Zobacz wÄ…tek - Motocykl na codzien do 4k
NAS Analytics TAG

Motocykl na codzien do 4k

i inne małe pojemności
_________

Motocykl na codzien do 4k

Postprzez Orzech97 » 28/6/2014, 20:22

- Jakie masz doświadczenie (ile km na jakim sprzęcie),
Doświadczenie mam dość duże, jeżdziłem raz na kawasaki Ninja 250 kolegi nie można tego nazwać jakąś dłuższa karierę tym motocyklem ale zawsze coś :)
Raz przejechałem się Yamaha R1 wujaszka i powiem wam że dałem rade
do tego było tak :
Komarek
Jawa 350
Skuter
- Wiek, waga, wzrost,
Jestem dość duży i silny więc nie bedzię problemu z trzymaniem go
16lat 80kg 175 ok .
- Do jakich celów chcesz używać motocykla (jazda na co dzień - do pracy/szkoły/ po mieście czy trasie, weekendowe latanie z kumplami dla rozrywki, turystyka dłuższa/dalsza, jazda z plecaczkiem czy bez, jazda po torze, jazda po szutrach lub cięższym terenie), w jakich udziałach procentowych?
Szkoła i siłownia czasami jakiś las z kumplami i może jakiś tor? ale to może raz na ruski rok dlatego bardziej rekreacyjnie
- Ile kilometrów chcesz przelatać w sezonie? -
Nie myślę tutaj o jakiś dłuzszych trasach 50 :) ,
- Ile gotówki masz na sam motocykl i czy pomyślałeś o ciuchach?
O ciuchach to akurat nie musze się martwić rodzice kupia:) na sam motocykl na dzień dzisiejszy mam 4k
- Jaki budżet możesz przeznaczyć na jego utrzymanie w sezonie?
Jedynie na części resztę sobie sam zrobie a jak nie to zawsze u taty będzie pomoc jest bardzo zmotoryzowany , jeżdzi Yamaha Wildstar 1600ccm :P
- Jakie motocykle Ci siÄ™ podobajÄ… - sportowe, nakedy, turystyki, enduro itp.
Tak na prawdę lubie enduro ale nie pogardził bym jakimś dobrym ścigaczem tylko że nie wiem czy 50 nie bedzie obciachu jeżdzić ścigaczem więc raczej wybiore coś pod enduro bo jednak nawet 50 przy hardzie enduro jazda nie będzie się aż tak nudzić
- Które modele na tą chwilę przyciągnęły Twoją uwagę?
Z tego co wiem i jechałem jedynie raz yamaha dt ale 125 i przykuła moją uwage .

Myślałem też nad Senda ale podobno nie ma mocy , a mi jednak az tak mało też nie wystarczy , narazie myślałem coś takiego Yamaha dt 50 ale co wy na to powiecie?

Dlaczego chce 50? a już mówię nie mieszkam w polsce a w Anglii dlatego moge jeżdzić za ok. 9mc legalnie 125 która od razu bedę kupywał a nie chce rok jeżdzić na nie legalu bo to co sobie odłoże to na mandaty pójdzie , tutaj z prawkiem nie ma problemu więc zrobie sobie na 50 i potem na 125.

http://olx.pl/oferta/yamaha-dt-50-rieju ... dbcc843636 Co możecie mi powiedzieć na temat tego motorku ?
Orzech97
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 28/6/2014, 19:54


Re: Motocykl na codzien do 4k

Postprzez Glenroy » 29/6/2014, 09:48

Orzech97 napisał(a):Raz przejechałem się Yamaha R1 wujaszka i powiem wam że dałem rade

Dałeś radę, znaczy się nie wyglebiłeś, czy szurałeś kolanami po winklach? :roll:
Uwierz mi, że jechać a jeździć to dwa różne światy :)

Orzech97 napisał(a):tylko że nie wiem czy 50 nie bedzie obciachu jeżdzić ścigaczem

No proszę Cię...od razu litra kup, bo na 600-ce też nie będzie takiego szacunu. Jeszcze kilka lat temu mieliśmy z kumplem mega zabawę na simsonach, później kumpel kupił apkę RS50, na której jeździł w zasadzie do momentu aż razem ze mną poszedł na kurs, ile te sprzęty radochy nam dawały, to nasze, a zazdrość kumpli ujeżdżających kibelki była nie do opisania. Teraz 50-ka to obciach, nie masz uprawnień na nic większego, więc realizujesz się na tym, na czym możesz, to jest prosta logika, nie od razu Kraków zbudowano :).

baj de łej, dla pojemności do 50ccm jest inny dział na forum.

DT jak dla mnie stanowczo za mało pary ma.
Ostatnio edytowano 29/6/2014, 16:26 przez Glenroy, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU


Postprzez Orzech97 » 29/6/2014, 14:14

nie rozumiem , slyszalem ze yamaha dt 50 jest najmocniejsza z tych nie crossow , tak wiec nie wiem , a co myslisz ze jaki bedzie lepszy dla mnie ?

Nie nei wyglebilem sie :D ale moc jest zabojcza :D
Orzech97
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 28/6/2014, 19:54

Postprzez Glenroy » 29/6/2014, 16:30

Znaczy, idzie się pobawić i DT 50, ale no cóż, po 2 koniach z groszem cudów nie można oczekiwać. Widzę u mnie w okolicy chłopaczki śmigają DT porobionymi na supermoto i jakoś to tam sobie pyrka. Ale zobacz sobie na Aprilię RS50 albo Yamahę TZR 50 :)
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Postprzez Orzech97 » 30/6/2014, 16:18

tak jak powiedziałem na razie wole coś z rodziny ,,crosowatych'' po prostu ,jeśli ścigaczem miałbym jeżdzić to czym +125ccm . Z tego co wiem to Yamaha nie ma 2 koni , bez przesady ma ok 13/14 więc jak na 50 nie jest to mało jeśli chodzi nawet o samo przyspieszenie :) a te 13/14koni z troszke podrasowanym silniczkiem na pewno niebylbym smutny aby sobie nic polatać , więc 9 mc bo akurat tyle będę mógł nim jeżdzić bo potem przesiadka już na większe moto na pewno nudzić się nie będe :) t

Co możecie mi powiedzieć na temat tamtego motorka który podałem w pierwszym poście?
Orzech97
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 28/6/2014, 19:54



Powrót do Motorowery do 50 ccm



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości




na górê