Zobacz wÄ…tek - YZF Thundercat po remoncie silnika.
NAS Analytics TAG

YZF Thundercat po remoncie silnika.

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

YZF Thundercat po remoncie silnika.

Postprzez pablo9321 » 1/7/2014, 19:04

Hejka Wszystkim.

Mam pytanie , w mojej okolicy stoi owe moto , tylko ze jest po remoncie silnika.
Nie wiem czego moge sie spodziewac po takim motocyklu w perspektywie czasu...
Koszt remontu to ponoc 3500zł, nie widziałem jeszcze faktur i nie wiem dlaczego był remont.

http://olx.pl/oferta/yamaha-thundecat-r ... a56e2af38b

Chcę tylko Od Was uzyskać jakąs porade, wiadomość czy moto po remoncie silnika to warte inwestycji/zakupu ?
Wiem ze w tych modelach remont silnika wypadalo by zrobic po 60tys km ...
Czyli moto już swoje przezylo ...
pablo9321
Świeżak
 
Posty: 36
Dołączył(a): 3/4/2014, 09:41
Lokalizacja: świętokrzyskie, powiat staszowski


Postprzez vardana » 1/7/2014, 20:46

Witam,
powymądrzam się bo podejrzewam ze i tak nikt zechce podejść do tematu.

Mógłbyś się nasłuchać mnóstwa zdań ludzi, dla których każdy motor w którym coś trzeba było wymienić to już złom, którzy fakt że coś ostatnio było naprawiane mylą z tym, że moto miał totalnego dzwona itp i którzy w czambuł skrytykują remont silnika.

Jak remont został zrobiony dobrze i bez oszczędności to można przypuszczać, że moto ma dobry, świeży silnik. Czy został zrobiony dobrze będzie świadczyć pierwsze 1000km, czy właściciel już tyle wyjeździł ? Czy może moto czeka na frajera który go zaraz po partackim remoncie zajedzie.
Jakby miało ze 2-3tyś. km po remoncie i chodziło ładnie, to ja bym to potraktował jako okazję.

Poza tym można sobie tylko gdybać i wróżyć mając tak szczątkowe informacje jak te które podajesz. To jakby pytać czy warto się spotykać z dziewczyną - ona ma krótkie włosy. I to wszystko. Co to za kryterium ?

Byłeś oglądać to moto, słyszałeś jak chodzi ?
Napisz jak będziesz wiedział co było robione w silniku, wtedy podpowiemy. Zakładam, że jak ktoś się szarpnął żeby włożyć taką kasę w tak stary motor, to przynajmniej reszta (rama, opony napęd itp, jest na tyle w dobrym stanie, aby moto nie złomować, ale doprowadzić do kultury)

Pozdrawiam.
Yamaha FZR 1000
vardana
Świeżak
 
Posty: 113
Dołączył(a): 31/3/2014, 20:32
Lokalizacja: Warszawa - bielany


Postprzez Invi » 1/7/2014, 21:20

Zależy co było robione ;) Kwota sugeruje albo partacki remont części których się nie naprawia, albo zwykłą w miarę porządną naprawę części, które się naprawia ;)
Avatar użytkownika
Invi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez RUTRA.RD » 2/7/2014, 12:38

zrób tak jedz i obadaj z kimś doświadczonym, odpal posłuchaj jak chodzi i przepałuj go na drodze jak zdrową zdzi.. :) jak nic nie padnie i nie zacznie stukać znaczy to ze może być wszystko ok z moto i tym remontem
TL1000R- Odszedł została Hayabusa i
Nowy nabytek KTM RC8
Avatar użytkownika
RUTRA.RD
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4149
Dołączył(a): 14/10/2010, 11:58
Lokalizacja: Satanistyczna pustka umysłowa

Postprzez pablo9321 » 2/7/2014, 20:29

Motocykla jeszcze nie obejrzalem bo wlasciciel ma czas dopiero w ten piatek...
Natomiast z rozmowy sie nie wiele dowiedzialem .
Wiem jedynie tyle ze Dwojka byla naprawiana i czesci byly zamawiane z USA na kwote 570$.
Sprzedajacy nie chcial mi udzielac szczegolowych informacji przez telefon, ciagle powtarzal, ze najlepiej przyjechac i obejrzec samemu.

Na szczescie mam blisko wiec w piatek sie wybiore i dam Wam znac.
pablo9321
Świeżak
 
Posty: 36
Dołączył(a): 3/4/2014, 09:41
Lokalizacja: świętokrzyskie, powiat staszowski

Postprzez vardana » 4/7/2014, 16:46

Koło zębate do skrzyni można na rynku znaleźć, albo dorobić jak wie się gdzie, wprawdzie dorabianie potrafi kosztować koło 800zł (za jedno koło...) ale jest to element z prawdziwego zdarzenia. To tak w najgorszym wypadku.

Natomiast ze USA, o ile ja się orientuje, sciąga się głównie pierścienie cylindrów. Więc można zakładać że moto miało pierścienie i uszczelniacze + poprawki w skrzyni. I wtedy by wyszło ze 3.5 koła. O ile zostały dobrze zrobione tuleje cylindrów a moto teraz nie bierze oleju, to remont byłby całkiem całkiem...
Yamaha FZR 1000
vardana
Świeżak
 
Posty: 113
Dołączył(a): 31/3/2014, 20:32
Lokalizacja: Warszawa - bielany



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 22 gości




na górê