mam 21 lat, waga 70kg, wzrost 183cm
3. Motocykla mam zamiar używać do dojazdów do szkoły (40%), wypadów na weekend (20%), pojeżdżenia po mieście (15%) oraz 2-4x w miesiącu w trasę około 200km (25%) (jak na razie, później może trochę dłuższe, ale na pewno nie będą to wyprawy kilkuset kilometrowe) .
4. Ile chciałbym przelatać w sezonie km, hmm myślę że więcej jak 15000km nie przejadę.
5. Na motocykl chciałbym przeznaczyć od 7000-9000zł, i na odzież do 2000zł. Zbierałem te pieniądze bardzo długo i nie chciałbym kupić szmelcu z którego nie będę zadowolony oraz mniejszego, żeby za rok kupić większy, bo mnie na to nie stać, dlatego optymalnym rozwiązaniem dla mnie była by jakaś 600-tka, pewnie zaraz większość z was, pojedzie po mnie, że nie mam doświadczenia i chcę od razu na taką pojemność się ładować, ale szczerze powiem, że wiem co oznacza posiadanie motocykla i jakie mogą być tego skutki, a ja nie zamierzam rozsmarować się na drodze jak margaryna na kromce chleba, wiem że w Polsce nie ma za wielu miejsc, żeby dać się maszynce rozkręcić, dlatego ja w 95% będę jeździł ostrożnie i nie za szybko, pomimo iż dosiadał będę prawdziwego potwora (jak dla mnie wystarczy).
6. Chciałbym, aby na utrzymanie w sezonie, więcej jak 1000zł nie wydawać, a z resztą sam nie wiem, bo nie znam się na cenach i na tym co trzeba i jak często wymieniać bo się psuję lub zużywa.
7. Moim marzeniem jest mieć motocykl sportowy.
8. Maszynami, które przyciągnęły to Honda CBR 600rr, Yamaha YZF R6 i Suzuki GSXR 600. Przejrzałem wiele forum, opinii na temat tych motocykli poznałem ich wady i zalety, ale po prostu muszę mieć, któregoś z tych motocykli.
9. Chciałbym, aby motocykl był w miarę wygodny, mało palił, był niezawodny (nie psuł się), a jeżeli już to części tanie i łatwo dostępne, prowadził się spokojnie i delikatnie, ale też żwawo przyspieszał, to chyba tyle z wymagań jakie musi spełniać :D

Proszę o pomoc w dokonaniu wyboru, mam nadzieję że mi doradzicie.
PS. Pewnie będziecie mi chcieli doradzić, którąś z 500-tek na początek (gs500, er5, cb500) ale one mi się nie podobają, a jak już wyżej wspomniałem nie mam pieniędzy, aby w kolejnym sezonie zmienić motocykl na większy. Znam gościa, który jak ja był zielony w jeździe motocyklem, a kupił sobie Yamahe R6 i widziałem jak jeździ, nie wiem czy kiedykolwiek przekroczył 150km/h, bo jeździ na prawdę bardzo bezpiecznie, tak samo jak ja będę jeździł.
Od zawsze moim marzeniem było mieć motocykl, teraz marzenie może się ziścić :)
Kryspek94
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2/7/2014, 20:33
Lokalizacja: Kołobrzeg


Postprzez Kaai » 2/7/2014, 21:19

Punkty 1, 3, 5 (niektóre modele), 6 (najprawdopodobniej), 8, 9 są sprzeczne ze sobą.
Popraw.

Swoją drogą "PS." też jest wzięty z d**y.
white/blue zipp pro 50
Bo Zabija Nas To Co Kochamy Najbardziej ;(
Kaai
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4223
Dołączył(a): 4/1/2012, 15:18


Postprzez gumis » 2/7/2014, 21:19

Jakbym miał deja vu

viewtopic.php?t=100717

Skoro nie chcesz przekraczać 150 to na ch...ci motocykl sportowy? Na 500ccm też tak będziesz jeździł.

Po co chcesz zmieniać motocykl na większy skoro i tak nie będziesz jeździł na nim tak jak to się powinno robić na sporcie.

Co za głupie podejście do tematu. I ty masz 21 lat?

A najlepszy jest pkt.9 "Chciałbym, aby motocykl był w miarę wygodny, mało palił, był niezawodny (nie psuł się), a jeżeli już to części tanie i łatwo dostępne, prowadził się spokojnie i delikatnie, ale też żwawo przyspieszał, to chyba tyle "

Kolejno:

WYGODNY - sportowa maszyna wygodna?

SPALANIE - sport i niskie spalanie?

