Zobacz wątek - Pierwszy Motocykl pojemność (600)
NAS Analytics TAG

Pierwszy Motocykl pojemność (600)

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
Moderują: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Pierwszy Motocykl pojemność (600)

Postprzez Stormshadow » 2/7/2014, 17:07

PROSIŁBYM O NIE ZABIERANIE GŁOSU PRZEZ OSOBY KTÓRE NIGDY NIE MIAŁY STYCZNOŚCI Z PODANYMI MOTOCYKLAMI, UMORALNIANIE ZOSTAWCIE DLA BLISKICH

Witam wszystkich zainteresowanych tym tematem, a także dziękuję każdemu kto chciałby pomóc mi w podjęciu decyzji i podzieleniu się swoimi doświadczeniami,

za nim stworzyłem konto i napisałem ten temat, przeczytałem w internecie wiele opinii na temat motocykli, ich porównywanie, ale stwierdziłem że najwięcej do powiedzenia mają posiadacze pojazdów od zaplecza technicznego jak i awaryjności :) oczywiście każdy ma swoje własne opinie i prosiłbym o podzielenie się nimi w dokonaniu wyboru zakupy pierwszego motocykla o pojemności 600 cm3

Całkowity wydatek na motocykl do 12 tysięcy, tak wiem że nie bedzie to nówka z salonu :) i tego nie oczekuje



* wszystko to moja opinia jaka wyniosłem po wystudiowaniu internetu :) jezeli dany uzytkownik powie inaczej nie obraze sie i chetnie wyslucham jego uwag na ten temat

Jakie masz doświadczenie (ile km na jakim sprzęcie), o wiele za malo praow jazdy od 5 lat, ale jazda na motocyklach nie była codziennością, raz na rok, nie mozemy tutaj mowic o km
- Wiek, waga, wzrost, 24/73/177
- Do jakich celów chcesz używać motocykla (jazda na co dzień - do pracy/szkoły/ po mieście czy trasie, weekendowe latanie z kumplami dla rozrywki, turystyka dłuższa/dalsza, jazda z plecaczkiem czy bez, jazda po torze, jazda po szutrach lub cięższym terenie), w jakich udziałach procentowych? miasto 45%trasa45% nocne wypady* 10%
- Ile kilometrów chcesz przelatać w sezonie? ciezko mi oszacowac okolo 5-8tysiecy w zaleznosci od pracy,
- Ile gotówki masz na sam motocykl i czy pomyślałeś o ciuchach? 12 tysiecy, tak pomyslalem o ciuchach i kasku
- Jaki budżet możesz przeznaczyć na jego utrzymanie w sezonie? -
- Jakie motocykle Ci się podobają - sportowe, nakedy, turystyki, enduro itp. sportowe
- Które modele na tą chwilę przyciągnęły Twoją uwagę? Motocykle o które sprawiają w mojej głowie zamęt to:

Suzuki GSX 600 R (najbardziej przekonany*)// Yamha R6(najlepiej wyglada*) // Honda Cbr 600rr (najbardziej polecany z tego co wyczytalem*)


jeśli ktos poleci zupelnie inny motocykl prosilbym o plusy i minusy


tak więc proszę o opisanie swoich doświadczeń co sprawi że będzie dla mnie bardzo pomocne :)

kolejna prośba na jakie elementy, a dokładniej na jakie aspekty mam zwrócić uwagę przy oględzinach jednośladu

pozdrawiam i z góry dziękuję :) prosiłbym też o nieumoralnianie mnie, co jest dla Ciebie co nie, do czego sie nadajesz a do czego nie:) nikt nie chce sie zabić, a nie jestem też typem czlowieka ktory zobaczy, napalil sie i juz chce jezdzic na kole i wyrywac laski,
motocykl chcialem miec od zawsze, lecz srodki oraz czas na to nie pozwalały, tak wiec moja decyzja jest przemyslana, nie chce kupic motocykla aby scigac sie z Frogiem w M3, ale abym mogl w niego inwestowac i nie musial go sprzedawac i wymieniac po uplywanie danego czasu, uważam ze doszedlem do pewnego etapu w zyciu kiedy jestem na to gotów, pod aspektem wyobrazni oraz tego co moze sie wydarzyć nie koniecznie z mojego powodu,

