Zobacz wÄ…tek - Pierwsza jazda na moto - pytanie
NAS Analytics TAG

Pierwsza jazda na moto - pytanie

Jak nauczyć się wheelie? stoppie?
Czy zmieniać biegi ze sprzęgłem czy bez?
_________

Pierwsza jazda na moto - pytanie

Postprzez doomek » 30/6/2014, 22:31

Witam,

dzisiaj miałem pierwsze jazdy na kat. A mam pytanie jak to ogarnąć ? Zamiast dać motocyklowi jechać, pochylać się próbuję go cały czas prostować... Po dzisiejszych 2 godzinach bolą mnie ręce, nogi etc... Próbowałem przy slalomach naciskać nogą na podnóżek - mało dawało (nacisk na podnóżek od wewnętrznej strony zakrętu), próbowałem zjeżdżać tyłkiem z siedzenia do zewnętrznej strony zakrętu i pochylać go kolanami. Też średnio wychodziło... Slalom wolny na bramkach jeszcze robiłem ale przy 8-mce ciężko było bo albo dobijałem kierownicą do ograniczników i noga do podparcia albo za szeroko... Pewnie z czasem się uda ale może macie jakieś rady ? :)
doomek
Świeżak
 
Posty: 12
Dołączył(a): 23/5/2014, 22:44


Postprzez adam_tomasz » 30/6/2014, 22:40

Ja mam 1 radÄ™:
skoro jesteś na kursie i zrobiłeś "o matko" aż 2 h to spytaj się instruktora co i jak a jeżeli on nie jest w stanie Ci nic powiedzieć to zmień instruktora lub nawet szkołę na taką gdzie dowiesz się jak jeździć.

Czytając Twój post mam wrażenie że myślałeś że na motocykl się wsiada i od razu zapier... po torze 200 km/h schodząc na kolanko w każdy zakręt bo się naczytałeś na forach jak się jeździ. Tak to nie działa. Na razie masz wyczuć motocykl, balans itd. Reszta stopniowo na kolejnych zajęciach.
Rozmawiaj z instruktorem albo zastosuj się do mojej powyższej rady.

PS Masz prawdopodobnie złą pozycję na motocyklu, obciążasz ręce i napinasz mięśnie - to tak w skrócie
PS 2 Nie dobijaj kiery do końca - zazwyczaj stracisz równowagę (zresztą doświadczeni motocykliści również)
PS 3 W jakim mieście się uczysz ?
Instruktor nauki jazdy A,B - Poznańhttp://szkola-motocyklowa.blogspot.com/ - Twoje kompendium wiedzy
adam_tomasz
Moderator
 
Posty: 414
Dołączył(a): 15/4/2007, 14:20
Lokalizacja: Poznań


Postprzez doomek » 30/6/2014, 23:08

Uczę się w Warszawie. Instruktor mówi co mam robić i sobie idzie więc nawet jakbym chciał nie mam się kogo zapytać...
doomek
Świeżak
 
Posty: 12
Dołączył(a): 23/5/2014, 22:44

Postprzez gumis » 1/7/2014, 00:34

Zmień szkołę bo tylko marnuje Twój czas.

A wszystko cię boli bo siedzisz spięty.

Nie ma co gdybać, sam chodziłem do takiej dziadowskiej szkoły i to była strata czasu i pieniędzy. Potem wykupiłem kilka jazd w porządnej szkole i po pierwszych minutach instruktorka powiedziała w czym problem.
SV 650N...bo golasy som najfffajniejsze! | | https://www.youtube.com/channel/UCDq_gh ... aEDrqGNkDg
Avatar użytkownika
gumis
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2866
Dołączył(a): 10/9/2006, 13:08
Lokalizacja: Ruda Śląska/Chorzów

Postprzez bYki » 1/7/2014, 00:50

Jako że dopiero co się zarejestrowałem na forum, witam wszystkich użytkowników.

Co do Twojego pytania (zaznaczam że nie jestem specjalistą, prawko mam trzy lata a jeżdżę od tego sezonu).
Poczytaj o "przeciwskręcie" jest to technika, którą wykonuje każdy podczas manewru skręcania, nawet jeśli nie wie o jej istnieniu, a świadome jej używanie bardzo pomaga pokonywać zakręty, przy slalomie też się przyda.

Jak już poczytasz i ogarniesz to pamiętaj że ma to być DELIKATNE pchnięcie kiery w przeciwnym kierunku do zakrętu.


