Zobacz wątek - Motocykl do nauki - porównanie do Gladiusa
NAS Analytics TAG

Motocykl do nauki - porównanie do Gladiusa

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Motocykl do nauki - porównanie do Gladiusa

Postprzez Agnieszka-mt » 19/6/2014, 11:09

Witajcie,

pokrótce opiszę swoją sytuację. Jestem w trakcie robienia kursu na kat A, większość lekcji już za mną i tu pojawia się mój problem. Otóż nie potrafię okiełznać Gladiusa... :(

Nie jestem szczególnie drobną kobietą, mam 168 cm wzrostu i 55 kg wagi, ale jest dla mnie zaciężki, co powoduje moje blokady psychiczne i strach przed np. rozwijaniem większych prędkości. Mój instruktor jakiś czas temu "przesiadł" mnie na YBR250, która okazała się być dla mnie idealna. Ciężar jest sporo mniejszy i radzę sobie już ze wszystkimi manewrami egzaminacyjnymi.
Niestety jest to rozwiązanie na chwilę a wiem, że ilość lekcji, która mi została nie pozwoli mi zaprzyjaźnić się z Suzuki. :(

Stąd podjęłam decyzję o kupnie motocykla "do nauki". Chodzi mi o sprzęt, który gabarytowo będzie najbardziej zbliżony do Gladiusa650 co pozwoli mi na przyzwyczajenie się i opanowanie wagi tego motocykla.

Do egzaminu w tym roku nawet nie zamierzam podchodzić.
Chcę kupić coś w miarę taniego (do ok.3000-4000zł) na jeden sezon.

Na oku mam kilka modeli:

Honda CB500
Yamaha XJ60
Suzuki GS500
Kawasaki GPZ500 lub ER5


ProszÄ™ Was o pomoc w najlepszym wyborze :)
Z góry dziękuję za rady
Agnieszka-mt
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 19/6/2014, 10:44
Lokalizacja: Latchorzew/Warszawa


Postprzez andy7 » 19/6/2014, 11:30

Z tych podanych wybralbym miedzy Honda CB 500 Yamaha XJ6

JAko, ze szkolisz sie na mowej generacji motocykli zamiast CB 500 wziolbym CBF 500, ta bowiem posiada ABS

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55


Postprzez Agnieszka-mt » 19/6/2014, 12:42

Dzięki Andy za wypowiedź :)

Mam nadzieję, że jeszcze ktoś dorzuci swoje pięć groszy :)
Agnieszka-mt
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 19/6/2014, 10:44
Lokalizacja: Latchorzew/Warszawa

Postprzez lagiboy » 19/6/2014, 13:01

A ja myślałem o Sv650, po pierwsze jest lżejszy od Gladius ale ma silnik z tej samej linii, V-twin. Dziewczyny w Anglii lubią ten motocykl i czasami widzi się panny na SV. Doskonale rozumiem z czym się borykasz bo sam bałem się Gladius na początku. Sam dźwięk mnie straszył. W szkole w której się uczyłem przed Gladiusem wsadzali na Gs500. Dawało to pojęcie o pracy V2 i łatwiej było potem okiełznać tego większego.
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez Agnieszka-mt » 19/6/2014, 13:49

Tak się zastanawiałam czemu wcześniej nie zwróciłam na niego uwagi, bo widzę, że faktycznie niezły model.
Niestety widzę, że poszło o cenę :(, zaczyna się od 5000 a dla mnie, na naukę szkoda tyle przeznaczyć.
Agnieszka-mt
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 19/6/2014, 10:44
Lokalizacja: Latchorzew/Warszawa

Postprzez lagiboy » 19/6/2014, 14:24

Dziewczyno głowa do góry, Gladius jest to motocykl jak każdy inny, jedyne czego potrzebujesz to żeby się wjeździć, praktyka i ćwiczenia pomogą. Każdy z tych co wymieniłas się nada ale dwucylindrówki lepiej Cię przygotują do Gladiusa. Moim typem byłby Gs500 bo ja się właśnie z niego przesiadłem na glada. Reszta to jeździć i jeździć, przesiadka po tym na glada powinna być przyjemniejsza. Na nim trzeba delikatnie odkręcać gaz i delikatnie zamykać, wtedy nie szarpie. Będzie dobrze ;-)
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez andy7 » 19/6/2014, 21:10

Od SV 650 trzymal bym sie z daleka, to nie jest moto dla poczatkujacego. Idzie z dolu mocniej niz Gladius, jest krotszy, przez co idzie od razu na kolo przy malym przedawkowaniu, zwlaszcza jezeli rider jest lekki.

