Zobacz wÄ…tek - KAWASAKI ZX6R NINJA czy Yamaha Thundercat YZF600 - HELP
NAS Analytics TAG

KAWASAKI ZX6R NINJA czy Yamaha Thundercat YZF600 - HELP

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

KAWASAKI ZX6R NINJA czy Yamaha Thundercat YZF600 - HELP

Postprzez dzonymaczo » 28/6/2014, 01:08

Witam jestem tu nowy więc wybaczcie za niewiedze :D Chciałbym zakupic motocykl o pojemności silnika od 550 - 650 ccm . Kwote jaką posiadam na tą okazję to 8000zł (PLN ) . Interesuje mnie motocykl sportowy . Szukałem juz dłuższy czas i wpadły mi w oko już kilka modeli m.in. honda hornet , suzuki sv 650s , oraz dwa tytułowe modele oraz nowsze ninje . Porada jaką chciałbym uzyskać to czy warto kupic coś z tego co wyszkuałem czy może poradzicie mi inną opcje . Wszytskie motocykle ktore znalazlem z wyzej wymienionych modeli mieszcza się w granicy 2000-2003 r.
dzonymaczo
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 28/6/2014, 00:58


Postprzez piotr_motoland » 2/7/2014, 06:26

Polecam yzf 600 thundercat i sv 650
piotr_motoland
Świeżak
 
Posty: 245
Dołączył(a): 26/7/2011, 07:19
Lokalizacja: polska


Postprzez wrider » 2/7/2014, 11:27

Ja moge ci polecić zx6r z lat 00-02, a najlepiej pierwszą 636. Jak dobrze poszukasz i znajdziesz nie zajechaną sztuke, to będziesz bardzo zadowolony. Wygląd - rzecz gustu, ale jak dla mnie chyba najciekawsza jeśli chodzi o tamte roczniki, dzwięk silnika powala - co jak co kawa ładnie ryczy, a może troche ociężała, ale jak na moto z tamtych lat tragedii nie ma - kolano można spokojnie łapać. :P
everything was free and everything was fast
Avatar użytkownika
wrider
Świeżak
 
Posty: 325
Dołączył(a): 20/1/2012, 21:45
Lokalizacja: WRA

Postprzez danielvlv » 3/7/2014, 19:16

Polecam Thundercat, ekonomiczna spala mi 4,2 - 4,9 na sto, na zbiorniku robie do 400 km, pieknie brzmi, wygodna - duza miekka kanapa, w pelni regulowane zawieszenie tyl i przod, bardzo efektowna, robi wrazenie swoimi wymiarami, CBR wygada przy niej jak pocket bike, a mimo to nie mam problemow z manewrowaniem mimo ze mam 173 cm wzrostu tylko. Bez problemu da sie zejsc na kolano, rama, pozycja i kat glowki ramy przystosowane do jady po torze, duzy schowke pod kanapa, jest miejsce na 1,5 litrowa butelke, totalnie niezawodna, moja ma 57 tys km i dziala perfekcyjnie, najlepsze hamulce w klasie - i dentyczne z pierwsza R1 i R6. Wygrywala we wszystkich testachhelmet holder - przypinasz kask za uchwyt i zamykasz na kluczyk, kreci sie do 13,2 tys obr, od 10 tys przyspieszenie wyrywa rece z kierownicy. Yamaha ma fajny patent, ze kontrolka oleju swieci sie jak jest niski stan, a nie dopiero kiedy nie ma juz go w ogole.
YZF 600R Thundercat, 97'
Avatar użytkownika
danielvlv
Świeżak
 
Posty: 82
Dołączył(a): 20/3/2012, 20:08

Postprzez wrider » 3/7/2014, 20:28

@danielvlv - spalanie nieźle mi w 636 poniżej 6l chyba nie udało się zejść.(ale w silniku 600 chyba to nie stanowi problemu) Przeważnie 6.5 - 7l, choć dokładnie nie liczę. Przy ostrzejszej jeździe myśle, że maks 9l.
Co do porównania z kotem wydaję mi się, że na kawie będziesz czuł się bardziej jak na sporcie (kiera niżej, dzielone siodło). Thundercat jest też chyba cięższy o te 15 kg. Ale to już zalerzy czego oczekujesz.
Masz specyfikacje
www.bikez.com/motorcycles/kawasaki_zx-6r_ninja_2000.php
www.bikez.com/motorcycles/yamaha_yzf_60 ... t_2002.php
everything was free and everything was fast
Avatar użytkownika
wrider
Świeżak
 
Posty: 325
Dołączył(a): 20/1/2012, 21:45
Lokalizacja: WRA

Postprzez Black-Ghost » 3/7/2014, 22:15

ZX-6R to zdecydowanie bardziej sportowe moto od Kocura :) Ale też i mniej wygodne. Pytanie czy szukasz sporta do gonienia po winklach czy sportowego moto w granicach uniwersalności ;)
Avatar użytkownika
Black-Ghost
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4635
Dołączył(a): 4/12/2010, 17:47
Lokalizacja: Oświęcim(KOS)



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości




na górê