Zobacz wÄ…tek - Pytanie o Enduro.
NAS Analytics TAG

Pytanie o Enduro.

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Pytanie o Enduro.

Postprzez Gargus » 24/6/2014, 09:09

Witam.

Zmierzam się do kupna Enduro i chciał bym was prosić o pomoc i propozycje.

1) Szukam enduro do 10-11 tysięcy zł.
2) Pojemność jaka mnie interesuje to od 250 (2t lub 4t to w zależności od tego co mi polecicie)
3) Motor chciałbym zarejestrować
4) Jazda głownie w terenie, w lesie w weekendy (spokojna bez ciągłego katowania silnika).
Zarejestrować chce ponieważ czasami chciał bym dojechać w lepszy teren ok 5-8 km.

5) NO I NAJWAŻNIEJSZY PUNKT: Motor chciałbym żeby miał wytrwały silnik. Chodzi mi głównie o to, żebym nie musiał robić co sezon remontu ( Oczywiście wliczam drobne wydatki)

Rozmyślam nad Suzuki dr-z 400 oraz nie interesują mnie motory typu dr 350 ponieważ nie podoba mi się wygląd. Generalnie szukam czegoś trochę nowszego.

Proszę was o pomoc w doradzeniu mi jaki motor był by dla mnie wskazany.
PS: skoro nie mam zamiaru katować motoru to może coś z hard enduro?

Z góry dziękuje i pozdrawiam
:wink:
Gargus
Świeżak
 
Posty: 43
Dołączył(a): 24/6/2014, 08:53


Postprzez PanSlimak » 24/6/2014, 11:39

Przyjmując kiedyś bardzo podobne założenia doszedłem do takiej odpowiedzi:

http://www.scigacz.pl/Kawasaki,KLX250S, ... ,8839.html

Trochę ciężki ale skoro ma być tak spokojnie jak opisujesz i masz taki budżet to byłbyś zadowolony. Ja jestem :)
Avatar użytkownika
PanSlimak
Świeżak
 
Posty: 12
Dołączył(a): 28/8/2013, 09:21


Postprzez Gargus » 24/6/2014, 13:44

Bardzo mi się widzi twoja propozycja. A mógł by ktoś powiedzieć więcej o tym motorze? Drogi w utrzymaniu?

ProszÄ™ tez o inne propozycje i podpowiedzi.
Gargus
Świeżak
 
Posty: 43
Dołączył(a): 24/6/2014, 08:53

Postprzez Gargus » 24/6/2014, 21:40

Może ktoś by się wypowiedział co lepsze wr250f czy klx250 ??
Gargus
Świeżak
 
Posty: 43
Dołączył(a): 24/6/2014, 08:53

Postprzez Kamool » 25/6/2014, 08:09

WR250 wszyscy porównują do DRZ 400, więc może coś w tym być. Jeszcze jest WR400.
Kamool
Świeżak
 
Posty: 142
Dołączył(a): 1/5/2013, 11:35

Postprzez Gargus » 25/6/2014, 11:09

Ja wiem ze jest coś takiego jak wr 400 ale interesuje mnie bardziej sprecyzowana odpowiedź odnośnie różnic między motorami oraz to co byście polecili. Nie wiem. . . . Nikt nie wie i nikt nic nie pomoże? Żadna osoba na forum.? Chyba będę musiał wejść w jakieś typowe forum enduro bo tu coś słabo. . .
Gargus
Świeżak
 
Posty: 43
Dołączył(a): 24/6/2014, 08:53

Postprzez PanSlimak » 25/6/2014, 11:22

Pewnie nie zauwazyłeś ale nie jesteś na forum enduro. Powinieneś pisać w dziale Offroad :)

Ja niestety nie mam żadnego porównania a doświadczenie tez mizerne ale na pewno WR250f jest sprzętem o niebo lepszym w terenie. Trzeba jednak pamietać, że to zupełnie różne rodzaje motocykli. KLX 250s to typowe soft enduro, dualsport. Właśnie taki motorek na weekendowe wypady w lekki teren, jakieś szutrowe drogi, pole, troche błotka las itd. spokojnie dojedziesz nim szosą nawet kilkadziesiąt kilometrów, ba - ja nie mialbym problemu z jeźdzeniem nim na codzień aczkolwiek nie robie tego, bo muszę używać samochodu. Jeżeli jest do czegokolwiek porównywany to raczej do Hondy CRF250L czyli motocykla o takiej samej "filozofii". Jak sobie poszukasz na YT to ludzie tym sie poprostu bawią w lekkim terenie.

Jakie są koszty - nie wiem :) Leje paliwo i jeźdzę. W terenie leżałem delikatnie kilka razy bo taki ze mnie niedzielny jeździec ;) ale niczego nie uszkodziłem tak, żeby musieć naprawiać. Co do przeglądów, wymiany płynów itd. to pewnie tyle co za każdy 4-suwowy motorek 250cm czyli nie mówimy tu o jakiś wielkich wydatkach. Żadnych "motogodzin" i "remontów silnika".

Wadą jak dla mnie jest jego masa - 138 kg z płynami to niby niewiele ale jak dwa razy go podniose z piachu to jestem mokry ;) (bykiem nie jestem, co zrobic) No ale tu wracamy do tego, że to nie jest moto do szaleństw, zdecydowanie nie ;) Raczej - do aktywnej rekreacji w terenie ;)

PS. jeśli coś mocniejszego, powazniejszego i bardziej nastawionego na teren to pewnie właśnie yamaha WR250R lub F ale to juz sie pytaj ludzi znających się na rzeczy ;)
Ostatnio edytowano 25/6/2014, 11:32 przez PanSlimak, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
PanSlimak
Świeżak
 
Posty: 12
Dołączył(a): 28/8/2013, 09:21

Postprzez Gargus » 25/6/2014, 11:31

Dobrze a może powiesz coś o jego mocy? Myślę że pod każdą górkę chyba podjadę co? :-D
Gargus
Świeżak
 
Posty: 43
Dołączył(a): 24/6/2014, 08:53

Postprzez PanSlimak » 25/6/2014, 11:40

Cóż, moc jest szalone i nieokiełznane 23 konie mechaniczne ;) Pod górke podjedziesz, pod ostrą górę nie ;)

Dobry opis i porównanie, chociaż to przyspieszenie podane w artykule to jakis błąd.

http://www.motocykl-online.pl/testy/Kaw ... unu,5095,1

tu zerknij na filmik i zobacz do czego wymsylono ten sprzet, jesli oczekujesz wiecej - to raczej nie pod tym adresem

http://www.motorcycle-usa.com/1598/Moto ... Video.aspx
Avatar użytkownika
PanSlimak
Świeżak
 
Posty: 12
Dołączył(a): 28/8/2013, 09:21

Postprzez Gargus » 25/6/2014, 12:32

Dzięki za pomoc. Dużo mi pomogłeś. Założę jeszcze raz ten temat tu na enduro. Szkoda mi wydać 11 tys i nie być zadowolonym. Widzi mi się ten klx bo 2009 rok już kupie za 11 tys. Ale martwi mnie stosunek mocy do wagi motoru. Co prawda ważę 70 kg ale czasami chciał bym się nim nie trochę pobawić. Tak delikatnie. No i nie chciał bym mieć problemu z górkami i nie chciał bym żeby dt 125 okazała się lepsza w terenie od klx. Chciał bym mieć trochę zapasu mocy wiec pomyślę tez nad wr250.
Gargus
Świeżak
 
Posty: 43
Dołączył(a): 24/6/2014, 08:53



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości




na górê