[ oraz wiem jak działają prawa fizyki na ciała nagle zatrzymane, ]
ps; ankiety nie mogę usunąć ponieważ ktos oddał juz głos... wiec sorka


fajnie by było gdyby osoby które się wypowiadają czytały ze zrozumieniem czego dotyczy temat i wypowiadały się na temat motocykli o danej pojemności, wszelkie uwagi, o mniejszej pojemnosci o zabijaniu sie wypadkach i o nienadawaniu się danego motocykla jako pierwszy są nie zgodne z tematem oraz moją prośbą,[/u]
Ostatnio edytowano 3/7/2014, 13:15 przez Stormshadow, łącznie edytowano 4 razy
Stormshadow
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 2/7/2014, 16:27


Postprzez jasnoksieznik » 2/7/2014, 17:14

Polecam wywalic ankiete, bo nic nie wnosi.

viewtopic.php?t=49590

Poza tym, sprecyzuj to doswiadczenie i sformuluj problematyke jednoznacznie: Czy to twoje pierwsze moto, czy tez miales juz ich na tyle duzo, ze chcesz teraz sportowa 600?

Jesli ma to byc Twoje pierwsze moto (poza okazjonalnymi przejazdzkami), to wybij sobie sportowa 600tke z glowy. Mlotem. Duzym i ciezkim. http://www.scigacz.pl/Pierwszy,motocykl ... 13809.html
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium


Postprzez Sykopson » 2/7/2014, 18:56

Powinna być jeszcze odpowiedź "żaden" :roll:
Bo żaden z tych motocykli NIE NADAJE SIĘ na pierwszy
Suzuki Bandit 400 był

Suzuki SV650 S jest
Avatar użytkownika
Sykopson
Stały bywalec
 
Posty: 1097
Dołączył(a): 22/8/2010, 18:14
Lokalizacja: Kraków (Zielonki)

Postprzez madman88 » 2/7/2014, 20:21

Panowie Panowie jak zwykle nie czytacie ze zrozumieniem tematu i umoralniacie...

Uważam, że żaden z wymienionych moto nie nadaje się na pierwsze gdyż tak Cie przeorają jak Niemcy Polskę w 45r. Trudno jest polecić jakiś motocykl bo większość z Nas zdobywała doświadczenia na słabszych i później siadało na 600 ccm mając jakieś doświadczenie i już coś wiedzieliśmy czym to się je... Pewnie mnie zaraz zhejtuje ktoś kto zaczynał od sporta 600 i żyje, też takich znam i objeżdżałem ich swoim bandziorem bo się ich bali.

Jeżeli jeździłeś kilka razy w roku wątpię, że masz jakąkolwiek wyobraźnie co się może zdarzyć podczas jazdy na moto mnie kierowcy samochodów zaskakują pomysłowością prawie codziennie i się zastanawiam czy ja jadąc autem też takie szopki odwalam.
Braci się nie traci
suzuki gsf 400 bandit--->kawasaki zx6r 636
Avatar użytkownika
madman88
Świeżak
 
Posty: 258
Dołączył(a): 16/4/2014, 15:50
Lokalizacja: Osw

Postprzez gumis » 2/7/2014, 20:33

Jakbyś miał wyobraźnie to byś wiedział co zrobi z Tobą rasowe 600ccm.

A jeśli nie wiesz to podpowiem: przemieli, przełknie, wypluje i nawet nie będzie o Tobie pamiętać.
SV 650N...bo golasy som najfffajniejsze! | | https://www.youtube.com/channel/UCDq_gh ... aEDrqGNkDg
Avatar użytkownika
gumis
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2866
Dołączył(a): 10/9/2006, 13:08
Lokalizacja: Ruda Śląska/Chorzów

Postprzez Kaai » 2/7/2014, 21:19

ja dałem inny, np rower.

mam nadzieję, że pomogłem.
white/blue zipp pro 50
Bo Zabija Nas To Co Kochamy Najbardziej ;(
Kaai
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4223
Dołączył(a): 4/1/2012, 15:18

