Zobacz wÄ…tek - Motocykl A2 mt-03 vs xj6 ok 13 tyÅ›
NAS Analytics TAG

Motocykl A2 mt-03 vs xj6 ok 13 tyÅ›

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Motocykl A2 mt-03 vs xj6 ok 13 tyÅ›

Postprzez Rexlu » 23/6/2014, 13:06

- Jakie masz doświadczenie (ile km na jakim sprzęcie)
Jestem można powiedzieć świeżo upieczonym kierowcą A2 oraz B
Wcześniej zrobiłem około 7tyś km, lecz niestety na skuterze Gilera runner 50 z 2009r.
Większych problemów z przejściem na motor nie miałem.


- Wiek, waga, wzrost,
18 Lat, 80kg, 183cm - na chwilÄ™ obecnÄ… ^^

- Do jakich celów chcesz używać motocykla
Głównie będzie to miasto i tereny podmiejskie myśle do 50km. Czasem dalsze wyprawy ok 200km.

- Ile kilometrów chcesz przelatać w sezonie?
Nie mam pojęcia, lecz będzie to zapewne róznię. Myślę że 2-3k

- Ile gotówki masz na sam motocykl i czy pomyślałeś o ciuchach?
Ciuchy swoją drogą - odłożone. Na sam motor na chwile obecną mam 12 450, prawko troszku kosztowało :). Lecz myślę że do 13,5tyś można byłoby szukać

- Jaki budżet możesz przeznaczyć na jego utrzymanie w sezonie?
Jak najmniej to oczywiście najlepiej :) - Paliwo drogie, lecz tyle ile będzie trzeba

- Które modele na tą chwilę przyciągnęły Twoją uwagę?
Szczerze? Naczytałem się wiele, przeglądam wszystko już od ponad miesiąca i ciągle nie wiem. Po wszelakich aspektach zostały mi chyba tylko xj6 lub mt-03. Sam zdawałem prawko na xj6 i powiem bardzo przyjemnie się jeździło, chodź zdawało mi się że hamulce troszku słabe. Podoba mi się również mt-03, jednak przeraża mnie ten jeden cylinder a nie miałem okazji się przejechać. Z tego co wyczytałem, drgania oraz niski zakres użyteczności obrotów.

Xj6 jest niestety droższy plus potrzebowałbym pewno ok 600zł na zablokowanie.
Nie ukrywam że mt-03 jest bardziej przystępny w cenie, jednak jestem człowiekiem można powiedzieć wygodnym, przez co te drgania i porywczość mi nie leży.
Nastawiam się na spokojną jazdę i z prędkością nie większa niż "autostradowa".
Interesowało by mnie również ilość miejsca dla pasażera, gdyż czasem może się tak zdarzyć :)


I moje pytanie jak to wygląda? Aż taki diabeł straszny jak go malują? Rozumiem że te dwa modele nie mają ze sobą konkurować, jednak w moim wypadku tak wyszło.
Miał ktoś podobny dylemat? Prosiłbym o opis jakiś większy i nakierowanie mnie na odpowiedni motor. I oczywiście czy w tej cenie da się znaleźć sensowną xj6, gdyż mt-03 - tak

Pozdrawiam
Rexlu
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 23/6/2014, 12:48


Postprzez Kamool » 23/6/2014, 13:29

Przy zablokowanym raczej ta "porywczość" nie będzie występowała.

Nie myślałem nad hondą hornet 600? ze swojej strony mogę szczerze polecić. W mieście bardzo przyjemny, a kwestii wygody też jest dobrze. Musiałbyś tylko szukać takiego co ma 70kW w dowodzie. Zablokować możesz sobie sam w domu i jest to bajecznie proste. W takiej cenie można by się jeszcze pokusić o sprowadzenie jakiejś młodszej z Niemiec lub innych krajów w których A2 już występuje od dłuższego czasu.
Kamool
Świeżak
 
Posty: 142
Dołączył(a): 1/5/2013, 11:35


Postprzez Rexlu » 23/6/2014, 14:06

Lecz tam sÄ… zablokowane chyba do 25kw tak?
Mt-03, chodzi mi o "porywczość" tego jednego cylindra. Nie będzie gładkiego przejścia mocy. I ma również równo 35kw, więc nie będzie trzeba blokować :))