Wydaje mi się że w wielu szkołach nauki jazdy (również w tej, w której uczyłem się ja) nie mówi się o tym pojęciu.
W tym roku gdy kupiłem motocykl i zacząłem jeździć, zastanawiałem się dlaczego podczas łuków przy większej prędkości nie mieszczę się w swoim pasie. Po przejżeniu kilku tematów na forum znalazłem pojęcie "Countersteering - przeciwskręt" i po świadomym przetestowaniu tej techniki stwierdzam że w tym tkwił problem.
bYki
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 1/7/2014, 00:32
Lokalizacja: Poznań

Postprzez gumis » 1/7/2014, 05:46

A nie lepiej będzie jak najpierw nauczy się trzymać na motocyklu a dopiero potem będzie myślał o przeciwskręcie?
SV 650N...bo golasy som najfffajniejsze! | | https://www.youtube.com/channel/UCDq_gh ... aEDrqGNkDg
Avatar użytkownika
gumis
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2866
Dołączył(a): 10/9/2006, 13:08
Lokalizacja: Ruda Śląska/Chorzów

Postprzez doomek » 1/7/2014, 06:58

lepiej :) Ze zmianą ośrodka szkoleniowego jest ten problem, że już zapłaciłem więc jedyne co mi zostaje to zmiana i nadzieja że zwrócą koszty, a z tym może być różnie. Ogólnie rzecz biorąc jak nic się nie zmieni to dokończę kurs i wezmę dodatkowe godziny. Tylko gdzie ? Możecie kogoś w Warszawie lub okolicy polecić ? Ewentualnie jakaś szkoła doszkalająca z tym że wtedy z tego co się orientowałem są zajęcia dla osób które już trochę jeżdżą...
doomek
Świeżak
 
Posty: 12
Dołączył(a): 23/5/2014, 22:44

Postprzez bYki » 1/7/2014, 09:21

gumis napisał(a):A nie lepiej będzie jak najpierw nauczy się trzymać na motocyklu a dopiero potem będzie myślał o przeciwskręcie?
- JASNE ŻE BĘDZIE !!!

Chciałem tylko pokazać że coś takiego istnieje, bo na pewno nie pogorszy to manewru skręcania ;)
bYki
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 1/7/2014, 00:32
Lokalizacja: Poznań

Postprzez leff » 1/7/2014, 12:37

doomek napisał(a):lepiej :) Ze zmianą ośrodka szkoleniowego jest ten problem, że już zapłaciłem więc jedyne co mi zostaje to zmiana i nadzieja że zwrócą koszty, a z tym może być różnie. Ogólnie rzecz biorąc jak nic się nie zmieni to dokończę kurs i wezmę dodatkowe godziny. Tylko gdzie ? Możecie kogoś w Warszawie lub okolicy polecić ? Ewentualnie jakaś szkoła doszkalająca z tym że wtedy z tego co się orientowałem są zajęcia dla osób które już trochę jeżdżą...


kulikowisko
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX

Postprzez andy7 » 1/7/2014, 21:00

doomek napisał(a):lepiej :) Ze zmianą ośrodka szkoleniowego jest ten problem, że już zapłaciłem więc jedyne co mi zostaje to zmiana i nadzieja że zwrócą koszty,


Idz do kierownictwa czy szefowstwa i zapytaj czy placisz za czas instruktora ?

Postaw sprawe prosto, albo instruktoir jest na zajeciach z Toba albo zwrot kasy ze wzgledu na niedotrzymywanie umowy o szkoleniu, Mozesz wspomniec, ze pojdziesz / napiszesz pismo do starosty i tam zdasz relacje o przebiegu " szkolenia ".

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez baccari18 » 2/7/2014, 16:06

Poki mozeszz jak ci szkola nie odpowiada to zmien , bo mnie niczego tam nie nauczyli ,wiekszosc rzeczy dowiedziale msie z forum , a reszte na dodatkowych godzinach w innych szkolach :)
..
baccari18
Świeżak
 
Posty: 199
Dołączył(a): 14/9/2013, 09:58

Postprzez kukaxyl » 8/7/2014, 14:33

Zależy na jaką szkołę trafisz, ja też niewiele się nauczyłem..
Biokap proponuje swoim klientom najwyższej klasy produkty o naturalnym składzie, jak
farby do włosów (otwórz link)
kukaxyl
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 8/7/2014, 14:30



Powrót do Technika jazdy



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości




na górê