Zobacz wÄ…tek - Yamaha FZS 600, Er5 lub moto do max 7 tys.
NAS Analytics TAG

Yamaha FZS 600, Er5 lub moto do max 7 tys.

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Yamaha FZS 600, Er5 lub moto do max 7 tys.

Postprzez BlackSniper » 20/6/2014, 18:27

Witam.
Na poczÄ…tek moje dane techniczne:
1. Doświadczenie z jednośladami: [rower codziennie :) ] no to będzie YBR 250 (nauka jazdy) i MZ 250, którą miałem przyjemność jeździć jakieś krótkie trasy (po kilkanascie km) przez kilka sezonów i od trzech lat przerwa, nie wsiadałem na żaden motocykl.
2. Wiek: 22 waga: 65 wzrost: 175.
3. Moto do jazdy na codzień (szkoła, praca, wypad gdzieś poza miasto) no i zdarzy się co najmniej raz w roku jakaś dłuższa trasa ponad 1000km w jedną strone
4. Myślę, że 2,5 tys. bez długiej trasy nawinę na spokojnie
5. co no ceny to jakieś 7 tyś ew. + 1tyś. Na strój, kask itp osobna kasa
6. Ile będę w stanie przeznaczyć na utrzymanie? nie mam pojęcia... ile trzeba?
7. Podobają mi się nakedy, przed innymi nie mam oporów aczkolwiek typowy ścigacz to nie moje klimaty.

Szukam motocykla, praktycznie to będzie pierwszy poważny motocykl (i pierwszy własny).
Moim typem jak narazie jest Kawasaki ER 5. (chyba rozsÄ…dnie?)
Ale jak w tytule znalazłem w swoim mieście Yamahę fzs600 z 2000r za 5300zł lekko przerobiony przód (brak owiewki i inne lampy). Ogólnie nowszy Fazer S2 od 2002 wzwyż, to mój motocykl docelowy dopóki nie będzie mnie stać na nowe moto. Cena kusi ale czy te 95KM to nie będzie zbyt dużo jak na początek?
Czy może ktoś poleci jakieś inne moto?
Ostatnio edytowano 20/6/2014, 18:41 przez BlackSniper, Å‚Ä…cznie edytowano 2 razy
BlackSniper
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 28/3/2014, 14:22
Lokalizacja: Suwałki


Postprzez gumis » 20/6/2014, 18:38

Jak chcesz coś w trasę to szukaj czegoś z owiewką. Bo bez niej szybsza jazda nie należy do najbardziej przyjemnych :)
SV 650N...bo golasy som najfffajniejsze! | | https://www.youtube.com/channel/UCDq_gh ... aEDrqGNkDg
Avatar użytkownika
gumis
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2866
Dołączył(a): 10/9/2006, 13:08
Lokalizacja: Ruda Śląska/Chorzów


Re: Yamaha FZS 600, Er5 lub moto do max 7 tys.

Postprzez Glenroy » 20/6/2014, 21:06

BlackSniper napisał(a):Witam.
Ale jak w tytule znalazłem w swoim mieście Yamahę fzs600 z 2000r za 5300zł lekko przerobiony przód (brak owiewki i inne lampy). Ogólnie nowszy Fazer S2 od 2002 wzwyż, to mój motocykl docelowy dopóki nie będzie mnie stać na nowe moto. Cena kusi ale czy te 95KM to nie będzie zbyt dużo jak na początek?

S2 to wesja FZ6 produkowana od 2007 roku :). Do 2003 roku był produkowany FZS, który po drodze przechodził kilka mniejszych, bądź większych modyfikacji. Dalej jest FZ6, pierwsze roczniki trochę lipa, dopiero S2 wróciła na dobrą drogę, którą wyznaczyły FZS-y :).

Co do mocy, tu nie chodzi, że 95KM będzie za dużo...mimo, że będzie i to stanowczo. Chodzi o sposób, w jaki silnik tę moc oddaje, Fazer nie jest do końca grzecznym stworzeniem, lubi obroty, szczególnie drugą połowę ich zakresu, problem w tym, że w tej drugiej połowie nie ukrywa, że silnik pochodzi ze sporta i moc zaczyna oddawać dość zdecydowanie, dla kogoś bez doświadczenia stanowczo zbyt zdecydowanie. A nie oszukujmy się, nie będziesz jeździł do 6000 obrotów.


BlackSniper napisał(a):Czy może ktoś poleci jakieś inne moto?

Suzuki GS500F
Honda CB500S
Suzuki GSF600S Bandit - czuć, że trochę waży, ale to w końcu motocykl, nie hulajnoga :).
Honda Transalp
Honda CBF600S - świetna maszyna, ale to już granica 10.000zł za znośny egzemplarz.
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Postprzez BlackSniper » 21/6/2014, 00:03

fakt mój błąd! ale chodzi mi właśnie o tą wersje fazera z "skośnymi oczami" :) i owiewką.
No to daję sobie na razie z nim spokój.
no z tych to Translapa nie kojarzę. więc sprawdzę. A nuż zdetronizuje er-kę :) dzięki za odpowiedź. Dylemat rozwiązany:)
BlackSniper
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 28/3/2014, 14:22
Lokalizacja: Suwałki



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości




na górê