Zobacz wÄ…tek - Kierunkowskazy, zegary..
NAS Analytics TAG

Kierunkowskazy, zegary..

Przepisy, prawo
_________

Kierunkowskazy, zegary..

Postprzez krzysiek95 » 27/6/2014, 23:41

Witam, chcę kupić motocykl Honde CBR F3 iż sprzedaje kolega znajomego, zaufany sprzęt. Mam tylko pewien problem nie posiada z przodu kierunkowskazy <przerobiony przód> oraz zegarów. Czy taki motocykl przejdzie przegląd, ewentualnie mógłbym mieć problem w poźniejszym czasie z policją?
krzysiek95
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 27/6/2014, 23:37


Postprzez gumis » 28/6/2014, 06:41

Zegary nie są ci potrzebne jeśli na oko potrafisz ocenić prędkość. Ale bez kierunkowskazów nie przejdzie przeglądu a przy pierwszej kontroli nie pozwolą ci dalej jechać bo motocykl nie będzie spełniał odpowiednich warunków technicznych.

Poza tym jak chcesz sygnalizować jadącym z naprzeciwka czy i gdzie zamierzasz skręcić?
SV 650N...bo golasy som najfffajniejsze! | | https://www.youtube.com/channel/UCDq_gh ... aEDrqGNkDg
Avatar użytkownika
gumis
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2866
Dołączył(a): 10/9/2006, 13:08
Lokalizacja: Ruda Śląska/Chorzów


Postprzez Yankes1 » 28/6/2014, 10:43

Komarki też nie miały kierunków ;p

A tak na poważnie to założenie kierunków nie jest jakimś wielkim kosztem, możesz poszukać np. lusterek z wbudowanymi kierunkami, bądź też poszukać jakieś, które da się zamontować bezpośrednio do lagów.
Yankes1
Świeżak
 
Posty: 32
Dołączył(a): 13/4/2014, 15:05

Postprzez krzysiek95 » 28/6/2014, 13:49

Co do kierunków to się pomyliłem bo je posiada, aczkolwiek takie małe że nie zobaczyłem ich na zdjęciu więc tak czy siak zmienię je dla swojego bezpieczeństwa.


A jeszcze mam takie jedno pytanie, powiedzmy że motocykl ma wpisaną w dowodzie moc 25 kw, obecnie jest odblokowany i posiada moc 74 kw <coś około 100 km>, jak wygląda rejestracja czegoś takiego? Trzeba coś w dowodzie zmieniać, wyrobić nowy? Czy po prostu rejestrujemy jako motocykl o tej mocy?
krzysiek95
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 27/6/2014, 23:37

Postprzez SpeedyGonzales » 28/6/2014, 20:37

gumis napisał(a):Zegary nie są ci potrzebne jeśli na oko potrafisz ocenić prędkość.

Niedawno pisał na naszym forum facet co też potrafił 'na oko' dokręcić głowicę i zatarł panewkę bo dokręcał bez klucza dynamometrycznego. Poza tym jadąc sprzętem bez wskaźników można całą trasę przejechać z wbitym kierunkowskazem, albo przegrzać silnik gdy nagle padnie termostat, ale temperaturę też przecież można określić na oko w takim rozumowaniu. Zresztą zegary nie są ani drogie, ani nie wymagają remontów, więc po co sobie utrudniać na siłę życie, szczególnie gdy będzie się przejeźdźać obok łapserdaków z radarem, i o głupie 5km/h można zarobić mandat za który by się znalazło używany zestaw zegarów.
Avatar użytkownika
SpeedyGonzales
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1730
Dołączył(a): 25/11/2013, 22:20
Lokalizacja: Sandomierz/TBG

Postprzez gumis » 28/6/2014, 21:08

Nie wyłapałeś ironii...ale spoko, jeszcze się wyrobisz.
SV 650N...bo golasy som najfffajniejsze! | | https://www.youtube.com/channel/UCDq_gh ... aEDrqGNkDg
Avatar użytkownika
gumis
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2866
Dołączył(a): 10/9/2006, 13:08
Lokalizacja: Ruda Śląska/Chorzów



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości




na górê