Na xj6 jeździłem i nie powiem było przyjemnie w miarę :) Jednak niestety za mało bym mógł coś więcej sobie na ten temat wyrobić. Tyle co na egzaminie.
Rexlu
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 23/6/2014, 12:48

Postprzez lagiboy » 23/6/2014, 21:40

czy jest jakiś konkretny powód dla którego ograniczyłeś się tylko do Yamahy?
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez Kamool » 23/6/2014, 21:55

Wydaje mi się, że u nich weszły zmiany z 25 na 35kW, ale mogę się mylić. Nawet jeśli miałbyś 25kW, to pewnie pojeździsz chwilę i odblokujesz. Najlepiej będzie jak poszukasz w okolicy każdego moto i pojedziesz pooglądać i przejechać się. Wtedy będziesz mógł zdecydować gdzie pozycja i samo działanie motocykla najbardziej Ci odpowiada. Nikt Ci nie powie na którym będziesz czuł się dobrze. Ale do Twojej puli dorzuciłbym tak jak mówiłem Horneta 600 i tak jeszcze teraz myślę o SV 650. Z SVką nigdy nie miałem do czynienia, ale z tego co słyszałem to ją chwalą.
Kamool
Świeżak
 
Posty: 142
Dołączył(a): 1/5/2013, 11:35

Postprzez Rexlu » 24/6/2014, 16:35

Yamahy najbardziej te dwie siÄ™ podobajÄ….
Byłem dzisiaj i siedziałem na mt-03, bardzo wyprostowana pozycja i kierownica szeroka, przód krótki. Zwinny a kanapa wygodna, jednak Opolska yamaha nie oferuje nim jazd.

Motoru nie będę odblokowywał więcej niż te 35KW
No i plus że mt-03 łapie się idealnie :)
Rexlu
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 23/6/2014, 12:48

Postprzez lagiboy » 24/6/2014, 18:15

no to kup sobie mt-03 i tak do końca życia jeździł nim nie będziesz a do zabawy się nadaje :) w trasie trochę Cię może umęczyć ale Cię nie wytarmosi. Bez przesady, sam WSKą potrafiłem nakręcić 300 km dziennie jeżdżąc wszędzie, wracając na obiad i po paliwo. I na koniec dnia byłem mega zadowolony :)
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez Rexlu » 26/6/2014, 16:41

I tak po wszystkim ...
Pomimo że na oficjalnej stronie yamahy pisało 35,0kW to wszystkie do których dzwoniłem mają wbite 35,3kW ...

I tutaj pies pogrzebany ....
A jak dowiadywałem się w wydziale komunikacji odnośnie blokowania, to tam nawet nie wiedzieli jakie są wymagania na A2 i się kłócili ze mną że nie można, dopiero jak sobie przeczytali przepis do końca to i tak skierowali mnie do kierownika, którego nie byłem.

Wszystkie stacje diagnostyczne w mojej miejscowości powiedziały mi że nie wiedzą o cyzm mówie i żebym pisał zażalenie do ministra ... Mówili mi o pojemności...
Rexlu
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 23/6/2014, 12:48

Postprzez lagiboy » 26/6/2014, 20:38

pojemność nie ma tu nic do rzeczy... liczy się tylko moc, zadzwoń albo przejedź się do yamahy niech Ci to wytłumaczą, bo jak patrzę na specyfikację to napisane jest jak krowie na rowie 35 KW, 48KM.
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez Ziollo88 » 26/6/2014, 22:49

Może Kawasaki ER6F lub wersje ER6N , tańsza ale tez trzeba blokować na A2
"Bo do 150k/h to nie ma jazdy,nie ma jazdy bo to siÄ™ w miejscu stoi i tyle"
Ziollo88
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 10/6/2014, 18:14

Postprzez andy7 » 27/6/2014, 07:15

Z MT-03 bedziesz mial zagwozdke, mimo, ze moto jest calkiem fajne.

iagnij sobie motocykl z Niemiec, masz juz zdlawiony i z wpisem w papierach, bezdie mniej korowodow, w dodatku sprzet bedzie pewny co do przebiegu i stanu technicznego.

XJ6 zaoferuje Ci podniesienie mocy po oswojeniu sie z motocyklem czy po ponownym zdaniu kat A. Bedzie wiec bardziej uniwersalny.

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości




na górê