Postprzez lagiboy » 2/7/2014, 21:31

kup sobie sokowirówkę, tą która bardziej ci się podoba, żebyś potem nie marudził, że Ci ktoś doradził i żałujesz, że kupiłeś. Takie sprzęty kupuje się albo żeby jeździły jak popieprzone albo żeby wyglądały. Strzelam, że Tobie chodzi o wygląd bo prędzej sokowirówka wyciśnie coś z Ciebie niż TY z niej, sam napisałeś, że jeździłeś od przypadku do przypadku.
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez andy7 » 2/7/2014, 21:57

Ankieta jest zle zestawiona, nie widze Hayabusy, ZZR 1400, V-Max'a, i S 1000 RR

Ktos kto traktuje cos na serio, to na serio odpowiada ineczej calosc niema sensu.

W Twoim przypadku nie podales konkretnego doswiadczenia tylko podales, ze masz 5 lat PJ. Jako, ze mam obecnie stycznosc z pania ktora ma 7 lat PJ ale po zdeniu egzaminu nie wsiadla juz do auta, co za tym idzie PJ 7 lat lezalo w szufladzie, no ale 7 lat ma.

Sam stwierdziles, ze masz za malo doswiadczenia, wiec po co rzucasz sie z motyka na slonce ?

2 cylindry w klasie 500 ccm wytarcza Ci na poczatek. Jezeli chodzi o wyglad, to na ebay'u mizna wyrwac czasem MV Aguste w plastikach z zepsutym silnikiem, postawisz przy kominku i bedzie cieszyc oko do konca dluuuuuuuuugiego zywota, a i zdrowie nie ucierpi.

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez Stormshadow » 2/7/2014, 22:02

madman88 napisał(a): później siadało na 600 ccm mając jakieś doświadczenie i już coś wiedzieliśmy czym to się je...
świetnie i właśnie tych doświadczeń z 600cc chce poczytać

madman88 napisał(a):Jeżeli jeździłeś kilka razy w roku wątpię, że masz jakąkolwiek wyobraźnie co się może zdarzyć podczas jazdy na moto mnie kierowcy samochodów zaskakują pomysłowością prawie codziennie i się zastanawiam czy ja jadąc autem też takie szopki odwalam.


nie zna mnie tu nikt, wiec jezeli ktos mi mowi ze jazda motocyklem moze odebrac zycie, to jest jeszcze wiele innych i bardziej wyszukanych metod, a umoralniac powinniscie kolegow i ludzi na ktorych wam zalezy

skąd ta pewność czy w mojej pracy nie ryzykuję utratą życia lub kalectwem codziennie? tylko jazda na motocyklu jest taka niebezpieczna?

nie interesuję mnie opinia na pierwszy moto wszystko ale nie wiecej niz 600cc, macie wieksze doswiadczenie fajnie, i chciałbym zaczerpnąć waszej wiedzy i doświadczeń na temat motocykli, (sprzetu, tego jaki jest) na co uwaząć a nie słuchać morałów że to za duża pojemność? sądziłem ze ktoś podejdzie do tematu powaznie i wypowie się na temat podanych motocykli ale widze ze wiekszość która się zaczęła wypowiadać zamiast opisać pojazd danego producenta pisze o rowerach, wiec nasuwa się jedno, osoba ktora wypowiada sie w ten sposob na zadanie pytanie nie ma pojęcia co odpowiedzieć i pisze nie na temat, co skreśla taka osobę w podstawowym rozumowaniu pytania ;)



pytanie brzmi który z nich lub inny o tej pojemności?
Ostatnio edytowano 2/7/2014, 22:11 przez Stormshadow, łącznie edytowano 1 raz
Stormshadow
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 2/7/2014, 16:27

Postprzez Kaai » 2/7/2014, 22:07

no rozumiem, ale powiedz mi, dlaczego jednak nie chcesz roweru? nie podałeś argumentacji.
white/blue zipp pro 50
Bo Zabija Nas To Co Kochamy Najbardziej ;(
Kaai
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4223
Dołączył(a): 4/1/2012, 15:18

Postprzez gumis » 2/7/2014, 22:08

Bo jest za mocny. Minimum 600ccm. Nie ma co się rozdrabniać.
SV 650N...bo golasy som najfffajniejsze! | | https://www.youtube.com/channel/UCDq_gh ... aEDrqGNkDg
Avatar użytkownika
gumis
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2866
Dołączył(a): 10/9/2006, 13:08
Lokalizacja: Ruda Śląska/Chorzów