Gladiusa idzie bez wiekszego problemu ogarnac, tyle, ze nie jest on Taki przyjazny kursantowi jak XJ6 czy CB - CBF.

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez Marsjanin » 20/6/2014, 09:10

andy7 napisał(a):Od SV 650 trzymal bym sie z daleka, to nie jest moto dla poczatkujacego. Idzie z dolu mocniej niz Gladius, jest krotszy, przez co idzie od razu na kolo przy malym przedawkowaniu, zwlaszcza jezeli rider jest lekki.

Moto na pewno trudniejsze od Gladiusa ale czemu gadasz takie rzeczy o stawianiu na koło? Jeździłeś kiedyś takim sprzętem? Sam ważę 60kg i nawet przy agresywnym odkręcaniu sv pozostaje oboma kołami na asfalcie. Prędzej dojdzie do uślizgu tylnego koła na mokrej nawierzchni. No chyba, że ja nie mam pojęcia, na czym jeżdżę.

@lagiboy GS500 to silnik r2 ;)
MT-07
Avatar użytkownika
Marsjanin
Bywalec
 
Posty: 797
Dołączył(a): 7/12/2012, 23:48

Postprzez Karol20 » 20/6/2014, 10:38

Marsjanin napisał(a):
andy7 napisał(a):Od SV 650 trzymal bym sie z daleka, to nie jest moto dla poczatkujacego. Idzie z dolu mocniej niz Gladius, jest krotszy, przez co idzie od razu na kolo przy malym przedawkowaniu, zwlaszcza jezeli rider jest lekki.

Moto na pewno trudniejsze od Gladiusa ale czemu gadasz takie rzeczy o stawianiu na koło? Jeździłeś kiedyś takim sprzętem? Sam ważę 60kg i nawet przy agresywnym odkręcaniu sv pozostaje oboma kołami na asfalcie. Prędzej dojdzie do uślizgu tylnego koła na mokrej nawierzchni. No chyba, że ja nie mam pojęcia, na czym jeżdżę.

@lagiboy GS500 to silnik r2 ;)


n'ka zachowuje sie inaczej od s'ki. A jak u Ciebie sv'ka nie idzie na kolo, to cos jest z nia nie tak.
Suzuki SV650s k7
Karol20
Bywalec
 
Posty: 595
Dołączył(a): 11/7/2012, 19:16

Postprzez Marsjanin » 20/6/2014, 11:06

Może inaczej.. Moto idzie jak burza i wszystko jest ok, ale nie ma u mnie takiej sytuacji, że svka sama sobie pójdzie w niekontrolowany sposób na koło "przy małym przedawkowaniu".
MT-07
Avatar użytkownika
Marsjanin
Bywalec
 
Posty: 797
Dołączył(a): 7/12/2012, 23:48

Postprzez stareRadio » 20/6/2014, 11:11

1)motocykl do nauki przecież moze Ci zostać na jazdę po zdaniu prawka
2) nauki na swoim moto rozumiem, bedzisz TYLKO czynić na wydizelonym placu - jeśli jest inaczej narażasz się na mandaty ect....
3) szukałbym cb
stareRadio
Świeżak
 
Posty: 443
Dołączył(a): 25/8/2011, 11:57
Lokalizacja: Dębica

Postprzez lagiboy » 20/6/2014, 13:37

Wiem ze gs500 ma rzędowy piec, chodziło mi o to że lepiej daje do zrozumienia o pracy v2 niż dla przykładu xj600 który ma r4. Wydaje mi się że dwucylindrówki jakie by nie były swoją kulturą pracy są bliżej V2 niż rządowe czwórki.
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez Agnieszka-mt » 20/6/2014, 19:24

Dziękuję wszystkim za dobre rady :)
Wstępnie zdecydowałam się na CB500 lub GS500, generalnie potrzebuję jeszcze na nich usiąść i zobaczyć co bardziej mi pasuje.

stareRadio - mieszkam w domku i mam duże podwórko ;)
Agnieszka-mt
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 19/6/2014, 10:44
Lokalizacja: Latchorzew/Warszawa



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości




na górê