Zobacz wątek - Yamaha FZR 600 - kontrolka na zegarze od oleju
NAS Analytics TAG

Yamaha FZR 600 - kontrolka na zegarze od oleju

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Yamaha FZR 600 - kontrolka na zegarze od oleju

Postprzez rafal1730 » 28/6/2014, 12:36

Witam, kupiłem Yamahę FZR 600, 91r. i nie świeci mi kontrolka od oleju.
Powinna chyba po przekręceniu kluczyka, a gasnąć po odpaleniu?
Gdzieś już wyczytałem, że jest ona nie od ciśnienia tylko od poziomu, czyli jest ważna.
Po odczepieniu kabelka od zegarów i sprawdzenia miernikiem okazało się, że nie ma w nim prądu.
Gdzie szukać w tym modelu czujnika oleju?
Posiada ktoś może taką Yamahę? Bo przydało by się trochę wiedzy na początek :)
Zly dzial, przenosze.
Rosiboj
rafal1730
Świeżak
 
Posty: 74
Dołączył(a): 10/10/2009, 08:53
Lokalizacja: Warszawa


Postprzez melvin » 28/6/2014, 18:47

w większości fortepianów jest czujnik poziomu oleju więc kontrolka nie zaświeci się po włączeniu zapłonu, prąd może pojawiać się na przewodzie dopiero w momencie kiedy czujnik zewrze styki.
DUŻO GAZU I SPRZĘGŁO OD RAZU! :twisted:
Avatar użytkownika
melvin
PierwszyOkrutny
 
Posty: 8393
Dołączył(a): 17/9/2007, 21:09
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski


Postprzez vardana » 29/6/2014, 00:08

Witam,
kontrolka powinna się zapalić po przekręceniu kluczyka na ok. 2-3 sekudny a potem zgasnąć. Zapłon nic do tego nie ma.

Czujnika szukaj racze od dołu: rozkręć miskę olejową. Ja niedawno rozbierałem swoja Yame od góry i tam jest tylko masa i czujnik luzu (od skrzyni) a czujnika oleju nie było widać, więc może iść łobuz przez komputer albo coś(jeśli chodzi o przewód). Natomiast z serwisówki wynika że można go (sam czujnik, bo może się zawiesił albo cos, nie wiem jak jest zbudowany) znaleźć pod pokrywą miski olejowej.

Wydaje mi się że to będzie oil switch level, a foto przedstawia miskę od dołu.
Obrazek

Ew. czujnik jest raczej bliżej skrzyni biegów niż samej michy, jeśli dobrze rozumiem serwisówka mówi o jego montażu/demontażu w trakcie naprawy skrzyni. W każdy razie jest to gruba sprawa.
Ściągnij z chomika plik typu: Yamaha FZR 1000 serwice manual, tam będzie miał budowę wszystkiego krok po kroku, łącznie ze schematem elektrycznym. Plik zajmuje ok. 40mb

Edit:
względnie kabel wchodzi tutaj:
Obrazek



PS. proszę nie klaskać, właśnie tak powinny wyglądać odpowiedzi w dziale mechanika!! ;)))
vardana
Świeżak
 
Posty: 113
Dołączył(a): 31/3/2014, 20:32
Lokalizacja: Warszawa - bielany

Postprzez tomek2102 » 29/6/2014, 13:49

Najprostszy sposób sprawdzenia czy czujnik jest ok to spuszczenie oleju i przekręcenie kluczyka:) Jeśli kontrolka się zapali to wszystko jest ok. Chyba że ten czujnik działa w jakiś inny sposób. Tylko nie odpalaj bez oleju:)
tomek2102
Świeżak
 
Posty: 152
Dołączył(a): 3/3/2013, 14:20
Lokalizacja: Chełm

Postprzez vardana » 29/6/2014, 14:01

@up
W FZRce przy przekręceniu się kluczyka kontrolka oleju zapala się samoczynnie bez względu na to czy olej jest czy go nie ma - to po prostu test kontrolki.
Wiec gdyby się nie zapalała przy starcie, a zapaliła po spuszczeniu oleju to uszkodzony byłby komputer albo coś. A to znikoma szansa.
Yamaha FZR 1000
vardana
Świeżak
 
Posty: 113
Dołączył(a): 31/3/2014, 20:32
Lokalizacja: Warszawa - bielany



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości




na gr