Postprzez Stormshadow » 2/7/2014, 22:13

Kaai napisał(a):ja dałem inny, np rower.

mam nadzieję, że pomogłem.


gdybys umial czytac to zostalo napisane w 1 poscie dlaczego akurat 600, ale widocznie jestes na forum w celach nie dzielenia sie swoim doswiadczeniem: a) z powodu jego braku b) zbyt male wyksztalcenie nie pozwolilo na czytanie ze zrozumieniem
Stormshadow
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 2/7/2014, 16:27

Postprzez Kaai » 2/7/2014, 22:17

nigdzie nie widzę takiego czegoś, ale zauważyłem też to:

* wszystko to moja opinia jaka wyniosłem po wystudiowaniu internetu Smile jezeli dany uzytkownik powie inaczej nie obraze sie i chetnie wyslucham jego uwag na ten temat

miałeś chętine wysłuchać a nie wysłuchujesz tylko walisz fochy. słuchaj rad, kupuj rower.


btw, wykształcenie może być chyba za niskie (a nie za małe?)
white/blue zipp pro 50
Bo Zabija Nas To Co Kochamy Najbardziej ;(
Kaai
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4223
Dołączył(a): 4/1/2012, 15:18

Postprzez leff » 2/7/2014, 22:21

1. zaden z tych motocykli nie nadaje sie na pierwsze, w zeszlym tygodniu jedna Pani, ktora myslala, ze R6 na pierwsze to dobry pomysl pozegnala sie spektakularnie z zyciem,
2. do reszty towarzystwa - mozecie skonczyc spam?
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX

Postprzez Glenroy » 2/7/2014, 22:24

nie zna mnie tu nikt

I co w związku z tym? Na tym forum codziennością są "miszczowie", dla których opanowanie sportowej 600-ki to formalność, szkoda tylko, że większość nie może się już wypowiedzieć w tym temacie ;).

skąd ta pewność czy w mojej pracy nie ryzykuję utratą życia lub kalectwem codziennie?

tutaj już możesz mieć problem do samego siebie i ewentualnie do poziomu przestrzegania BHP.

tylko jazda na motocyklu jest taka niebezpieczna?

nie, base jumping też jest niebezpieczny, ale jakoś nie obiło mi się o uszy, żeby ktoś tam zginął, w przeciwieństwie do motocyklistów :roll:

nie interesuję mnie opinia na pierwszy moto

Jesteś kolejnym gościem, który napisał tutaj licząc, że użytkownicy przyklasną na Twoją decyzję, poklepią po ramieniu i powiedzą, że 600-ka nie jedzie, bierz od razu litra. A jak tylko ktoś zwrócił Ci uwagę, szamoczesz się jak mała dziewczynka, która nie dostała lizaka ;).

sądziłem ze ktoś podejdzie do tematu powaznie

W tym Twój problem, że wszyscy [z Twoim wyjątkiem] podeszli do tematu poważnie ;).

wypowie się na temat podanych motocykli ale widze ze wiekszość która się zaczęła wypowiadać zamiast opisać pojazd danego producenta pisze o rowerach

Ale przecież wszyscy odpisali Ci na temat motocykli, nawet wszyscy jednogłośnie, że te motocykle się nie-na-da-ją ;). A co do roweru, dla kogoś, kto Twierdzi, że po jeździe raz w roku, jest na tyle ogarnięty, żeby od razu kupić sportową 600-kę, to będzie to po prostu najbezpieczniejsza opcja ;).
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Postprzez andy7 » 2/7/2014, 22:34

Stormshadow napisał(a):gdybys umial czytac to zostalo napisane w 1 poscie dlaczego akurat 600,


Napisales Elaborat !

Z tego co doczytales, to nie chcesz zmieniac czesto. Wiec zapytam, rodzice w wieku 5 - ciu latek kupowali Ci buty o roznierze 47 ? spodnie o roznierze 30 ? Kurtke o rzmierze 64 ?