PROWADZIŁ SIĘ SPOKOJNIE I DELIKATNIE - tym mnie rozwaliłeś


Powiedział bym, że jesteś....ale chyba się domyślasz jakiego słowa chciałem użyć.
SV 650N...bo golasy som najfffajniejsze! | | https://www.youtube.com/channel/UCDq_gh ... aEDrqGNkDg
Avatar użytkownika
gumis
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2866
Dołączył(a): 10/9/2006, 13:08
Lokalizacja: Ruda Śląska/Chorzów

Postprzez madman88 » 2/7/2014, 21:33

No punkt 9 rządzi :). Sport nie będzie wygodny, będzie żarł benzynę jak cygan gruz, a o spokojnym prowadzeniu zapomnij czyli nie tego szukasz :d
Braci się nie traci
suzuki gsf 400 bandit--->kawasaki zx6r 636
Avatar użytkownika
madman88
Świeżak
 
Posty: 258
Dołączył(a): 16/4/2014, 15:50
Lokalizacja: Osw

Postprzez Kryspek94 » 2/7/2014, 21:39

@gumis

Skoro nie chcesz przekraczać 150 to na ch...ci motocykl sportowy? Na 500ccm też tak będziesz jeździł.


Po to, że mi się taki podoba, a jak nabiorę więcej doświadczenia, to czemu miałbym się nie wybrać na jakiś tor?

WYGODNY - sportowa maszyna wygodna?


Z tych modeli co podałem, chcę abyście mi powiedzieli na którym, przy moim wzroście było by mi najwygodniej, a nie o to żeby motocykl był wygodny jak fotel

SPALANIE - sport i niskie spalanie?


Chodzi mi o to, żeby przy normalniej jeździe dało się nie palić więcej jak 7l/100km, a nie żebym jeździł na powietrze.

PROWADZIŁ SIĘ SPOKOJNIE I DELIKATNIE - tym mnie rozwaliłeś


Dobra, może nie tak powinienem to napisać, ale chodziło mi o to, żebym nie miał problemów z wbijaniem biegów, wchodzeniem w winkle


Ja nie pytam się was po to, żebyście po mnie teraz cisnęli, dałem wam to czego oczekuję i 3 motocykle do wyboru, więc powiedzcie mi, który z nich i tyle, dziękuje.
Od zawsze moim marzeniem było mieć motocykl, teraz marzenie może się ziścić :)
Kryspek94
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2/7/2014, 20:33
Lokalizacja: Kołobrzeg

Postprzez jasnoksieznik » 2/7/2014, 21:46

Jedyne moto, ktore mi przychodzi do glowy jakow wspolny mianownik Twoich wymagan i sladowych ilosci zdrowego rozsadku, to Ninja 250.

Filmik pogladowy (zegar jest w milach): https://www.youtube.com/watch?v=xWnDYUE_2x0
Ostatnio edytowano 2/7/2014, 21:47 przez jasnoksieznik, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Postprzez Kaai » 2/7/2014, 21:46

w winkle wchodzić nie będziesz umiał, biegi będą wyskakiwać (nie raz nie dwa) a mniej niż 7l przy normalnej jeździe (raczej nieosiągalne)
white/blue zipp pro 50
Bo Zabija Nas To Co Kochamy Najbardziej ;(
Kaai
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4223
Dołączył(a): 4/1/2012, 15:18

Postprzez jasnoksieznik » 2/7/2014, 21:48

No i jeszcze pytanie - jakie masz prawo jazdy?
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Postprzez Kryspek94 » 2/7/2014, 21:53

jasnoksieznik napisał(a):No i jeszcze pytanie - jakie masz prawo jazdy?


Prawo jazdy mam A1, wiem że istnieje możliwość zablokowania motocykla (przyduszenia?) bo na A1 można do, nie pamiętam dokładnie 90KM?
Od zawsze moim marzeniem było mieć motocykl, teraz marzenie może się ziścić :)
Kryspek94
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2/7/2014, 20:33
Lokalizacja: Kołobrzeg

Postprzez Rafixen » 2/7/2014, 21:59

Kryspek94 napisał(a):
jasnoksieznik napisał(a):No i jeszcze pytanie - jakie masz prawo jazdy?


Prawo jazdy mam A1, wiem że istnieje możliwość zablokowania motocykla (przyduszenia?) bo na A1 można do, nie pamiętam dokładnie 90KM?


Rozwaliłeś mnie z tym A1 :D Na te sporty co chcesz to A trzeba... Napisz jak zrobisz.
Serce bije w tempie obrotów maszyny :)
Rafixen
Świeżak
 
Posty: 73
Dołączył(a): 7/6/2013, 20:38
Lokalizacja: Okolice Krasnegostawu

Postprzez Kaai » 2/7/2014, 22:00

na a1? chyba do 15 xD

na a2 nawet nie zdławisz żadnego z wymienionych (stosunek mocy do masy nie wejdzie).

mam fajny kalkulator na kategorie prawka, ale ci nie podrzucę bo mam to na imiennej stronie, zatem odsyłam do wiki.

