Zobacz wątek - Szukam bardzo dobrego OSK (kat. A) w pomorskim
NAS Analytics TAG

Szukam bardzo dobrego OSK (kat. A) w pomorskim

Jak nauczyć się wheelie? stoppie?
Czy zmieniać biegi ze sprzęgłem czy bez?
_________

Szukam bardzo dobrego OSK (kat. A) w pomorskim

Postprzez wiary.godny » 9/5/2014, 19:46

Witam wszystkich,

wersja dla nielubiących dużo czytać - Szukam jak najlepszego OSK na kat. A w pomorskim, najlepiej w Trójmieście. Najważniejsze kryterium to profesjonalny instruktor, najlepiej aktywny motocyklista, który dzięki swojemu podejściu jest w stanie nauczyć każdego :)

Mój tata, na 'starość', postanowił zrealizować swoje marzenie z młodości i zacząć jeździć na moto. Nie miał niestety dotychczas szczęścia w wyborze OSK, poza tym zaczynał naukę jeszcze na starych zasadach, zdawał na nowych (w Polsce jest tylko w czasie wakacji) itp. więc na razie efekty są słabe. W czasie nadchodzących wakacji planuje zaatakować jeszcze raz, tym razem pomyślałem, że pomogę mu szukając jakiejś rozsądnej szkoły.

Liczyłem, że znajdę w naszych rejonach coś w stylu Kulikowiska, KSM czy Vmax czyli szkół założonych i prowadzonych przez pasjonatów motocykli, którzy na dodatek są świetnymi instruktorami. Wygląda jednak na to, że nic u nas takiego nie ma, a w każdym razie nie na taką skalę.

Kryteriów w zasadzie tak dużo nie ma, jako, że chodzi tylko o jazdy doszkalające więc odpada wszystko związane z teorią etc.:

- Najważniejsze żeby instruktor był z prawdziwego zdarzenia, najlepiej, żeby sam był aktywnym, doświadczonym motocyklistą. Żeby miał wiedzę, umiał ją jasno przekazać, a jak trzeba to samemu wsiąść na moto i pokazać. O takich oczywistościach jak jeden kursant na instruktora, instruktor cały czas obecny przy kursancie itp. myślę, że nawet nie ma co pisać :)

- Muszą dysponować takim samym moto jak na egzaminie (Gladius), ale wygląda na to, że ogromna większość OSK takie ma, więc to nie powinien być problem. Fajnie gdyby mieli też coś mniejszego gdyby trzeba było jakiś manewr przećwiczyć na mniejszej pojemności najpierw.

Poniżej znajdziecie listę OSK/Instruktorów, które wydają się być obiecujące. Byłbym bardzo wdzięczny gdybyście podzielili się swoimi wrażeniami jeżeli macie doświadczenie z którymkolwiek z nich bo sami tam się szkoliliście, znacie kogoś kto się szkolił, znacie któregoś z instruktorów bo z nim latacie na co dzień, a może nawet jesteście jednym z nich :) Jeżeli wiecie o jakiejś innej świetnej szkole/instruktorze, której mi się nie udało znaleźć to też dawajcie proszę znać, niekoniecznie musi być z Trójmiasta.

Wydają się być świetne:

Gdańsk:

- Wyższa Szkoła Jazdy - Tomek Arusewicz + Tomek ???
- Oliwka - Robert (Małek???) + Jurek (Kikiel???)
- Delta - Marcin Stańczyk
- Artom - Maciej Maćkowski (chyba już dla nich nie jeździ, może ktoś wie gdzie szkoli teraz?)
- Elite - Paweł Szczepaniak (jak wyżej)

- kiedyś jeszcze było MotoSokół Tomka Luto, który szkolił z sukcesami również w Carusku - nie mogę go jednak 'namierzyć' coś, byłoby super jak by ktoś coś wiedział :) No chyba, że to ten drugi Tomek z WSJ.

Gdynia i okolice:

- Elcar - Piotr Ćwieląg
- Euromoto - Jarosław Feter + Tomasz Boroch
- Elka School - Piotr Kowerdej + Jan Michel + Krzysztof Pawlisz + Arek Kotowski
- Auto-Lider - Rafał Skorupa + Tomasz Boroch

Wydają się być co najmniej przyzwoite:

Gdańsk:

- Mini - Bartek Łastowski
- AS - Mariusz ???
- Expert - Leszek (Midura??? Wendt???) + Michał ???
- Alfa - Tomek ??? + Bartek ???
- Mix - Jacek (Puzyr ???)
- Vektra - ???
- Obelix - Marcin ???

Gdynia i okolice:

- Auto-Best - Jarosław Szewka
- Jankar - Karol Kreft
- Rondobis - Piotr Tkacz
- Rondo - znowu pracowity Tomasz Boroch :)
- Ampol LZD - ???

Byłbym bardzo wdzięczny za wszelkie opinie, wrażenia, doświadczenia, zarówno te pozytywne jak i te nie bardzo :)

pozdrawiam serdecznie
Wiktor


p.s. jeżeli komukolwiek przeszkadza, że posługuję się nazwiskami to proszę dać znać to wyedytuję. Jednocześnie zaznaczam, że wszystko znalazłem w necie, więc nie wydają się to być bardzo poufne informacje :)
wiary.godny
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 25/3/2011, 16:35
Lokalizacja: Trójmiasto/UK


Postprzez Mocek » 22/6/2014, 07:11

Polecam OSK Elite, kurs rozpocząłem w kwietniu br. I już cieszę się papierem, zdałem za pierwszym razem. Jazdy często bo nawet codziennie po 2h, cena dobra, plac trochę słaby tzn. nawierzchnia nie najlepsza ale za to do egzaminu dobrze mnie przygotowała bo po gładkimi śmiga się łatwiej:)))
Mocek
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 24/12/2013, 00:15
Lokalizacja: Gdańsk


Postprzez andy7 » 22/6/2014, 10:45

Mieszkajac w UK'u ojciec che zaczac robic PJ w PL ?

Dziwne, bardzo dziwne !

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez motomiś » 11/8/2014, 18:37

robiłem kurs w Expercie mają Gladiusa jazdy około 3 razy w tygodniu po 2 h zdałem za 2 razem .za pierwszym razem nerwy mnie zjadły
motomiś
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 8/5/2014, 20:22
Lokalizacja: gdańsk



Powrót do Technika jazdy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości




na gr