Kumasz Czy za trudne ? Motocykl do´pasowuje sie do umiejetnosci a nie d tego czy chcesz czesto zmieniac, czy tracic kase, to nikogo nie interesuje bo kazdy z nas ta kase tracil i kazdy zmienial motocykle.

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez jaroaro » 2/7/2014, 22:34

Ja powiem dlaczego wszyscy odradzają Ci te motocykle. Czasami podbijam na uczelnie motocyklem i kiedyś postawiłem motocykl obok R6 na której ktoś jeździ kwadratowo i jakbym zobaczył tego kolesia to chyba bym zaśmiał mu się prosto w twarz. Fajnie że koleś kupił mocny motocykl ale szkoda nie potrafi na nim jeździć. Kilka dni temu widziałem też że ktoś w SV zrobił na kwadratowo opony. Co to motocykli które podałeś to każdy będzie za mocny dla Ciebie. Sporty raczej nie nadają się do jazdy po mieście(szybko będzie Ci się grzał i sam będziesz się męczył), w trasy również. Jedyne słuszne miejsce dla sporta to tor. Wybierz ten motocykl który Ci się podoba i nie zawracaj innym głowy. O wadach i zaletach można poczytać w testach. Obojętnie jaki wybierzesz przy odkręceniu będziesz przerażony.
Triumph Street Triple
jaroaro
Bywalec
 
Posty: 758
Dołączył(a): 1/6/2012, 12:19
Lokalizacja: się biorą wszy

Postprzez Stormshadow » 2/7/2014, 22:47

jaroaro napisał(a): Co to motocykli które podałeś to każdy będzie za mocny dla Ciebie. Obojętnie jaki wybierzesz przy odkręceniu będziesz przerażony.

mimo iz nie mam wieloleteniego stazu na jednosladach jezdzilem 50cc/125cc/500cc/oraz 2 litrową jednostką, o duzo za ciezka dla mnie,
przy odkręceniu na kilku z nich zamiast czuc przerażenie czułem "zachwyt" i adrenalinę, a nie przerazenie dopiero gdy w momencie wyprzedzania auta, również zdecydował się na ten manewr... nie ma co sie oszukiwac, moge kupic nawet 50 czy litr a nawet 2300 a i tak bede uczyl sie, zreszta jak wy przez cale zycie...
ciesze się ze na świecie jest tak dużo ludzi ktorzy troszcza sie o moje zycie i zdrowie ze pewnie wszyscy motocyklisci pracuja w szpitalach i ratują ludzi... takie zaczynam odnosic wrazenie z tego co tutaj ludzie wypisują


jaroaro napisał(a): O wadach i zaletach można poczytać w testach..


czytałem, wypytwałem znajomych kolegów, niestety zaden z nich nie posiadał zadnego z tych modeli, wieksze, lub mniejsze... i nie mieli stycznosci z wyzej wymienionymi


jaroaro napisał(a): Wybierz ten motocykl który Ci się podoba i nie zawracaj innym głowy.


z tego co zauwazylem ludzie wchodzą tu z własnej nie przymuszonej woli... jedni robią z siebie blaznów inni jak Ty wypowiadaja się w sposob rzeczowy, kolejni olewaja a jeszcze inni nie wypowiadają sie bo nie mają bladego pojecia o tych modelach...
Ostatnio edytowano 2/7/2014, 22:49 przez Stormshadow, łącznie edytowano 1 raz
Stormshadow
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 2/7/2014, 16:27

Postprzez gumis » 2/7/2014, 22:47

Co znaczy jeździć kwadratowo?
SV 650N...bo golasy som najfffajniejsze! | | https://www.youtube.com/channel/UCDq_gh ... aEDrqGNkDg
Avatar użytkownika
gumis
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2866
Dołączył(a): 10/9/2006, 13:08
Lokalizacja: Ruda Śląska/Chorzów

Postprzez jaroaro » 2/7/2014, 22:58

Maksymalne złożenie tego motocykla było podczas postoju, gdy motocykl opierał się na stopce. Koniec offtopu
Triumph Street Triple
jaroaro
Bywalec
 
Posty: 758
Dołączył(a): 1/6/2012, 12:19
Lokalizacja: się biorą wszy

Następna strona


Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości




na gr