swoją drogą, widzę, że nawet nie wiesz ile kucy mają te szpeje, skoro myślisz, że "do 90KM "(tak wiem, poronione) można na nich jeździć
Ostatnio edytowano 2/7/2014, 22:01 przez Kaai, łącznie edytowano 1 raz
Kaai
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4223
Dołączył(a): 4/1/2012, 15:18

Postprzez jaroaro » 2/7/2014, 22:00

To Ty chyba nawet nie wiesz jaką masz kategorię bo na A1 to możesz mieć CBR ale 125 ; )
Triumph Street Triple
jaroaro
Bywalec
 
Posty: 758
Dołączył(a): 1/6/2012, 12:19
Lokalizacja: się biorą wszy

Postprzez madman88 » 2/7/2014, 22:02

Chyba nie bardzo A1 się nadaje

A1- 11kw (15km)
A2- 35kw (47,59km)
Braci się nie traci
suzuki gsf 400 bandit--->kawasaki zx6r 636
Avatar użytkownika
madman88
Świeżak
 
Posty: 258
Dołączył(a): 16/4/2014, 15:50
Lokalizacja: Osw

Postprzez gumis » 2/7/2014, 22:07

A nie mówiłem? Idiota.
SV 650N...bo golasy som najfffajniejsze! | | https://www.youtube.com/channel/UCDq_gh ... aEDrqGNkDg
Avatar użytkownika
gumis
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2866
Dołączył(a): 10/9/2006, 13:08
Lokalizacja: Ruda Śląska/Chorzów

Postprzez jasnoksieznik » 2/7/2014, 22:13

Musze przyznac, ze jak na trolla, to pierwszy post jest calkiem skladny.
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Postprzez leff » 2/7/2014, 22:25

podlinkowac Ci wydarzenie na FB zwiazane z pogrzebem dziewczyny, ktora kupila R6 na pierwsze? pogrzeb w sobote, mozesz wpasc
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX

Postprzez lagiboy » 3/7/2014, 00:58

Kopara mi opadła, czytałem to z myślą, że dam chłopakowi nadzieję i zaproponuję mu kompromis cbr600F ale im dalej tym szczena niżej, aż zaryłem zębami o podłogę... WTF gdzie jest LOGIC? jestem wegetarianinem - jem śledzie i inne ryby...
jestem gruba i źle się z tym czuję, żrę czekoladę i lody żeby poprawić sobie samopoczucie. Obrazek
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez Sykopson » 3/7/2014, 08:27

Wymieniłeś CBR600RR - tej nie kupisz za tyle i nie nadaje się na pierwsze moto, R6 - leff napisał wystarczająco dosadnie, w każdym razie to jedna z najwredniejszych 600tek, nie nadaje sie na pierwsze moto, GSXR - NIE nadaje sie na pierwsze moto tak jak i poprzednicy.

Wygodny, sportowy, niepsujliwy, w miare oszczedny i łatwo się prowadzi do 9k - jedyne co w miarę spełnia te kryteria to CBR F3/4, a i to jest za mocne na pierwsze moto. Poleciłbym Ci SV650S, kupisz już na wtrysku sprzęta, bedzie wygladał w miare sportowo, mało palił itd. no i bedzie znośny na pierwszy choć i nawet SVka tak sobie się na to nadaje.

Co do "żwawego przyspieszania" - po Kymco 50 to nawet GS500 będzie dla Ciebie demonem prędkości, 6s do 100 nie w kaszę dmuchał.

Co do kolegi na R6...


...to po ki grzyb mu R6??? Żeby się toczyć i scierać pasek na srodku opony... :roll:


EDIT: dobra, teraz doczytałem o A1... :lol: chłopie głupi jesteś czy jak??? A1 jest do 15KM i 125ccm pojemności, a policjanci aż tak głupi nie są, RS125 jeszcze puszczą, ale R6 na A1 to musieliby być na prawde idiotami. Wiesz jakie konsekwencje grożą za rejestracje czegos wiekszego na mniejsze? Fałszerstwo itd. generalnie możesz wylądować w pierdlu, a jak nie daj Bóg kogoś na tym uszkodzisz, a ubezpieczyciel to wykmini to się na Ciebie wypnie, pójdziesz do pierdla i jeszcze będziesz płacił rentę do końca życia poszkodowanemu... :roll:
Suzuki Bandit 400 był

Suzuki SV650 S jest
Avatar użytkownika
Sykopson
Stały bywalec
 
Posty: 1097
Dołączył(a): 22/8/2010, 18:14
Lokalizacja: Kraków (Zielonki)

Postprzez Black-Ghost » 3/7/2014, 22:38

Koniec trolingu.. Idź zawracać tyłek innym na mniej poważnym forum! Z obiekcjami zapraszam na PW! Zamykam!
Avatar użytkownika
Black-Ghost
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 4635
Dołączył(a): 4/12/2010, 17:47
Lokalizacja: Oświęcim(KOS)



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości




na gr